Soundbary LG z oferty na 2021 rok. Co wiemy?

Koncern LG poinformował o swoich nowych soundbarach z oferty na 2021 rok. Do wyboru mamy soundbary LG z kilku serii. Poza najwyższą jakością dźwięku, te mają zapewnić dostęp do funkcji opartych na sztucznej inteligencji oraz szereg innych udogodnień.

Soundbary z 2021 roku nie tylko oferują zróżnicowane parametry techniczne, ale też zgodność z technologiami Dolby Atmos i DTS:X. Modele SP11RA, SP9YA, SP8YA, SP7Y i SPD7Y pojawią się w sklepach w Europie jeszcze w tym miesiącu.

Soundbary LG 2021 / fot. LG

Soundbary LG: najważniejsze cechy

soundbary LG
Soundbary LG z oferty na 2021 rok / fot. LG
Listwy głośnikowe LG oferują te same tryby dźwięku co najnowsze telewizory LG. Oznacza to, m.in. łatwe przełączanie między listwą głośnikową, a telewizorem za pomocą pilota. Modele SP11RA, SP9YA, SP8YA współpracują z kilkoma asystentami głosowymi (obecnie usługi Asystent Google, Amazon Alexa nie są dostępne w Polsce). Sterowanie i udostępnianie muzyki ze sprzętu od Apple możliwe jest dzięki obsłudze technologii Apple AirPlay 2.
Wszystkie soundbary LG z roku 2021 umożliwiają odtwarzanie dynamicznego, przestrzennego dźwięku zapisanego w systemach Dolby Atmos i DTS:X. Dzięki funkcji 4K Pass-Through z obsługą formatu Dolby Vision, nowe soundbary zapewniają poziom jakości obrazu i dźwięku pozwalający uzyskać prawdziwie kinowe doznania w domu.
Soundbary z oferty na 2021 rok został wyposażone w interfejs HDMI z funkcją eARC, dzięki któremu jednym kablem można przesyłać treści o wysokiej przepływności bitowej i wysokiej rozdzielczości, a także z nieskompresowanym dźwiękiem w systemie Dolby Atmos.
soundbary LG
LG SP7Y / fot. LG
W listwach głośnikowych możemy przetestować zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji (AI) firmy LG. Jedną z nich jest AI Room Calibration. Jej działanie polega na analizowaniu wymiarów i akustyki pomieszczenia i dostosowaniu ustawień soundbara, żeby uzyskać optymalny poziom dźwięku.
Soundbary LG 2021 – specyfikacja techniczna / fot. LG
Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *