Najlepsze telewizory Samsung 2021 z HDR10+ Adaptive

Najlepsze telewizory Samsung 2021, które zadebiutują w sklepach zapewne na wiosnę 2021 roku otrzymają jedno ciekawe ulepszenie. Na razie wiadomo, że będzie to tryb HDR10+ Adaptive. Czym odznacza się od wykorzystywanej technologii HDR10+ z telewizorów Samsung z 2020 roku?

Najlepsze telewizory Samsung QLED 2021 z trybem HDR10+ Adaptive? Czemu nie? Jeszcze lepsze wrażenia wizualne to domena kolejnej generacji telewizorów, które pojawią się w tym roku na rynku. Oczywiście więcej dowiemy się podczas rozpoczynających się targów CES 2021. Te startują w poniedziałek 11 stycznia. Jak co roku najwięksi producenci sprzętu RTV zaprezentują swoje telewizory na 2021 rok. My wiemy, że jedną z nowości z telewizorach Samsung 2021 będzie wykorzystywanie technologii HDR10+ Adaptive.

HDR10+ Adaptive w telewizorach Samsung QLED2021 / fot. Samsung

Co to jest HDR10+ Adaptive?

Co daje HDR10+ Adaptive? Przede wszystkim poprawi jakość oglądanych w domu treści HDR10+ niezależnie od warunków oświetleniowych. Dodatkowo technologia jest zgodna z trybem Filmmaker, co oznacza lepsze dostosowanie obrazu w jasnych pomieszczeniach. Jednak HDR10+ Adaptive  nie będzie dostępna we wszystkich telewizorach z oferty na 2021 rok. Na pewno technologia pojawi się w telewizorach z wyższej półki, a więc w modelach Samsung QLED.

Najlepsze telewizory Samsung 2021. Różnica pomiędzy HDR10+, a HDR10+ Adaptive

 

Przypomnijmy, że Samsung w swoich telewizorach z 2020 roku oferował technologię HDR10+, czyli jeden z najbardziej znanych formatów technologii HDR. Dzięki wykorzystywaniu dynamicznych metadanych dla każdej z klatki obrazu osobna, jesteśmy w stanie zyskać znacznie lepszy kontrast. HDR10+ ulepszał płynność i kontrast, by zapewnić kinowe wrażenia.

 

HDR10+ Adaptive wykorzystuje dynamiczną optymalizację „scena po scenie”, która dostosowuje obraz do oświetlenia w pomieszczeniu, w którym znajduje się telewizor. Do tego dochodzi czujnik światła w telewizorach tak, by obraz wyświetlać zgodnie z zamierzeniami ich twórców (podobnie jak w przypadku trybu Filmamker).

Dobrą wiadomością dla przyszłych posiadaczy telewizorów Samsung 2021 jest współpraca Samsunga z Amazon Prime Video. Jej owocem będzie oglądanie treści z tego serwisu streamingowego w trybie Filmmaker i z funkcją HDR10+ Adaptive już wkrótce.

Nasz komentarz:

Na razie nie wiadomo nic więcej na temat telewizorów Samsung QLED, które pojawią się w tym roku w sprzedaży. Z pewnością po raz kolejny to właśnie modele z rodziny QLED będą najlepszymi telewizorami Samsung w 2021 roku. Jednak czy różnica pomiędzy trybami HDR10+ i HDR10+ Adaptive będzie dostrzegalna dla ludzkiego oka?

Przecież osoby zastanawiające się jaki telewizor kupić nie zawsze zwracają uwagę na to czy dany telewizor wykorzystuje HDR10+, HDR10, HLG, czy Dolby Vision. HDR10+ Adaptive to tylko jedna z wielu nowych funkcji, dzięki którym telewizory Samsung będą wyświetlać lepszy obraz niż modele z 2020 roku.

 

Źródło: Samsung/Najlepsze telewizory Samsung 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *