Samsung Neo QLED trafiły do sprzedaży

Samsung Neo QLED czyli pierwsze telewizory z flagowej serii o rozdzielczości 4K oraz 8K trafiły już do sprzedaży. Czego możemy się po nich spodziewać?

Samsung połączył to co najlepsze, czyli technologie Quantum Dot i Quantum Mini LED, uzyskując tym samym nowy poziom jasności, odwzorowania kolorów i czerni. Jednak jak to wygląda w przełożeniu na ceny?

Telewizory z serii Neo QLED

Samsung Neo QLED
Samsung QE65QN900AT / fot. Samsung

Przypomnijmy, że najlepsze telewizory Samsung QLED to w tym roku modele oznaczone jako Neo QLED. W ofercie na 2021 rok znajdziemy następujące serie:

  • QN95A – telewizory Neo QLED 4K
  • QN91A – telewizory Neo QLED 4K
  • QN85A – telewizory Neo QLED 4K
  • QN800A – telewizory Neo QLED 8K
  • QN900A – telewizory Neo QLED 8K

Oczywiście są jeszcze tańsze telewizory określane jako standardowe modele QLED, a najpopularniejsze serie z oferty na 2021 rok to, m.in.:

  • Q67A – standardowe telewizory QLED 4K
  • Q70A – standardowe telewizory QLED 4K
  • Q80A – standardowe telewizory QLED 4K

Telewizory Neo QLED 8K

Samsung Neo QLED

Neo QLED to telewizor kompletny, który czerpie z najnowszych osiągnięć technologii i sztucznej inteligencji (AI), znosząc kolejne ograniczenia. Tym samym zaprasza widzów do odkrywania nieskończonej doskonałości obrazu i dźwięku. Neo QLED pozwala doświadczać rozrywki na nowo.

Flagowe telewizory o rozdzielczości 8K to seria QN800A i QN900A. Obie oferują niezwykłą jakość obrazu w 8K, niesamowity design oraz przede wszystkim technologię kropek kwantowych. W modelach zastosowano nowe źródło światła, czyli technologię Quantum Mini LED, która odpowiada za precyzyjną kontrolę podświetlenia

Dioda Quantum Mini LED ma zaledwie 1/40 wysokości konwencjonalnej diody LED, co daje lepszą kontrolę nad ilością światła w poszczególnych fragmentach i przekłada się na bardziej szczegółowy obraz. Aby w pełni wykorzystać możliwości Quantum Mini LED niezbędny jest mocny procesor, który zadba o zoptymalizowanie obrazu. Z tym wyzwaniem w czasie rzeczywistym mierzy się nowo zaprojektowany Procesor AI Neo Quantum 8K.

Samsung Neo QLED

Telewizor Samsung Neo QLED 2021 QE65QN900A DVB-T2 – zobacz aktualne ceny

Telewizory Neo QLED 8K łączą innowacje technologiczne z nowościami w zakresie konstrukcji i designu, i wyróżniają się Absolutnie Bezgranicznym Designem. Dodatkowo seria QN900A odznacza się Bezgranicznym Ekranem, co oznacza, że ramka została zminimalizowana do zaledwie 0,8 mm, a sam telewizor należy do najsmuklejszych.

Warto dodać, że obie serie TV 8K zostały wyposażone w  nowy Moduł One Connect Pro, który pozwala ukryć przewody i zapanować nad plątaniną kabli.

Telewizory Neo QLED 4K

Samsung QE55QN95A / fot. Samsung

Linia Neo QLED obejmuje trzy modele 4K: QN95A, QN91A, QN85A. Tutaj również mamy do czynienia z technologią Quantum Mini LED. Do tego dochodzi Procesor AI Neo Quantum 4K, który wykorzystując sztuczną inteligencję podnosi jakość obrazu do rozdzielczości zbliżonej do 4K czy 100% Natężenie Kolorów.

Samsung QE65QN91A / fot. Samsung

Telewizory wyróżniają się także smukłą i minimalistyczną konstrukcją Neo Slim Design, dzięki której świetnie będą prezentować się w każdym wnętrzu. Model QN95A oferuje dodatkowo Moduł One Connnect.

Samsung Neo QLED
Samsung QE55QN85AA / fot. Samsung

TV Samsung: co jeszcze?

Samsung Neo QLED
Samsung QE55QN85AA / fot. Samsung

Telewizory Samsung z oferty Neo QLED oferują znacznie ulepszony dźwięk z wieloma opcjami polepszającymi wrażenia audio. Są to, m.in. Dźwięk Podążający za Obiektem+ (wyjątek QN900A oraz QN85A). Dodatkowo flagowa seria TV 8K oferuje ulepszoną technologię o nazwie Dźwięk Podążający za Obiektem Pro, która wykorzystuje wbudowany system głośników (6.2.2), aby dostarczyć jeszcze więcej realizmu z każdej sceny.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *