Telewizor w pracy: jak go najlepiej wykorzystać?

Telewizor w pracy: jak go najlepiej wykorzystać? Koncern Samsung sprawdził, jak duży ekran i dodatkowe funkcje telewizora Smart TV mogą być wykorzystane podczas codziennej pracy.

Od wielu lat Samsung bardzo rozwija ofertę telewizorów Smart TV. Pojęcie to obejmuje także szereg technologii i funkcji, które ułatwiają włączenie telewizora do domowego ekosystemu, połączenie z urządzeniami mobilnymi czy po prostu łatwość codziennego wykorzystania.

Telewizor w pracy

Telewizor w pracy
Tizen w Samsung Smart TV / fot. Samsung

Tegoroczna seria telewizorów Neo QLED oferuje rozwiązania, dzięki którym największy domowy dużynauce,  a po godzinach sprzyjać będzie kontaktom z bliskimi czy rozrywce. Teraz połączenie TV z komputerem jest znacznie prostsze:

Telewizor Neo QLED rozpozna urządzenie i w trybie zdalnym udostępni dokumenty i pliki. W połączeniu z klawiaturą i myszą największy domowy ekran pozwoli odkryć nową jakość pracy z domu. Wykorzystując te biurowe akcesoria w przeglądarce internetowej telewizora, można także wygodnie skorzystać z Microsoft 365 i edytować dokumenty ze współpracownikami. Z kolei aby przenieść ekran komputera na telewizor, wystarczy skorzystać z funkcji PC na Ekranie TV i połączyć oba urządzenia za pośrednictwem technologii Wi-Fi Direct.

Nowe przydatne funkcje

Telewizor w pracy
Telewizor w pracy / fot. Samsung
  • Samsung DeX,
  • Smart View,
  • SmartThings,
  • AirPlay2,
  • Dotknij i Wyświet.

Dla wielu użytkowników smartfon jest dziś podstawowym narzędziem pracy. Teraz łącząc go z telewizorem za pomocą Samsung DeX można uzyskać dostęp do dokumentów i aplikacji w układzie, który ułatwia pracę na dokumentami na dużym ekranie.

Przeniesienie treści ze swojego smartfona wyświetlić na dużym ekranie telewizora Samsung Neo QLED to zadanie dla Smart View. Jest ona dostępna na urządzeniu mobilnym w tzw. szybkim panelu. Można także skorzystać z aplikacji SmartThings na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Z kolei użytkownicy smartfonów Apple do wyświetlania treści na telewizorze zapewne użyją funkcji AirPlay2 – to wygodne i szybkie rozwiązanie.

Wśród dostępnych opcji jest jeszcze funkcja Dotknij i Wyświetl. W tym przypadku wystarczy dotknąć telefonem obudowy telewizora, a ten automatycznie wykryje urządzenie i wyświetli lustrzaną kopię smartfona na ekranie.

Nowy wymiar rozmowy wideo

Samsung QE55QN91A / fot. Samsung

Dedykowana aplikacja Google Duo na Samsung Smart TV ułatwi połączenia ze współpracownikami, a po godzinach także z bliskimi. Ma to ogromne znaczenie podczas pandemii. Wystarczy podłączyć zewnętrzną kamerę internetową do telewizora Smart TV. Takie rozwiązanie daje komfort i jakość bez konieczności przychodzenia do biura.

Multi View pozwala podzielić ekran telewizora na dwie lub nawet cztery części (modele Neo QLED 8K) i podczas oglądania jednocześnie korzystać ze smartfona. To sprawdzi się nie tylko w trakcie rozmów wideo, ale także na przykład podczas oglądania wydarzeń sportowych, które można komentować, nie odrywając wzroku od ekranu.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *