TCL ogłasza nowe telewizory 2018

TCL ogłasza nowe telewizory 2018. Jeśli myśleliście, że telewizory QLED robi tylko Samsung, to uwaga. Koncern TCL wywodzący się z Chin na targach CES 2018 pokazał swoją najnowszą linię telewizorów QLED na 2018 rok. Jest w czym wybierać zwłaszcza, że modele mają być cenowo przystępne niemal dla każdego.

Na trwających targach Elektroniki Użytkowej CES 2018 TCL chce udowodnić, że także zna się na telewizorach. Nic dziwnego, skoro w sklepach furorę robi seria 7026 z głośnikami JBL i systemem operacyjnym Android za niecałe 3500 złotych za 55 cali (49 cali kosztuje około 2699 złotych).

TCL ogłasza nowe telewizory

Jeżeli chodzi o jakość obrazu, to poza rozdzielczością Ultra HD, wsparciem technologii HDR, te mają wykorzystywać coś jeszcze. Kropkę kwantową znaną właśnie z telewizorów QLED od Samsunga.

Telewizor QLED Xess X6 to 85-calowy telewizor o częstotliwości odświeżania 3200 Picture Performance Index. Doskonały obraz ma być zasługą technologii Quantum Dot, HDR Premium 1500, czy Local Dimming. Jest spora szansa, że model zaoferuje 100hz matrycę. Poza obrazem (w końcu) producent zwrócił uwagę na dźwięk. Tutaj mamy system dźwiękowy JBL, z 12-kanałowym system otaczającego dźwięku przestrzennego. Całość pracuje na systemie operacyjnym Android 7.0 Nugat.

Jako flagowy produkt TCL najnowszej generacji, 85-calowy telewizor QLED X6 przede wszystkim gwarantuje zadziwiającą jakość obrazu (3200 Picture Performance Index), którą uzyskuje się dzięki takim technologiom obrazowania jak: Quantum Dot, HDR Premium 1500, Local Dimming czy płynność obrazu połączona z natywnym panelem odświeżania o częstotliwości 100Hz.

 

Quantum Dot, czyli kwantowa kropka, to przyszłość technologii obrazowania. Kwantowa kropka jest nanokryształem zbudowanym z materiałów półprzewodzących. Potrafi odtworzyć prawie wszystkie kolory w palecie barw i daje długotrwałe obrazy o ostrości w pełni odzwierciedlającej otaczającą nas rzeczywistość. Dzięki technologii HDR Premium 1500 wyświetlane sceny są jaśniejsze, mają lepszy kontrast i żywsze barwy.
– Źródło: TCL

Co jeszcze warto wiedzieć?


Modele TCL C76
to telewizory o rozdzielczości 4K, które także urzekają eleganckim designem. Tutaj o jakość obrazu zadbają, m.in. technologie Wide Color Gamut, HDR Pro razem z Smart HDR. O doskonały dźwięk odpowiada wbudowany soundbar od JBL oraz system dźwięku przestrzennego DTS Premium Sound. Smart TV także pracują na najnowszej wersji Androida.

Linia C76 to efekt inspiracji nowoczesnością napędzającą kosmopolityczne trendy. Produkty tej linii są kierowane do osób ceniących sobie wyrafinowany design i nietuzinkowy styl życia. C76 to inteligentne telewizory 4K, które dzięki takim rozwiązaniom jak: Wide Color Gamut, HDR Pro razem z Smart HDR zapewniają oszałamiające wrażenia wzrokowe.

Produkty wyposażono również w soundbar JBL i system DTS Premium Sound. C76 gwarantuje wiele możliwości korzystania z szerokiej oferty rozrywkowej dzięki systemowi Android 7.0 Nugat. Występuje on w formie kompaktowego modelu o designie 360°, czyli takiego, w którym projektanci zadbali nie tylko o front telewizora, ale także o jego tył i boki.
– Źródło: TCL

Telewizory TCL P6 to ostatnie modele wykorzystujące technologię Wide Color Gamut, HDR Pro oraz Smart HDR.

Linia P6 powstała z myślą o młodych i podążających za trendami odbiorcach. To inteligentne telewizory 4K wyposażone w technologię Wide Color Gamut, HDR Pro oraz Smart HDR i dostarczające niezwykłych doznań wizualnych. Znakiem rozpoznawczym P6 jest niezwykle cienki profil i wąska rama o szerokości 5 mm. Wyposażony w system Android 7.0 Nugat, P6 dostarcza wielokanałowej rozrywki.
– Źródło: TCL

Źródło: TCL. TCL ogłasza nowe telewizory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *