Samsung Neo QLED: pierwsze wrażenia dotyczące TV

Samsung Neo QLED już są w sprzedaży. Zagraniczne media technologiczne już zdążyły zapoznać się z nowymi urządzeniami, oceniając je wysoko w swoich testach. Pierwsze testy i nagrody dla telewizorów potwierdzają, że jest to nowa jakość na rynku.

Samsung Neo QLED to telewizory 4K (serie QN85A, QN91A, QN95A) oraz telewizory 8K (QN800A, QN900A). Znamy już pierwsze oceny i wrażenia z testowania powyższych modeli przez takie znane światowe magazyny jak Forbes oraz Video, a także portale TechRadar i Techaeris. Telewizory z oferty na 2021 rok zostały docenione za wyjątkową jakość obrazu, innowacje w zakresie dźwięku i udoskonalony design tej linii telewizorów wykorzystujących Quantum Mini LED.

Telewizory Samsung: pierwsze wrażenia

Samsung QE55QN85AA / fot. Samsung

Telewizor Samsung QE55QN85A – zobacz aktualne ceny

Jak wyglądają pierwsze wrażenia dotyczące telewizorów Neo QLED z oferty na 2021 rok? Zobacz na co zwrócili uwagę eksperci z największych magazynów oraz portali technologicznych. Do tej pory oceniono, m.in. cztery serie.

Samsung QN90A (QN91A)

Samsung QE65QN91A / fot. Samsung

Magazyn Forbes przyznał najwyższe noty modelowi z serii QN90A (w polskich sklepach to odpowiednik serii QN91A). Chodzi o jakość obrazu, najwyższej jakości wrażenia gamingowe czy doskonały upscaling (polepszanie jakości materiału wideo do możliwe jak najlepszej rozdzielczości).

Samsung QN95A

Samsung Neo QLED
Telewizor Samsung QE55QN95A / fot. Samsung

Inny technologiczny gigant TechRadar oceniał serię QN95A (najwyższa seria telewizorów 4K Neo QLED). Ta otrzymała 5 gwiazdek oraz wyróżnienie „Editor’s Choice” (pol. Wybór Redaktora).

Samsung QN800A

Samsung Neo QLED
Samsung QE85QN800A / fot. Samsung

Telewizor Samsung QE65QN800A – zobacz aktualne ceny

Tymczasem Techaeris oceniał telewizor 8K z serii QN800A (tańszej serii TV 8K na 2021 rok). Jury zwróciło uwagę na oszałamiającą jakość obrazu oraz inteligentne funkcje. Smart TV pracuje na systemie operacyjnym Tizen 6.0.

Samsung QN900A

Samsung Neo QLED
Samsung QE65QN900AT / fot. Samsung

Oczywiście nie mogło zabraknąć pierwszych wrażeń związanych z flagową serią telewizorów 8K. Modele z serii QN900A zdobyły w teście magazynu Video aż 966 na 1030 możliwych punktów. To do tej pory najlepszy wynik, jeśli chodzi o telewizory.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *