LG OLED Wave: zobacz konstrukcję ekranów OLED

Na otwarciu targów elektroniki użytkowej CES 2020 w Las Vegas koncern LG pokazał konstrukcję z ekranów OLED o nazwie LG OLED Wave. Czy tak będą wyglądały telewizory OLED w 2020 roku?

Będąc na CES 2020 widać z bliska jak niezrównaną jakość obrazu oraz elastyczność zaoferują telewizory OLED. Jednak LG OLED Wave to nie wszystko. Koncern przygotował dla gości również instalację rolowanych telewizorów LG SIGNATURE OLED TV R (model 65RX) o nazwie The Fountain. Wszystko to wygląda naprawdę znakomicie.

LG OLED WAVE na CES 2020 / fot. LG

Zobacz także | Ranking telewizorów OLED 2020

Matryca LG OLED jest najbardziej zaawansowanym wyświetlaczem na świecie, pozwalającym na uzyskanie obrazu o idealnej czerni i nieskończonym kontraście, który nie zależy od pozycji widza. Piksele emitujące światło można indywidualnie włączać i wyłączać, dzięki czemu uzyskuje się niezwykle realistyczny obraz.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Ze względu na brak modułu podświetlającego, wyświetlacze LG OLED są wyjątkowo lekkie i smukłe, co pozwala na produkowanie telewizorów, które można idealnie płasko wieszać na ścianie lub które są tak elastyczne, że dają się rolować jak plakat.
– Źródło: LG

LG OLED WAVE na CES 2020 / fot. LG

Jak powstała ogromnych rozmiarów ściana złożona z ekranów OLED?

Ogromna i fascynująca instalacja LG OLED Wave została wykonana z 200 komercyjnych 55-calowych ekranów LG OLED (128 wklęsłych i wypukłych oraz 72 płaskich) o błyszczącym wykończeniu. Konstrukcja o wysokości 6 metrów i szerokości 25 metrów w niespotykany dotąd sposób prezentuje piękno przyrody pozwalając zwiedzającym wystawę CES na odbycie niesamowitej podróży.

Od pokazu dzikiej potęgi oceanów po rozbłysk zorzy polarnej, instalacja LG OLED Wave zachwyca zmysły obrazem oraz dźwiękiem, które otaczają publiczność i przenoszą ją w najpiękniejsze miejsca na Ziemi. Widzowie mogą nawet doświadczyć wrażenia, że chodzą pod falami oceanu.
– Źródło: LG

LG OLED WAVE na CES 2020 / fot. LG


Instalacja The Fountain także zachwyca gości z całego świata. Ta jest złożona z 20 telewizorów LG OLED z rolowanym ekranem. Co najciekawsze LG SIGNATURE OLED R z rolowanym ekranem jest jedynym na świecie telewizorem, gdzie ekran (kiedy będzie nam niepotrzebny) możemy schować w stylowej, aluminiowej podstawie. Telewizor zapewne nie trafi szybko do sprzedaży, ale warto wiedzieć, czego możemy się spodziewać za kilka lat.

LG SIGNATURE OLED TV R9 / fot. LG

Źródło: LG

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: