Samsung 65Q950TS: najlepszy TV QLED 8K 2020?

Wśród najlepszych telewizorów 2020 roku z pewnością nie zabraknie Samsunga z topowej serii QLED. Mowa o modelach z serii Q950TS o wielkości 65, 75 oraz 85 cali.

Najtańszy z nowych telewizorów 8K z oferty na 2020 rok, to 65-calowy Samsung 65Q950TS. Jednak czy będzie to najlepszy telewizor tego roku?

Taki będzie telewizor QLED 8K w 2020 roku

Reklamowany jako (prawie) bezramkowy telewizor o rozdzielczości 8K ma wiele do zaoferowania. Co dokładnie? Czy ten ma szansę stać się jednym z najlepszych telewizorów 2020 roku?

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory

Najwyższym, tegorocznym modelem QLED 8K jest Samsung 65Q950TS. To pierwszy telewizor oferujący dźwięk przestrzenny, realistyczną rozdzielczość 8K i zapierający dech, ultracienki design. Chodzi o to, że telewizor nazywany jest bezramkowym.

Jednak nie do końca jest on pozbawiony ramki, otaczającej ekran. Wystarczy spojrzeć na dolną część telewizora. Oczywiście na targach CES 2020 w Las Vegas, gdzie pokazano go szerszej publiczności po raz pierwszy na świecie, ten i tak robi furorę.

Zaledwie 15 mm grubości

W modelu Q950 praktycznie wyeliminowano ramki, co pozwoliło zaoferować najrozleglejszy na rynku ekran zajmujący aż 99% powierzchni z przodu telewizora. Oglądając treści z odległości trzech czy pięciu metrów, użytkownicy doświadczają zapierającego dech efektu zapewnianego przez ekran Infinity Screen.

Ramka wydaje się całkowicie znikać. W rezultacie telewizor ten gwarantuje jeszcze bardziej wciągające wrażenia wizualne, znosząc granice pomiędzy telewizorem a jego otoczeniem.

Zobacz także | Jaki telewizor Samsung QLED kupić?

Samsung 65Q950TS ma na całej szerokości ekranu grubość zaledwie 15 milimetrów. W połączeniu z całkowicie płaskim panelem tylnym, telewizor idealnie przylega do ściany. Jednak to nie wszystko:

By zapewnić jeszcze doskonalsze wrażenia wizualne, Q950 oferuje ponadto nowe metody powielania ekranu urządzeń mobilnych i sterowania sprzętami domowymi. Na przykład funkcja Tap View pozwala użytkownikom zdublować ekran telefonu tak, by wyświetlił się na telewizorze

– wystarczy zetknąć ze sobą oba urządzenia. Z kolei funkcja Digital Butler umożliwia sterowanie większą niż kiedykolwiek liczbą sprzętów za pośrednictwem działającej w podczerwieni technologii, która rozpoznaje i pozwala kontrolować znajdujące się w domu urządzenia nieobsługujące IoT.

Najtańszym z telewizorów z tej serii (jeśli w 2020 roku trafi do sprzedaży) będzie wersja 65-calowa. Telewizor QLED (zresztą tak samo, jak pozostałe modele) wykorzystuje udoskonaloną technologię sztucznej inteligencji (AI). Oznacza to lepszy obraz, dźwięk i więcej opcji Smart TV do wyboru. W tym roku telewizory Samsung także będą pracowały na systemie operacyjnym Tizen.

Bezramkowy telewizor Samsung Q950TS 8K / fot. Samsung

Model Q950 wyposażony jest w potężny Procesor Quantum 8K nowej generacji. Oferuje on ulepszone możliwości inteligentnego skalowania, wykorzystując uczenie maszynowe do analizy i identyfikacji charakterystycznych cech poszczególnych pikseli. Procesor poprawia następnie różne elementy obrazu, by stworzyć doskonałą jakość, bliską 8K – niezależnie od źródła prezentowanych treści.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Bezramkowy telewizor Samsung Q950TS 8K / fot. Samsung

Nie tylko obraz, także dźwięk

Bezramkowy telewizor Samsung Q950TS 8K / fot. Samsung

Pisaliśmy już o tym, że telewizory Samsung na 2020 rok oferują także przestrzenny dźwięk oraz wiele zaawansowanych opcji poprawiających brzmienie.

Świetne wrażenia podczas oglądania to nie tylko doskonała jakość obrazu, ale także idealny dźwięk. Dlatego Q950 oferuje system audio plasujący się w rynkowej czołówce. Telewizor posiada głośniki umieszczone z każdej strony ekranu, a także zlokalizowane z tyłu subwoofery.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

W połączeniu z funkcją Object Tracking Sound+, która wykorzystuje oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji w celu dostosowania ruchu brzmienia do ruchu obiektów na ekranie, rozwiązanie to sprawia, że model QLED Q950 generuje wyrazisty i czysty wielokanałowy dźwięk przestrzenny w systemie 5.1.

Telewizor Samsung QLED 8K Q950 / fot. Samsung

Telewizor Q950 może też dostosować głośność dialogów w reakcji na często spotykane w domach intensywne dźwięki generowane przez urządzenia, takie jak blender czy odkurzacz. Funkcja Active Voice Amplifier (AVA) przychodzi z pomocą użytkownikom, którzy skarżą się, że dźwięki takie przeszkadzają im oglądać telewizję. Jest ona w stanie wyłapać je i automatycznie wzmocnić wyrazistość wypowiadanych na ekranie kwestii.

Warto dodać, że telewizor może używać wbudowanych głośników jako dodatkowego kanału audio. Wystarczy połączyć go z soundbarem z tegorocznej serii Q.


Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: