Soundbary Samsung coraz popularniejsze

Soundbary Samsung stają się coraz popularniejsze na polskim rynku. Według najnowszych informacji od koncernu Samsung, udział firmy w 2021 roku wyniósł około 39% w ujęciu ilościowym i 39% ujęciu wartościowym (wg firmy badawczej Futuresource Consulting). Co to oznacza dla osób chcących kupić nowy telewizor albo właśnie soundbar?

Okazało się, że od 2016 do 2021 roku Samsung zanotował trzykrotny wzrost sprzedaży soundbarów na polskim rynku. Najczęściej kupowane były listwy głośnikowe do 3000 zł. Co jeszcze wiadomo?

Samsung coraz silniejszy na polskim rynku soundbarów

Samsung HW-Q900A / fot. Samsung

Samsung HW-Q900A czarny – zobacz aktualne ceny

Samsung już od 7 lat utrzymuje pozycję lidera na globalnym i polskim rynku soundbarów. Nie inaczej było w 2021 roku w Polsce. Soundbary Samsung trafiły do ponad 100 tys. polskich salonów, co daje blisko 5% wzrostu względem 2020 roku. Widzowie coraz bardziej doceniają jakościowy dźwięk z Dolby Atmos.

Najlepsze soundbary
Samsung HW-Q800A / fot. Samsung

Samsung HW-Q800A czarny – zobacz aktualne ceny

W 2021 roku Polacy najczęściej wybierali soundbary Samsung. Ich udział zarówno pod względem wartościowym, jak i ilościowym wzrósł o 5 punktów procentowych względem zeszłego roku.

Z zebranych informacji udało się ustalić, że klienci najczęściej wybierali soundbary ze średniej i wyższej półki. Większość kupowanych urządzeń mieściła się w przedziale cenowym od 1200 do 2800 zł.

Dlaczego soundbary są tak ważne?

Najlepsze soundbary
Samsung HW-Q700A / fot. Samsung

Samsung HW-Q700A czarny – zobacz aktualne ceny

Soundbar powinien być uzupełnieniem każdego telewizora. Przeważnie TV ze standardowych serii oferują 20 W mocy telewizyjnych głośników i dźwięk 2.0. Dopiero modele droższe i najlepsze telewizory 8K odznaczają się wielokanałowym dźwiękiem i mocą głośników znacznie przewyższającą 20 W.

Jeśli Twój telewizor nie obsługuje DVB-T2 (sprawdzisz to w wyszukiwarce DVB-T2) i wkrótce będziesz go musiał wymienić na nowy, weź pod uwagę do budżetu, zakup listwy głośnikowej.

Jeśli nie zamierzasz zmieniać telewizora na nowy i warto zastanowić się nad dokupieniem soundbara. Obecnie ceny najtańszych urządzeń nie przekraczają 500 zł.

Jaki soundbar do 500 zł kupić? (marzec 2024)

Jednak to modele lepsze i droższe oferują większa moc, więcej technologii poprawiających jakość dźwięku czy chociażby Dolby Atmos.

Jaki soundbar Samsung wybrać?

Soundbary Samsung
Soundbar Samsung HW-Q600A / fot. Samsung

Samsung HW-Q600A czarny – zobacz aktualne ceny

Soundbary Q-Serii będą idealnym wyborem dla tych muzycznych koneserów, którzy chcieliby poczuć pełnię dźwięku przestrzennego w ulubionych filmach i serialach. Fani designu i minimalizmu powinni docenić jednoelementowe soundbary S-Serii, które będą świetnie współpracować z telewizorami lifestyle, takimi jak The Frame, The Serif. Innowacyjne modele z A-Serii to świetny wybór widzów, którzy przy pomocy subwoofera pragną wzmocnić dźwięk płynący z telewizora, m.in. o głębię niskich tonów.

Jeśli nadal nie wiesz jaki soundbar kupić, zajrzyj do naszego aktualnego zestawienia: Najlepsze soundbary (TOP10). Z pewnością znajdziesz tam kilka interesujących propozycji od Samsunga w przystępnych cenach.

Co jeszcze?

Samsung HW-Q60T / fot. Samsung

Samsung HW-Q60T czarny – zobacz aktualne ceny

Soundbary Q-Serii oferują współpracę z telewizorami Samsung, takimi jak Neo QLED. Do tej pory, aby spotęgować dźwięk, trzeba było przełączyć ścieżkę audio z telewizora na soundbar. Samsung zaproponował łączenie możliwości obu urządzeń. Funkcja Q-Symphony. Jak ona działa możesz sprawdzić w naszym teście telewizora Samsung Neo QLED z soundbara.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *