Samsung QLED: co daje moduł One Connect?

Samsung poinformował niedawno o rozwiązaniu idealnym dla telewizorów QLED. Moduł One Connect pozwala na redukcję kabli do podłączenia innych sprzętów do telewizora.

Po premierze serii MU8002, Samsung przedstawia rozwiązanie skierowane tym razem dla posiadaczy telewizorów QLED. Zobacz, co oferuje moduł One Connect.

Samsung UE65MU8002 / fot. Samsung

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED

 


Możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń do telewizora za pomocą jednego kabla jest już rzeczywistością. Jednak prezentując serię telewizorów QLED TV, Samsung poszedł o krok dalej. Firma wykorzystała przezroczysty przewód optyczny Invisible Connection, który w połączeniu z modułem One Connect pozwala podłączyć do telewizora dodatkowe sprzęty, takie jak soundbary, odtwarzacze Blu-ray czy konsole.

Dzięki temu widzowie z przyjemnością patrzą na telewizor nie tylko, gdy jest włączony – QLED TV to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej.
– Źródło Samsung

Q Picture, Q Smart i Q Style to najważniejsze cechy telewizorów QLED. Chodzi o obraz, funkcje sieciowe, wyjątkowy design oraz otoczenie wokół telewizora. A to ostatnie może zostać odmienione raz na zawsze, dzięki wspomnianemu przeźroczystemu przewodowi optycznemu.

Zobacz także | Jaki telewizor Samsung QLED kupić?

One Connect to zewnętrzny moduł, który dostępny jest w zestawie z telewizorem. Modele z serii QLED otrzymały dedykowaną wersję tego modułu, który teraz oferuje więcej złącz. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu zewnętrzne urządzenia, najczęściej wykorzystywane wraz z telewizorem, możemy podłączyć w jednym miejscu i za pośrednictwem jednego przewodu Invisible Connection – w ten sposób kłębiące się, często zakurzone kable przestaną zaburzać przestrzeń salonu.

Przewód Invisible Connection, który łączy telewizor z One Connect ma długość 5 metrów, a opcjonalnie dostępny jest także dłuższy kabel (15 metrów). Oznacza to, że urządzenia, takie jak dekodery, odtwarzacze Blu-ray i konsole nie muszą już być ustawione bezpośrednio pod telewizorem, co ma szczególne znaczenie jeśli wisi on płasko przy samej ścianie.
– Źródło: Samsung

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Samsung

 


Moduł One Connect posiada cztery złącza HDMI, trzy złącza USB, cyfrowe wyjście audio, gniazdo kabla sieciowego (LAN) i złącza antenowe. Wystarczy wszystkie zewnętrzne sprzęty podpiąć do modułu, a ten podłączamy właśnie za pomocą przeźroczystego kabla optycznego i gotowe.

Zobacz także | Który telewizor Samsung 2020 wybrać?

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Szkoda tylko, że tak idealne rozwiązanie jest tylko i wyłącznie domeną najdroższych telewizorów Samsunga. Modele z serii rozpoczynających się od oznaczenia MU także należą do modeli prestiżowych (to serie przed flagowymi TV QLED w ofercie TV 2017 od Samsunga). Tam też przydałoby się takie rozwiązanie.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: