Telewizory LG OLED na targach CES 2020

Telewizory LG OLED zostały zaprezentowane. Na targach CES 2020 w Las Vegas poznaliśmy 14 nowych modeli OLED od koncernu LG.

Wśród nowych telewizorów LG znajdą się trzy telewizory 4K Ultra HD z inspirowanej sztuką serii GX Gallery, 88- i 77-calowe telewizory Real 8K oraz telewizor o przekątnej 48 cali. Ten ostatni to nowość. Do tej pory najmniejszy OLED od LG miał 55 cali. Zobaczcie ofertę telewizorów OLED na 2020 rok i co o nich wiemy.

Procesor α (Alpha) 9 Gen 3

LG NanoCell TV(75NANO99) / fot. LG

Telewizory OLED przygotowane na 2020 rok zaoferują szereg nowych technologii. Sercem telewizorów LG OLED 8K i 4K oraz telewizorów LG NanoCell 8K będzie w tym roku procesor α (Alpha) 9 Gen 3.

W telewizorach LG OLED 8K i 4K, a także w telewizorach LG NanoCell 8K zastosowano zaawansowane technologie, spośród których na największą uwagę zasługuje nowy inteligentny procesor α (Alpha) 9 Gen 3.

Telewizor jak dzieło sztuki (seria Gallery)

Telewizor LG OLED TV_GX / fot. LG

Telewizory LG OLED klasy Premium odznaczają się wyjątkowym, eleganckim wzornictwem oraz niewielką grubością (20 mm w przypadku modelu 65-calowego).

Zobacz także | Jaki telewizor OLED 65 cali?

Dostarczany w zestawie, specjalnie zaprojektowany uchwyt ścienny umożliwia mocowanie 55-, 65- oraz 77-calowych telewizorów płasko na ścianie, dzięki czemu ekran OLED przekształca się w dzieło sztuki o spektakularnym wyglądzie.

Telewizory 4K UHD z serii GX Gallery, a także z serii LG OLED WX Wallpaper (o przekątnych 77 i 65 cali) i LG SIGNATURE OLED R (model 65RX), całkowicie wtapiają się w otoczenie i stanowią, futurystyczny, luksusowy element wystroju.

Prawdziwa rozdzielczość 8K Ultra HD

LG SIGNATURE OLED 8K TV (77ZX) / fot. LG

W 2020 roku nie zabraknie telewizorów o rozdzielczości 8K.

Telewizory LG OLED ZX Real 8K z roku 2020, o rozdzielczości czterokrotnie większej od 4K i 16-krotnie większej od FHD, z nadmiarem spełniają surowe wymagania specyfikacji 8K Ultra HD opracowanej przez stowarzyszenie CTA (Consumer Technology Association).

Nowa wielkość telewizora OLED

Telewizory LG OLED
Telewizor LG OLED48CX / fot. LG

W końcu też pojawia się w tym roku nowa przekątna telewizora OLED. Wynosi ona 48 cali. To model LG OLED48CX.

Oprócz nowych wersji dwóch popularnych serii 4K UHD (modeli CX i BX) z ekranami o przekątnych 77, 65 i 55 cali, na rok 2020 firma LG przygotowała też telewizor OLED z matrycą o zupełnie nowej wielkości – 48 cali.

Trzon linii telewizorów LG NanoCell na rok 2020 stanowi sześć modeli Real 8K (NANO99, NANO97), z nadmiarem spełniających wymagania pozwalające na oznaczenie logo 8K UHD przyznawanym przez stowarzyszenie CTA.

Tryb Filmmaker Mode

W tym roku nie tylko Panasonic ma tryb Filmmaker w swoich telewizorach. Ten wzbogaci także telewizory OLED od LG.

Ze względu na zalety matrycy OLED, z pikselami emitującymi światło i pozwalającej na uzyskanie absolutnej czerni, a także obsługę formatu Dolby Vision IQ i nowy tryb Filmmaker Mode™ opracowany przez UHD Alliance, telewizory LG OLED z roku 2020 zapewniają nowy poziom realizmu filmów oglądanych w domowym salonie.

System operacyjny: webOS

Telewizory LG OLED
Telewizor LG OLED TV_GX / fot. LG

Po raz kolejny telewizory Smart TV będą pracowały na wydajnym i prostym w obsłudze systemie operacyjnym webOS.

Telewizory LG OLED i NanoCell z roku 2020 są wyposażone w nagradzany system operacyjny LG webOS, który pozwala na korzystanie z ogromnego wyboru treści udostępnianych przez ogólnoświatowych dostawców za pośrednictwem aplikacji i usług, takich jak Disney+, Netflix, czy CBS All Access.

LG OLED: telewizory gamingowe

Producent twierdzi, że jego telewizory są uznawane za najlepsze telewizory do konsoli.

Na tym nie koniec. W telewizorach OLED w 2020 roku mamy tryb HGiG. Na czym on polega?

Telewizory LG OLED z roku 2020 jako pierwsze w branży zostały wyposażone w tryb HGiG Mode opracowany przez Gaming Interest Group, który po podłączeniu kompatybilnej konsoli pozwala na wyświetlanie obrazu HDR zgodnego z zamysłem twórców gier. HGiG jest organizacją zrzeszającą firmy z branży gamingowej oraz producentów wyświetlaczy, która opracowuje standardy na potrzeby gier z obrazem HDR.

Obraz wyświetlany przez telewizory LG OLED powoduje mniejsze zmęczenie wzroku, co jest ważną zaletą podczas długotrwałych rozgrywek. Certyfikat Eye Comfort Display przyznany przez renomowane laboratorium badawcze TÜV Rheinland potwierdza, że telewizory LG OLED umożliwiają regulację natężenia niebieskiego światła, nie migoczą i zapewniają najwyższą jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia. Matryce LG OLED spełniają wszystkie wymagania TÜV, w tym dotyczące szerokiej palety barw oraz poszerzonego zakresu tonalnego HDR.

LG OLED: telewizory do sportu

Podobnie jak w latach ubiegłych, nie tylko maniacy filmów oraz gier będą zachwyceni telewizorami LG OLED. To samo dotyczy także osób uwielbiających oglądać sport na dużym ekranie.

Ze względu na częstotliwość odświeżania 120 Hz, gwarantowaną przez nowy inteligentny procesor α9 Gen 3 oraz funkcje opracowane specjalnie z myślą o transmisjach sportowych, gwarantują fascynujące wrażenia budzące zachwyt wszystkich kibiców.

Funkcja Sports Alert pomaga śledzić rozgrywki ulubionych drużyn oraz powiadamia użytkowników o najnowszych wynikach. Użytkownicy mogą wybierać ulubione zespoły w różnych dyscyplinach, takich jak piłka nożna, futbol amerykański, baseball, itp., aby otrzymywać automatyczne informacje o rozpoczęciu meczu, zdobytych punktach oraz zakończeniu gry.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *