Telewizory Samsung 2022: co wiemy z CES 2022?

Telewizory Samsung 2022 to przede wszystkim ekrany Micro LED, Neo QLED oraz Lifestyle (The Frame, The Serif, The Sero). Oczywiście będzie ich więcej, ale to właśnie powyższe modele zostały jako pierwsze zaprezentowane na największych targach elektroniki użytkowej w Las Vegas. Co jeszcze wiadomo o telewizorach Samsung pokazanych na targach CES 2022?

Telewizory Samsung 2022, które można zobaczyć podczas CES 2022 (5 stycznia- 7 stycznia 2022) to modele z ekranami Micro LED, Neo QLED, a także telewizory lifestylowe z serii, które znamy z ubiegłego roku The Frame, The Serif, The Sero.

Telewizory Micro LED

Samsung Micro LED 2022 (2) / fot. Samsung

Telewizor z technologią Micro LED to modele o przekątnych 89, 101 i 110 cali. Zapowiada się ciekawie, bowiem coraz częściej czołowi producenci telewizorów stawiają na nietypowe przekątne. Seria telewizorów Micro LED ma zachwycić jakością obrazu ze względu na kilka innowacji. Każdy z modeli oferuje 25 mln diod LED o rozmiarach mikrometrów. Te indywidualnie wytwarzają kolory oraz światło, dzięki którym zyskasz niesamowitą głębię, znacznie lepszy kontrast oraz lepszy poziom przejrzystości wyświetlanych treści.

Telewizory Samsung obsługują także 20-bitową głębię szarości, co oznacza lepsze wykorzystanie technologii HDR, by wyświetlić najlepszą biel i najczarniejszą czerń. Seria Micro LED została wyposażona dodatkowo w:

  • Tryb sztuki (dowolne obrazy mogą być wyświetlane, jak slajdy)
  • Multi View czyli możliwość oglądania jednocześnie obrazu z czterech źródeł na podzielonym ekranie w rozdzielczości 4K z prędkością 120 kl./s.
  • Technologię Dolby Atmos, dzięki której zyskasz wielowymiarowy dźwięk

Telewizory Neo QLED 2022

Samsung Neo QLED 8K 2022 (1) / fot. Samsung

Telewizory Neo QLED 2022 pokazane na CES 2022 oferują przede wszystkim ulepszony procesor obrazu, odpowiedzialny za jeszcze lepsze wyświetlanie materiałów wideo (bez względu na ich jakość). Procesor o nazwie Neo Quantum (Neo Quantum Processor) będzie dostępny tylko w telewizorach Samsung Neo QLED. Do tego dochodzi mapowanie kontrastu zwiększające skalę luminacji z 12- do 14-bitowej.

W telewizorach Samsung z oferty na 2022 rok (Neo QLED) pojawia się technologia Shape Adaptive Light, która przy współpracy z powyższym procesorem obrazu polepsza jasność, a kolory są bardziej wyraźne. Do tego dochodzi Real Depth Enhancer (algorytm odpowiedzialny za jakość obrazu) oraz EyeComfort. Ten ostatni dzięki wbudowanemu czujnikowi światła automatycznie ustawia jak najlepszą jasność i tonację kolorów. Również przyczynia się do zmniejszenia emisji światła niebieskiego – na przykład podczas oglądania filmów w nocy.

Samsung Neo QLED 8K 2022 (2) / fot. Samsung

Kolejna nowość to ulepszenie funkcji OTS (OTS Pro), co oznacza potężne głośniki skierowane w górę, które są w stanie wygenerować wielokanałowy dźwięk przestrzenny. W połączeniu z Dolby Atmos zapowiada się całkiem nieźle.

Telewizory lifestylowe (Frame, Serif, Sero)

Telewizory Samsung 2022
Samsung 2022 (1) / fot. Samsung

Telewizory lifestylowe Samsung 2022 to ponownie Frame, Serif, Sero. Co oferują modele z kolejnej generacji tych modeli? Przede wszystkim połączenie unikatowego designu z technologią, wiele dostępnych przekątnych ekranów oraz kilka zaawansowanych technologii.

Wszystkie trzy serie zostały wyposażone w matowy wyświetlacz o właściwościach przeciwodblaskowych. Do tego nie musisz się też martwić o odciski palców. Na takiej generacji ekranów trudniej będzie je zostawić.

W skrócie, The Frame oferuje realistyczne wrażenia podczas oglądania dzieł sztuki na ekranie telewizorów z tej serii. Ponownie (tak samo, jak w 2021 roku) możesz wymienić ramy otaczające ekran. Do wyboru masz różne kolory, a ramy, które pojawią się w sprzedaży w 2022 roku, pasują do telewizorów od 32″ – 85″.

Telewizory Samsung 2022
Samsung The Frame 2022 (1) / fot. Samsung

Telewizor Samsung The Serif to przede wszystkim ekskluzywny wygląd i styl. Dodatkowo telewizory Samsung z tej serii w 2022 roku oferują w końcu wersję 65 cali. Oznacza to, że w 2022 roku masz do wyboru modele od 43″- 65″.

Telewizor Sero, a właściwie wyświetlane na nim treści możesz oglądać w pionie i poziomie. To idealny gadżet dla osób, które chcą wyświetlać obraz ze  smartfona na telewizorze. Właśnie głównie temu służy seria Samsung The Sero. Do szybkiego dostępu do zawartości smartfona na większym ekranie.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *