Samsung 65Q950TS: najlepszy TV QLED 8K 2020?

Samsung 65Q950TS: najlepszy TV QLED 8K 2020? Wśród najlepszych telewizorów 2020 roku z pewnością nie zabraknie Samsunga z topowej serii QLED. Mowa o modelach z serii Q950TS o wielkości 65, 75 oraz 85 cali.

Najtańszy z nowych telewizorów 8K z oferty na 2020 rok, to 65-calowy Samsung 65Q950TS. Jednak czy będzie to najlepszy telewizor tego roku?

Samsung 65Q950TS. Taki będzie telewizor QLED 8K w 2020 roku

Reklamowany jako (prawie) bezramkowy telewizor o rozdzielczości 8K ma wiele do zaoferowania. Co dokładnie? Czy ten ma szansę stać się jednym z najlepszych telewizorów 2020 roku?

Najwyższym, tegorocznym modelem QLED 8K jest Samsung 65Q950TS. To pierwszy telewizor oferujący dźwięk przestrzenny, realistyczną rozdzielczość 8K i zapierający dech, ultracienki design. Chodzi o to, że telewizor nazywany jest bezramkowym.

Jednak nie do końca jest on pozbawiony ramki, otaczającej ekran. Wystarczy spojrzeć na dolną część telewizora. Oczywiście na targach CES 2020 w Las Vegas, gdzie pokazano go szerszej publiczności po raz pierwszy na świecie, ten i tak robi furorę.

Zaledwie 15 mm grubości

Samsung 65Q950TS ma na całej szerokości ekranu grubość zaledwie 15 milimetrów. W połączeniu z całkowicie płaskim panelem tylnym, telewizor idealnie przylega do ściany. Jednak to nie wszystko:

By zapewnić jeszcze doskonalsze wrażenia wizualne, Q950 oferuje ponadto nowe metody powielania ekranu urządzeń mobilnych i sterowania sprzętami domowymi. Na przykład funkcja Tap View pozwala użytkownikom zdublować ekran telefonu tak, by wyświetlił się na telewizorze

– wystarczy zetknąć ze sobą oba urządzenia. Z kolei funkcja Digital Butler umożliwia sterowanie większą niż kiedykolwiek liczbą sprzętów za pośrednictwem działającej w podczerwieni technologii, która rozpoznaje i pozwala kontrolować znajdujące się w domu urządzenia nieobsługujące IoT.

Najtańszym z telewizorów z tej serii (jeśli w 2020 roku trafi do sprzedaży) będzie wersja 65-calowa. Telewizor QLED (zresztą tak samo, jak pozostałe modele) wykorzystuje udoskonaloną technologię sztucznej inteligencji (AI). Oznacza to lepszy obraz, dźwięk i więcej opcji Smart TV do wyboru. W tym roku telewizory Samsung także będą pracowały na systemie operacyjnym Tizen.

Samsung 65Q950TS
Bezramkowy telewizor Samsung Q950TS 8K / fot. Samsung

 

Nie tylko obraz, także dźwięk

Bezramkowy telewizor Samsung Q950TS 8K / fot. Samsung

Pisaliśmy już o tym, że telewizory Samsung na 2020 rok oferują także przestrzenny dźwięk oraz wiele zaawansowanych opcji poprawiających brzmienie.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Warto dodać, że telewizor może używać wbudowanych głośników jako dodatkowego kanału audio. Wystarczy połączyć go z soundbarem z tegorocznej serii Q.


Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *