Telewizor Samsung MicroLED wkrótce w sprzedaży

Telewizor Samsung MicroLED debiutuje na rynku i wkrótce pojawi się w sklepach. Nowy model wykorzystuje technologię samoemisyjnej diody LED i ma przekątną 110 cali. Dzięki technologii MicroLED ma on zagwarantować niezrównane parametry audio i wideo, jak również inteligentne funkcje. Co jeszcze?

Telewizor Samsung MicroLED o przekątnej 110” może być jednym z najpopularniejszych telewizorów, które trafią do sprzedaży. Wiemy, że nastąpi to jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku. Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztował kolosalny telewizor.

Samsung MicroLED – znakomita jakość obrazu

Telewizor Samsung MicroLED 2021 / fot. Samsung

Samsung MicroLED wyróżnia się przede wszystkim kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami. Są to m.in. mikrometrowe diody LED. Samoświecące piksele, odznaczają się tym, że indywidualnie wyświetlają światło i kolor na ekranie dużego telewizora. Nowy model wyświetla 100% gamy barw DCI i Adobe RGB, precyzyjnie odwzorowując obrazy o szerokim spektrum kolorów zarejestrowane profesjonalnymi lustrzankami cyfrowymi. Do tego dochodzi rozdzielczość 4K i dodatkowe technologie poprawiające jakość wyświetlanego obrazu.

Warto wspomnieć o nowym procesorze obrazu, na którym będą działać telewizory Samsung MicroLED o nazwie Micro IA. Dzięki niemu uzyskamy treści 4K HDR zoptymalizowane dla każdej pojedynczej sceny.

Żywotność telewizora Samsung MicroLED

Telewizor Samsung MicroLED
Telewizor Samsung MicroLED 2021 / fot. Samsung

W obecnych czasach przyzwyczailiśmy się do tego, że żadne z urządzeń nie działa tak długo, jak starsze telewizory (działające nawet do dzisiaj). Dobrą wiadomością jest to, że nowe telewizory Samsung 2021 są produkowane z materiałów nieorganicznych,  odznaczających się trwałością. Wyliczono, że cykl “życia” użytych w Samsung MicroLED diod sięga do 100 000 godzin. Oznacza to działanie takiego kolosalnego telewizora co najmniej przez 10 lat.

Co z jakością dźwięku?

Samsung nie zapomina, że w nowoczesnych telewizorach tak samo ważna jak jakość obrazu jest jakość dźwięku. Co pod tym kątem zaoferuje MicroLED 110” ? Czy możliwe jest stworzenie nagłośnienia do telewizora, którego ekran zajmuje aż 99,99% powierzchni z przodu telewizora?

Innowacyjny telewizor wykorzystuje system dźwięku przestrzennego o nazwie Majestic Sound System. Zapewnia on przełomowy dźwięk przestrzenny 5.1 bez zewnętrznego głośnika, a my zyskujemy w naszym salonie kino domowe. Do tego dochodzi funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem Pro (Object Tracking Sound Pro). Jej zadanie polega na identyfikowaniu poruszających się na ekranie obiektów, by pokierować tak dźwiękiem, by ten niemal śledził ich ruch.

Samsung MicroLED – co jeszcze?

Telewizor Samsung będzie oferował dostęp do internetu. Dzięki temu jego posiadacze będą mogli, m.in. wygodnie korzystać z funkcji Multi View, by na podzielonym ekranie oglądać jednocześnie treści pochodzące nawet z 4 różnych źródeł. Przy dwóch źródłach zyskujemy imponującą przekątną obrazu przypadającą na emitowany sygnał wideo o wielkości 55 cali.

Więcej informacji na temat Samsung MicroLED zapewne uzyskamy podczas zbliżających się targów Elektroniki użytkowej CES 2021, gdzie najwięksi producenci telewizorów co roku przedpremierowo pokazują, jakie telewizory trafią na rynek już wkrótce.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *