Samsung ma 85-calowy TV QLED 8K

Poza telewizorami na ten rok Samsung przedstawił na CES 2018 kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest cyfrowy asystent Bixby, technologia dotycząca bezpieczeństwa Knox oraz długo wyczekiwany, kolosalny telewizor Samsung QLED – 85-calowy TV z serii Q9S o rozdzielczości 8K. Ale po kolei.

W tym roku wszyscy najwięksi producenci jakby się zmówili, że na CES 2018 będą promować funkcję asystenta głosowego w swoich najlepszych telewizorach. W przypadku Samsunga mowa o Bixby. I ten nie będzie kojarzony tylko i wyłącznie z telewizorami Samsung Smart TV. Ma być on łącznikiem pomiędzy sprzętami RTV, a AGD. Chodzi o łatwiejsze sterowanie funkcjami telewizora albo… lodówki.

Samsung QLED 85 cali / fot. Samsung

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Samsung

Jednak, żeby rozwijać inteligentne funkcje trzeba najpierw zadbać o bezpieczeństwo. Nie chodzi o to, że ktoś chciałby przejąć kontrolę nad naszą lodówką:) Bardziej o to, by nikt niepowołany nie podpiął się do tej samej sieci, co nasz telewizor, lodówka oraz smartfon z ważnymi, niezabezpieczonymi danymi (hasłami, dostępem do konta bankowego, itd.). O bezpieczeństwo nad podłączonymi do jednej sieci WiFi urządzeniami w naszym domu na zadbać system Knox.

Zobacz także | Który telewizor Samsung 2020 wybrać?

Jednak i tak największą uwagę na CES 2018 przyciągnął 85-calowy telewizor QLED o rozdzielczości 8K. Pisaliśmy ostatnio o telewizorze LG o wielkości 88 cali, więc Samsung musiał przygotować się na kontratak. Niestety OLED to nie jest, ale warto zobaczyć, co ma zaoferować 85-calowy gigant.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Samsung QLED 85 cali / fot. Samsung

To co zaoferuje model z serii Q9S poza rozdzielczością 4K, obsługą HDR (w formacie HDR10+), czy kropkami kwantowymi, to przede wszystkim zaawansowany system lokalnego przyciemniania. Podobno ma być tak doby, że jasnością matrycy może przyćmić telewizory OLED największego konkurenta Samsunga.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Poza tym telewizor przyszłości ma wykorzystywać technologię 8K AI. W skrócie nawet, jeśli nadawany sygnał nie będzie w najlepszej jakości, telewizor podkręci go do najbardziej zbliżonej do 8K. Niestety jak to wychodzi w praktyce zobaczymy dopiero pod koniec roku, bo wtedy kolosalny telewizor ma być dostępny w sklepach.

Źródło: Samsung

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: