Panasonic: nowe telewizory OLED (2018)

Panasonic: nowe telewizory OLED (2018). Cóż… Mogliśmy się tego spodziewać, że Panasonic także pokaże na CES 2018 swoje najnowocześniejsze telewizory OLED. To cztery nowe modele z dwóch serii FZ950 i FZ800 w wersjach 65- i 55-calowych. Co zaoferują?

Czy warto kupić telewizor Panasonic OLED? Zobacz, co zyskasz kupując jeden z nowych modeli.

 

Panasonic: nowe telewizory OLED

Panasonic: nowe telewizory OLED
Panasonic FZ950 / fot. Panasonic

Panasonic z przyjemnością informuje, że w 2018 r. pojawią się na rynku cztery nowe modele telewizorów OLED należące do dwóch serii. Do 77-calowego modelu EZ1000, który w 2017 r. odniósł spektakularny sukces, dołączą w nowym roku modele FZ950 i FZ800 w wersjach 65- i 55-calowych. Dzięki połączeniu nowych paneli OLED z najnowszej generacji procesorem HCX Panasonic, opracowanym we współpracy z hollywoodzką firmą, możliwe było wprowadzenie istotnych wewnętrznych modyfikacji.

Cztery nowe modele będą pierwszymi telewizorami OLED w 2018 r. ze standardem HDR10+, który wykorzystuje technologię dynamicznych metadanych. Aby zapewnić optymalną jakość dźwięku, modele FZ950 wyposażono w głośniki Blade Speaker — zwodniczo smukły system audio zoptymalizowany przez inżynierów uznanej marki Technics, który gwarantuje mocny i dynamiczny dźwięk.
– Źródło: Panasonic

Co jeszcze zaoferują nowe TV Panasonic OLED? Zmodyfikowany procesor HCX jeszcze lepiej odwzorowuje barwy, dzięki czemu panele HDR OLED wyróżniają się jakością obrazu (HDR). Ale na tym nie koniec. Warto także zwrócić uwagę na system Dynamic LUT.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Największym udoskonaleniem, jakie wprowadzono do procesora HCX, jest nowy system „Dynamic LUT”. Technologia LUT („Look Up Table”) jest powszechnie stosowana w profesjonalnych studiach postprodukcyjnych i emisyjnych zarówno w Hollywood, jak i w innych wytwórniach filmowych w celu poprawy dokładności odwzorowania zastosowanej palety kolorów.

Do tej pory systemy LUT były konfigurowane w oparciu o przestrzeń barw, z której korzystało źródło. Dzięki wprowadzonej innowacji procesor HCX automatycznie monitoruje średni poziom jasności danej sceny i używa sztucznej inteligencji (AI) w celu dynamicznego załadowania systemu LUT, w zależności od parametrów tej sceny. Skorzystają na tym rozwiązaniu sceny o średnim oświetleniu, które teraz będą się prezentować o wiele bardziej naturalnie.
– Źródło: Panasonic

Panasonic podobnie, jak koncern TCL na CES 2018 udowadnia, że jakość obrazu nie jest jedynym kryterium we flagowych modelach telewizorów z linii na 2018 rok. Chodzi także o doskonały dźwięk. Co pod tym względem zaoferują TV Panasonic OLED ?

Panasonic: nowe telewizory OLED
Panasonic TX-65FZ800E / fot. Panasonic

Aby dźwięk dorównał wyjątkowej jakości obrazom wyświetlanym na modelach FZ950, Panasonic opracował niezwykle elegancki system audio o doskonałych parametrach. Głośnik Dynamic Blade opatrzony logo „Tuned by Technics” (dopracowany przez Technics) został zaprojektowany z wykorzystaniem najwyższej jakości części i wyróżnia się najlepszym w tej klasie dźwiękiem zintegrowanych głośników telewizyjnych.

Posiadający co najmniej osiem głośników pojedynczych (cztery większe głośniki niskotonowe, cztery głośniki średniotonowe i dwa głośniki wysokotonowe plus poczwórny pasywny radiator podbijający bas) oraz zwiększony o 40% poziom głośności, głośnik Dynamic Blade został opracowany we współpracy z inżynierami Technics — uznanej marki sprzętu audio należącej do Panasonic — którzy uczestniczyli we wszystkich etapach całego procesu, począwszy od projektowania elementów mechanicznych i obwodów elektrycznych, a skończywszy na dostrajaniu dźwięku.
– Źródło: Panasonic

Teraz pozostaje tylko poczekać na to, jakie zostaną ustalone ceny za 55 i 65-calowe wersje najlepszych telewizorów Panasonica 2018 roku.

Źródło: Panasonic. Panasonic: nowe telewizory OLED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *