LG QNED Mini LED: pierwszy nowy telewizor (2021)

LG QNED Mini LED już jest. Ma imponującą wielkość przekątnej i oferuje rozdzielczość 8K. Co wiadomo o najnowszym modelu, który wiele namiesza w sklepach?

W tym roku podczas wirtualnych targów CES 2021 możemy zobaczyć najnowsze telewizory LG na 2021 rok. Jednym z nich będzie 86-calowy, kolosalny telewizor LG QNED Mini LED – flagowy produkt z linii LCD Premium. Model oferuje technologię kropek kwantowych i ekran NanoCell wraz z diodami Mini LED, jako źródła światła. Dzięki tym technologiom telewizor odznacza się jasnością i kontrastem znacznie przewyższającym standardowe telewizory LCD.

Telewizor LG QNED Mini LED

LG QNED Mini LED
Telewizor Mini LED (2021) / fot. LG

Linia produktów na rok 2021 obejmuje 10 nowych modeli o rozdzielczości 4K lub 8K oraz szerokim wyborze przekątnych ekranu, nawet do 86 cali.

Telewizor LG wykorzystuje matrycę z samoświecącymi pikselami, które umożliwiają niezależną regulację jasności każdego punktu ekranu. Urządzenie z zaawansowanym podświetleniem Mini LED firmy LG zapewni najwyższy poziom realistycznych wrażeń wzrokowych.

 

Najważniejsze zalety telewizora LG QNED

Innowacyjne podświetlenie Mini LED firmy LG zawiera prawie 30 000 miniaturowych diod LED. Do tego dochodzi 2500 stref wygaszania ekranu i zaawansowana technologia lokalnego wygaszania pozwalająca na osiągnięcie kontrastu 1 000 000:1 (w przypadku telewizora o wielkości 86 cali). W skrócie zyskujemy:
  • znakomitą jakość obrazu HDR,
  • duży kontrast,
  • głęboką czerń,
  • szeroką paletę barw i nadzwyczajną dokładność odwzorowania kolorów.

 

Telewizor LG QNED Mini LED zaliczany jest do najwyższej kategorii w dziedzinie domowej rozrywki. Gwarantuje odbiorcom wspaniałe efekty wizualne, a tym samym poszerza i udoskonala ofertę telewizorów LCD. Na razie nie wiadomo nic więcej o parametrach technicznych telewizora QNED o rozdzielczości 8K. Zapewne podczas wirtualnych targów CES 2021 dowiemy się o nim znacznie więcej.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *