Telewizja i sport w DVB-T2 zapowiada się w tym roku ciekawie. Piłka nożna, skoki narciarskie, piłka ręczna czy sporty walki możesz śledzić także za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej. Co musisz wiedzieć?
Telewizja i sport w DVB-T2 to wynik zmiany standardu nadawania cyfrowej telewizji naziemnej na DVB-T2. Dla widzów zmiana ta przyniosła przede wszystkim poprawę jakości – programy można oglądać w wyższej rozdzielczości HD, a docelowo nawet 4K. Polepszyła się także jakość dźwięku.
DVB-T2: co musisz wiedzieć?
W tym roku sezon jesienno-zimowy będzie wyjątkowo gorący w wymiarze sportowym. Piłka nożna, skoki narciarskie, piłka ręczna czy sporty walki – wszystkie te dyscypliny oprócz emocji łączy fakt, że zmagania zawodników można śledzić także za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej.
W tym roku w Polsce zmienił się standard nadawania cyfrowej telewizji naziemnej na DVB-T2. Aby skorzystać z nowej jakości obrazu i dźwięku trzeba posiadać telewizor, który to umożliwi i będzie wykorzystywał standard DVB-T2.
- Telewizory Samsung – zobacz aktualne ceny
Żeby oglądać wspomniane wydarzenia sportowe albo inne ważne wydarzenia na żywo wystarczy telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T2/HEVC. Mają go wszystkie telewizory Samsung z lat 2018-2022, a także wybrane serie z lat wcześniejszych [1]. W zależności od modelu i serii, telewizory Samsung oferują dodatkowo szereg technologii i funkcji, które potęgują wrażenia z oglądania.
- Telewizory Samsung – zobacz aktualne ceny
Sport to najczęściej duża dynamika i nieoczekiwane zwroty akcji. Aby cieszyć się niezwykle płynnym ruchem telewizory Samsung, takie jak QLED Q67B wykorzystują upłynniacz ruchu. Jego działanie przekłada się na udoskonaloną dynamiką bez opóźnień i rozmyć w transmitowanych wydarzeniach sportowych. Ligowe finały czy turnieje to wydarzenia, które chce się śledzić na żywo – niezależenie od pory dnia.
Tu świetnie sprawdzają się również droższe telewizory QLED i Neo QLED, czyli ekrany LCD z technologią kropek kwantowych (Quantum Dot). Jest to ważne szczególnie w odniesieniu do barw, ich nasycenia.
Te telewizory są w stanie oddać 100% Natężenia Kolorów. Piłkarska murawa, w zależności od jasności światła, może przybierać w oczach widza różne odcienie od żółtawozielonego po ciemnozielony. To realizm, jakiego się oczekuje.
Transmisje sportowe to obok świetnej jakości obrazu także dźwięk, który pozawala poczuć emocje po zdobytej bramce. Z myślą o maksymalizacji wrażeń powstał m.in. Dźwięk Podążający za Obiektem+. To funkcja dostępna m.in. w QN91B, która wykorzystując wbudowany system głośników 4.2.2 przeniesie widzów w sam środek akcji. Entuzjazm wiwatujących na stadionie kibiców udzieli się także tym przed telewizorem. Wrażenia potęguje Dolby Atmos.
[1] Pełna lista modeli i wyszukiwarka dostępne są na stronie https://www.samsung.com/pl/tvs/dvb-t2/jakie-telewizory-samsung-obsluguja-standard-DVB-T2/.
Źródło: Telewizja i sport w DVB-T2, Ceneo, Samsung, Media Expert, X-Kom