Telewizor Sony A8: pierwsze wrażenia

W ofercie SONY BRAVIA 2020 pojawiła się nie tylko seria telewizorów Full Array LED 8K o oznaczeniu ZH8, o której pisaliśmy przy okazji targów CES 2020. Także ujawniono telewizory OLED o rozdzielczości 4K z serii A8.

Telewizory Sony z serii A8 będą dostępne od wiosny 2020 roku w dwóch wielkościach ekranu: 55 oraz 65 cali. Zobaczcie co zaoferuje seria A8, następca ubiegłorocznej serii AG8.

Sony A8: podstawowe informacje

Telewizor Sony 65A8 / fot. Sony

Sony A8 to pierwsza z dwóch serii telewizorów OLED o rozdzielczości 4K w tym roku. Do wyboru mamy modele o wielkości 55 oraz 65 cali. Telewizory OLED zostały wyposażone w procesor obrazu X1 Ultimate zapewniający najlepsze wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K HDR.

Zobacz także | Który telewizor Sony 2020 kupić?

 

Telewizor Sony 65A8 / fot. Sony

 

Do tego dodajmy technologie Object-based Super Resolution, Object-based HDR remaster, czy technologię Pixel Contrast Booster, czyli 8 milionów samorzutnie świecących pikseli i firmowy sterownik panelu OLED znacznie wzbogacający doznania wizualne.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory

Telewizor Sony 65A8 / fot. Sony

Technologia X-Motion Clarity w tegorocznych telewizorach OLED to ceniona, najlepsza w tej klasie rozwiązań technologia Sony zapewniająca niezrównane wrażenia przy oglądaniu programów sportowych, dzięki zwiększeniu płynności ruchu, jasności i ostrości bez wprowadzania opóźnień w obrazie.

Zobacz także | Ranking telewizorów OLED 2020

 

Telewizor Sony A8: pierwsze wrażenia

Jak Wam się podoba krótkie wideo udostępnione przez Sony dotyczące telewizorów z serii A8? Szkoda tylko, że ceny telewizorów oraz dokładna data pojawienia się w sklepach, bądź rozpoczęcia sprzedaży na zamówienie jest jeszcze nieznana.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Poniżej możecie zobaczyć kolejne krótkie wideo udostępnione przez Sony dotyczące telewizorów z serii A8:

Źródło: Sony

Telewizory Sony OLED – nasz komentarz

Telewizor Sony 65A8 / fot. Sony

W tym roku następcy ubiegłorocznej serii AG8 mają wiele do zaoferowania. Dobrze, że matryce oferują rozdzielczość 4K, a nie 8K. Modele z pewnością zadebiutują w naszym zestawieniu najlepszych telewizorów OLED, jak tylko pojawią się w sklepach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: