Samsung Neo QLED 8K: telewizory zgodne z WiFi 6E

Samsung Neo QLED o rozdzielczości 8K jako pierwsze na świecie oferują certyfikat z WiFi 6E. Co to oznacza dla poszukujących najlepszych telewizorów 2021?

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że telewizory o rozdzielczości 8K z flagowych serii Neo QLED są już dostępne w sprzedaży. Teraz Samsung chwali się, że to na razie jedyne telewizory na polskim rynku oferujące kompatybilność z nową technologią WiFi 6E.

Samsung Neo QLED: czym jest WiFi 6E?

Samsung Neo QLED
Telewizor Samsung QE85QN800A / fot. Samsung

Telewizor Samsung Neo QLED 2021 QE65QN800A DVB-T2 – zobacz aktualne ceny

Telewizory Neo QLED 8K oferują stabilną i niezawodną łączność bezprzewodową, co zostało potwierdzone certyfikatem „Wi Fi 6E”. Ten jest przyznawany przez stowarzyszenie Wi Fi Alliance (WFA). Nowy standard łączenie bezprzewodowego inteligentnych urządzeń takich, jak najlepsze telewizory. Zapewnia on przede wszystkim 4‑krotnie szybszą łączność (w porównaniu z WiFi 5), ale także stabilny i niezawodny transfer danych. Nawet jeśli do routera podłączonych jest kilka urządzeń.

Co jeszcze warto wiedzieć o WiFi 6E?

Samsung Neo QLED
Samsung QE65QN900AT / fot. Samsung

Telewizor Samsung QE65QN900A – zobacz

Nowy standard ma ogromne znacznie podczas oglądania filmów z internetu w wysokiej rozdzielczości. Zwłaszcza, jeśli są to filmy oglądane w rozdzielczości 4K albo wyższej, np. w 8K.

Wyróżnioną certyfikatem technologię Wi‑Fi 6E zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu częstotliwości 6 GHz w połączeniu z istniejącymi częstotliwościami 2,4 GHz i 5 GHz. W praktyce oznacza to, że wybrane telewizory Samsung Neo QLED 8K mogą obsługiwać większe obciążenia przepustowości, szybciej przetwarzać wielogigabajtowe dane, oferować niską latencję oraz gwarantować niezawodną i bezpieczną łączność.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *