Telewizory LG Real 8K. Co o nich wiemy?

Telewizory LG Real 8K. Tym razem przynosimy wieści o telewizorach LG 8K. Najnowsza seria na 2020 rok to osiem modeli o wielkościach 65, 75, 77 i 88 cali. Poznaj nową linię telewizorów LG Real 8K TV.

Jakie wielkości ekranów będą do wyboru w ofercie telewizorów LG REAL 8K? Co zaoferują nowe TV OLED oraz NanoCell? Sprawdzamy!

Wielkości ekranu – OLED i NanoCell 8K

Telewizory LG SIGNATURE OLED 8K i NanoCell 8K TV / fot. LG

Telewizory Real 8K na 2020 rok dzielą się na:
– telewizory LG SIGNATURE OLED 8K (seria ZX)
– telewizory NanoCell 8K TV (serie Nano95, Nano97, Nano99)

Jakie wielkości ekranu zaoferują, widać doskonale na zdjęciu. Przypomnijmy, że telewizory OLED mają 77 i 88 cali.

W skład linii na rok 2020 wchodzą 88- oraz 77-calowe telewizory klasy Premium LG SIGNATURE OLED 8K (modele 88/77 OLED ZX) oraz zaawansowane telewizory LG NanoCell. Wszystkie z nich spełniają wymagania nowej, branżowej specyfikacji 8K Ultra HD opracowanej przez stowarzyszenie CTA.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Obsługa kodeków HEVC, VP9 czy AV1

Telewizory o rozdzielczości 8K będą kompatybilne z najpopularniejszymi kodekami, umożliwiającymi odtwarzanie filmów i seriali w 8K.

Telewizory LG 8K nie tylko umożliwiają wyświetlanie obrazu o rozdzielczości Real 8K, lecz także są urządzeniami przyszłościowymi, pozwalającymi na korzystanie z różnych źródeł treści Real 8K.

Nowe modele są przystosowane do współpracy z najszerszą gamą źródeł obrazu o rozdzielczości 8K, podłączanych do wejść HDMI i USB, ponieważ zapewniają obsługę różnorodnych kodeków, takich jak HEVC, VP9 czy AV1.

Inteligentny procesor α (Alpha) 9 trzeciej generacji

Telewizory LG Real 8K
LG SIGNATURE OLED 8K TV (88ZX) / fot. LG

Sercem telewizorów REAL 8K jest inteligentny procesor α (Alpha) 9 trzeciej generacji. Pisaliśmy o tym już przy okazji prezentacji najnowszych telewizorów OLED z oferty na 2020 rok.

Zobacz także | Jaki telewizor OLED 65 cali?

Wykorzystując sieć neuronową i algorytm głębokiego uczenia, funkcja AI 8K Upscaling analizuje obraz, a następnie przeprowadza czteroetapową redukcję szumów i wyostrzenie częstotliwości, dzięki czemu treści o niższej rozdzielczości mogą być wyświetlane z jakością zbliżoną do 8K.

Lepszy dźwięk w TV Real 8K

Koncern LG nie tylko zadbał o znakomity obraz w swoich najnowszych telewizorach OLED i NanoCell wchodzących w skład TV Real 8K. Chodzi także o doskonały dźwięk, dzięki AI Sound Pro.

Funkcja AI Sound Pro analizuje ścieżkę dźwiękową i przyporządkowuje ją do jednej z pięciu kategorii: muzyka, film, sport, dramat lub wiadomości, a następnie dostosowuje ustawienia, tak aby poprawić zrozumiałość głosów ludzkich oraz uzyskać bogatsze dźwięki tła.

Dzięki wyodrębnieniu i zwiększeniu głośności, dialogi stają się łatwiejsze do zrozumienia, natomiast odgłosy tła są skalowane do wirtualnego 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego, gwarantującego wyższy poziom realizmu.

Zobacz także | Najlepsze telewizory OLED

* Wyniki testów poświadczone przez TÜV Rheinland potwierdzają, że nowe telewizory LG, 77-calowy LG SIGNATURE OLED 8K oraz 65-calowy NanoCell 8K (seria Nano97), z nadmiarem spełniają wymagania dotyczące minimalnej wartości współczynnika modulacji (CM), pozwalającej na sklasyfikowanie wyświetlacza jako Real 8K.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *