CES 2020: znamy tv LG OLED 2020

Jakie są telewizory LG OLED na 2020 rok? Na targach CES 2020 w Las Vegas poznaliśmy 14 nowych modeli telewizorów OLED od koncernu LG.

Wśród nowych telewizorów LG znajdą się trzy telewizory 4K Ultra HD z inspirowanej sztuką serii GX Gallery, 88- i 77-calowe telewizory Real 8K oraz telewizor o przekątnej 48 cali. Ten ostatni to nowość. Do tej pory najmniejszy OLED od LG miał 55 cali. Zobaczcie ofertę telewizorów OLED na 2020 rok i co o nich wiemy.

Procesor α (Alpha) 9 Gen 3

LG NanoCell TV(75NANO99) / fot. LG

Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG OLED

Telewizory OLED przygotowane na 2020 rok zaoferują szereg nowych technologii. Sercem telewizorów LG OLED 8K i 4K oraz telewizorów LG NanoCell 8K będzie w tym roku procesor α (Alpha) 9 Gen 3.

Zobacz także | Ranking telewizorów OLED 2020

W telewizorach LG OLED 8K i 4K, a także w telewizorach LG NanoCell 8K zastosowano zaawansowane technologie, spośród których na największą uwagę zasługuje nowy inteligentny procesor α (Alpha) 9 Gen 3.

Zobacz także | Jaki telewizor LG 2020 kupić?

Dzięki zwiększonej mocy obliczeniowej i algorytmom głębokiego uczenia, udoskonalony procesor podwyższa jakość obrazu, z której słyną telewizory LG, oraz realizuje specjalistyczne funkcje, dostosowane do różnych rodzajów treści, takich jak filmy, gry i transmisje sportowe, zapewniając użytkownikom niespotykane dotąd wrażenia.

Telewizor jak dzieło sztuki (seria Gallery)

Telewizor LG OLED TV_GX / fot. LG
 


 

 

Telewizory LG OLED klasy Premium odznaczają się wyjątkowym, eleganckim wzornictwem oraz niewielką grubością (20 mm w przypadku modelu 65-calowego).

Zobacz także | Jaki telewizor OLED 65 cali kupić?

Dostarczany w zestawie, specjalnie zaprojektowany uchwyt ścienny umożliwia mocowanie 55-, 65- oraz 77-calowych telewizorów płasko na ścianie, dzięki czemu ekran OLED przekształca się w dzieło sztuki o spektakularnym wyglądzie.

Telewizor LG OLED TV_WX / fot. LG

Telewizory 4K UHD z serii GX Gallery, a także z serii LG OLED WX Wallpaper (o przekątnych 77 i 65 cali) i LG SIGNATURE OLED R (model 65RX), całkowicie wtapiają się w otoczenie i stanowią, futurystyczny, luksusowy element wystroju wnętrza nawet wtedy, gdy są wyłączone.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Prawdziwa rozdzielczość 8K Ultra HD

LG SIGNATURE OLED 8K TV (77ZX) / fot. LG

Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG 8K

W 2020 roku nie zabraknie telewizorów o rozdzielczości 8K.

Telewizory LG OLED ZX Real 8K z roku 2020, o rozdzielczości czterokrotnie większej od 4K i 16-krotnie większej od FHD, z nadmiarem spełniają surowe wymagania specyfikacji 8K Ultra HD opracowanej przez stowarzyszenie CTA (Consumer Technology Association).

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Parametry 88- i 77-calowych telewizorów LG OLED przewyższają też kryteria zalecane przez Międzynarodowy Komitet ds. Metrologii Wyświetlaczy (ICDM), dzięki czemu modele te jako jedne z pierwszych uzyskały od stowarzyszenia CTA nowe logo 8K Ultra HD.

Nowa wielkość telewizora OLED

Telewizor LG OLED48CX / fot. LG
 


 

W końcu też pojawia się w tym roku nowa przekątna telewizora OLED. Wynosi ona 48 cali. To model LG OLED48CX.

Oprócz nowych wersji dwóch popularnych serii 4K UHD (modeli CX i BX) z ekranami o przekątnych 77, 65 i 55 cali, na rok 2020 firma LG przygotowała też telewizor OLED z matrycą o zupełnie nowej wielkości – 48 cali.

Ze względu na ponad 8 milionów pikseli umieszczonych na wyświetlaczu o przekątnej 48 cali, ten telewizor 4K UHD (model OLED48CX) zapewnia wyjątkową ostrość obrazu o gęstości pikseli porównywalnej z 96-calową matrycą o rozdzielczości 8K.

Trzon linii telewizorów LG NanoCell na rok 2020 stanowi sześć modeli Real 8K (NANO99, NANO97), z nadmiarem spełniających wymagania pozwalające na oznaczenie logo 8K UHD przyznawanym przez stowarzyszenie CTA.

Tryb Filmmaker Mode

Telewizor LG SIGNATURE OLED 8K z serii ZX / fot. LG

W tym roku nie tylko Panasonic ma tryb Filmmaker w swoich telewizorach. Ten wzbogaci także telewizory OLED od LG.

Ze względu na zalety matrycy OLED, z pikselami emitującymi światło i pozwalającej na uzyskanie absolutnej czerni, a także obsługę formatu Dolby Vision IQ i nowy tryb Filmmaker Mode™ opracowany przez UHD Alliance, telewizory LG OLED z roku 2020 zapewniają nowy poziom realizmu filmów oglądanych w domowym salonie.

Poszerzony zakres tonalny filmów zarejestrowanych w formacie Dolby Vision, fascynujący dźwięk przestrzenny w systemie Dolby Atmos oraz dostępna po raz pierwszy obsługa formatu Dolby Vision IQ sprawiają, że telewizory LG OLED z oferty na rok 2020 są źródłem niesamowitych wrażeń. Dolby Vision IQ zapewnia telewizorom dostęp do nowych, inteligentnych funkcji pozwalających na optymalizowanie jakości obrazu, tak aby była zgodna z zamysłem twórców – niezależnie od warunków oświetleniowych i gatunku filmu.

System operacyjny: webOS

Telewizor LG OLED TV_GX / fot. LG

Po raz kolejny telewizory Smart TV będą pracowały na wydajnym i prostym w obsłudze systemie operacyjnym webOS.

Telewizory LG OLED i NanoCell z roku 2020 są wyposażone w nagradzany system operacyjny LG webOS, który pozwala na korzystanie z ogromnego wyboru treści udostępnianych przez ogólnoświatowych dostawców za pośrednictwem aplikacji i usług, takich jak Disney+, Netflix, czy CBS All Access.

Nowością w roku 2020 jest aplikacja Apple TV umożliwiająca konsumentom subskrypcję i oglądanie kanałów Apple TV+ oraz Apple TV, a także dostęp do biblioteki wideo iTunes oraz kupowanie lub wypożyczanie filmów i programów TV z oferty liczącej ponad 100 000 pozycji. Z aplikacji Apple TV będą mogli w tym roku korzystać także użytkownicy telewizorów LG z oferty na lata 2018 i 2019.

Dzięki wspaniałej jakości obrazu oraz nowo wprowadzonym funkcjom gamingowym, telewizory LG z roku 2020 spełniają oczekiwania ambitnych graczy zapewniając płynne odwzorowanie ruchu i fascynujący realizm obrazu na dużym ekranie. Firma LG jest pierwszym producentem oferującym telewizory kompatybilne z technologią NVIDIA G-SYNC® pozwalającą na uniknięcie rozrywania obrazu oraz powstawania innych niekorzystnych artefaktów. Z myślą o entuzjastach gier, LG w bieżącym roku rozszerzy dostępność tej funkcji na 12 modeli OLED.

 

LG OLED: telewizory gamingowe

Telewizory LG z NVIDIA G-SYNC OLED / fot. LG

Producent twierdzi, że jego telewizory są uznawane za najlepsze telewizory do konsoli 2020.

Ze względu na niezrównaną częstotliwość odświeżania obrazu oraz niezwykle krótki czas reakcji, telewizory LG OLED są uznawane za najbardziej zaawansowane telewizory gamingowe dostępne obecnie na rynku. Ponadto, ekstremalnie małe opóźnienie sygnału wejściowego, typowe dla drogich monitorów gamingowych, sprawia, że telewizory LG OLED oszałamiają zarówno jakością odwzorowania bogatych detali we współczesnych grach, jak i niesamowitą płynnością i szybkością reakcji podczas sterowania akcją na ekranie.

Na tym nie koniec. W telewizorach OLED w 2020 roku mamy tryb HGiG. Na czym on polega?

Telewizory LG OLED z roku 2020 jako pierwsze w branży zostały wyposażone w tryb HGiG Mode opracowany przez Gaming Interest Group, który po podłączeniu kompatybilnej konsoli pozwala na wyświetlanie obrazu HDR zgodnego z zamysłem twórców gier. HGiG jest organizacją zrzeszającą firmy z branży gamingowej oraz producentów wyświetlaczy, która opracowuje standardy na potrzeby gier z obrazem HDR.

Obraz wyświetlany przez telewizory LG OLED powoduje mniejsze zmęczenie wzroku, co jest ważną zaletą podczas długotrwałych rozgrywek. Certyfikat Eye Comfort Display przyznany przez renomowane laboratorium badawcze TÜV Rheinland potwierdza, że telewizory LG OLED umożliwiają regulację natężenia niebieskiego światła, nie migoczą i zapewniają najwyższą jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia. Matryce LG OLED spełniają wszystkie wymagania TÜV, w tym dotyczące szerokiej palety barw oraz poszerzonego zakresu tonalnego HDR.

LG OLED: telewizory do sportu

Telewizor LG SIGNATURE OLED 8K z serii ZX / fot. LG

Podobnie jak w latach ubiegłych, nie tylko maniacy filmów oraz gier będą zachwyceni telewizorami LG OLED. To samo dotyczy także osób uwielbiających oglądać sport na dużym ekranie.

Ze względu na częstotliwość odświeżania 120 Hz, gwarantowaną przez nowy inteligentny procesor α9 Gen 3 oraz funkcje opracowane specjalnie z myślą o transmisjach sportowych, gwarantują fascynujące wrażenia budzące zachwyt wszystkich kibiców.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 100 Hz

Funkcja Sports Alert pomaga śledzić rozgrywki ulubionych drużyn oraz powiadamia użytkowników o najnowszych wynikach. Użytkownicy mogą wybierać ulubione zespoły w różnych dyscyplinach, takich jak piłka nożna, futbol amerykański, baseball, itp., aby otrzymywać automatyczne informacje o rozpoczęciu meczu, zdobytych punktach oraz zakończeniu gry.

Entuzjaści sportu docenią też podwyższoną jakość dźwięku. Aby zwiększyć dynamikę obrazu dźwiękowego i odtworzyć akustykę prawdziwego stadionu, widzowie mogą podłączyć telewizor do głośników Bluetooth.

Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG OLED

Źródło: LG

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: