Telewizory Samsung QLED otrzymały pierwsze certyfikaty

Telewizory Samsung QLED mogą pochwalić się nowymi certyfikatami. Zostały one przyznane ze względu na znacznie lepszą jakość obrazu, ale też i ochronę oczu.

Najlepsze telewizory Samsung QLED z oferty na 2022 rok otrzymały prestiżowe certyfikaty. Oznacza to trzy certyfikaty: ”Glare-Free”  od Underwriters Laboratories (UL) czyli wolne od odblasków (telewizory Lifestyle), od VDE – certyfikat ”Eye Care” (ochrony wzroku) oraz Pantome. Dotyczą one, m.in. poprawy w zakresie odwzorowania wyświetlanych kolorów, mniejszych odblasków oraz ochrony oczu.

Telewizory Samsung QLED: certyfikaty

Telewizory Samsung QLED
Telewizory QLED / fot. Samsung

Tegoroczne telewizory Samsung QLED i lifestyle’owe zostały docenione przez wiodące na świecie instytucje certyfikujące za ochronę wzroku i technologię odwzorowania kolorów.

Telewizory lifestyle’owe Samsung z oferty na rok 2022 otrzymały certyfikat ochrony wzroku („Eye Care”). Przyznaje go niemieckie Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE), jedno z największych w Europie stowarzyszeń techniczno-naukowych zrzeszające ponad 36 000 członków.

Certyfikatem objęte są m.in. tegoroczne telewizory The Frame, The Serif i The Sero. W ramach procesu weryfikacji urządzenia oceniane są w różnych kategoriach, takich jak bezpieczeństwo, dbałość o oczy, migotanie, jednorodność i wierność koloru.

Telewizory Samsung / fot. Samsung

Underwriters Laboratories (UL), wiodąca niezależna firma zajmująca się bezpieczeństwem, uznała ponadto telewizory lifestyle’owe Samsung z roku 2022 (The Frame, The Serif i The Sero) za wolne od odblasku („Glare Free”). UL udało się to potwierdzić, poddając urządzenia testom zgodnym ze standardem zunifikowanej oceny odblasku (Unified Glare Rating) ustanowionym przez Międzynarodową Komisję Oświetleniową (CIE). W poddanych analizie modelach telewizorów

Telewizory Samsung QLED
Telewizory Samsung / fot. Samsung

Nowe telewizory Samsung QLED na rok 2022 jako pierwsze na świecie otrzymały weryfikację Pantone („Pantone Validated”), znanej na całym świecie firmy związanej z kolorem i twórcy systemu identyfikacji barw Pantone Matching System (PMS).

Firma Pantone doceniła wszystkie 20 tegorocznych modeli: 15 telewizorów QLED 4K i 8K, jak również 5 monitorów.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *