Samsung ma 85-calowy telewizor QLED 8K

Samsung ma 85-calowy telewizor QLED 8K. Poza telewizorami na ten rok koncern przedstawił na CES 2018 kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest cyfrowy asystent Bixby, technologia dotycząca bezpieczeństwa Knox oraz długo wyczekiwany, kolosalny telewizor Samsung QLED – 85-calowy TV z serii Q9S o rozdzielczości 8K. Ale po kolei.

W tym roku wszyscy najwięksi producenci jakby się zmówili, że na CES 2018 będą promować funkcję asystenta głosowego w swoich najlepszych telewizorach. W przypadku Samsunga mowa o Bixby. I ten nie będzie kojarzony tylko i wyłącznie z telewizorami Samsung Smart TV. Ma być on łącznikiem pomiędzy sprzętami RTV, a AGD. Chodzi o łatwiejsze sterowanie funkcjami telewizora albo… lodówki.

Samsung ma 85-calowy telewizor QLED 8K

Samsung ma 85-calowy telewizor
Samsung QLED 85 cali / fot. Samsung

Jednak, żeby rozwijać inteligentne funkcje trzeba najpierw zadbać o bezpieczeństwo. Nie chodzi o to, że ktoś chciałby przejąć kontrolę nad naszą lodówką:) Bardziej o to, by nikt niepowołany nie podpiął się do tej samej sieci, co nasz telewizor, lodówka oraz smartfon z ważnymi, niezabezpieczonymi danymi (hasłami, dostępem do konta bankowego, itd.). O bezpieczeństwo nad podłączonymi do jednej sieci WiFi urządzeniami w naszym domu na zadbać system Knox.

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Jednak i tak największą uwagę na CES 2018 przyciągnął 85-calowy telewizor QLED o rozdzielczości 8K. Pisaliśmy ostatnio o telewizorze LG o wielkości 88 cali, więc Samsung musiał przygotować się na kontratak. Niestety OLED to nie jest, ale warto zobaczyć, co ma zaoferować 85-calowy gigant.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Samsung ma 85-calowy telewizor
Samsung QLED 85 cali / fot. Samsung

To co zaoferuje model z serii Q9S poza rozdzielczością 4K, obsługą HDR (w formacie HDR10+), czy kropkami kwantowymi, to przede wszystkim zaawansowany system lokalnego przyciemniania. Podobno ma być tak doby, że jasnością matrycy może przyćmić najlepsze telewizory OLED największego konkurenta Samsunga.

Poza tym telewizor przyszłości ma wykorzystywać technologię 8K AI. W skrócie nawet, jeśli nadawany sygnał nie będzie w najlepszej jakości, telewizor podkręci go do najbardziej zbliżonej do 8K. Niestety jak to wychodzi w praktyce zobaczymy dopiero pod koniec roku, bo wtedy kolosalny telewizor ma być dostępny w sklepach.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *