Czy soundbar Kruger&Matz Odyssey powinien kosztować mniej?

Soundbar Kruger&Matz Odyssey jest reklamowany pod hasłem nowa jakość dźwięku i stylowy design. Listwa głośnikowa to jeden z najnowszych produktów tego producenta, które trafiły niedawno do większości sklepów.

Tylko, czy cena Soundbar Kruger&Matz Odyssey nie jest zbytnio przesadzona? Za urządzenie trzeba zapłacić około 2000 złotych. To tyle co za dobry telewizor 4K o wielkości 55 cali.

Zobacz także | Jaki telewizor 55 cali wybrać?

Soundbar Kruger&Matz Odyssey / fot. producent

Sprawdź aktualne ceny Kruger&Matz Odyssey

 


W nowoczesnych płaskich telewizorach nie ma miejsca na efektywne głośniki, zatem emitowany dźwięk dla wielu osób nie będzie wystarczający. Szybko decydują się one na zakup dodatkowego sprzętu audio, który zaoferuje znacznie przyjemniejsze brzmienie. Oferta urządzeń jest dość szeroka, ale jeśli w domu brakuje miejsca na duże kolumny głośnikowe, warto rozważyć zakup soundbara.

W ofercie Kruger&Matz właśnie pojawił się zaawansowany model Odyssey, który swoje idealne brzmienie zawdzięcza technologii dźwięku Dolby Atmos.
– Źródło: Kruger&Matz

Soundbar Kruger&Matz Odyssey / fot. producent
Soundbar Kruger&Matz Odyssey / fot. producent

Ciężko nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem producenta. Głośniki telewizyjne może tylko w tych najlepszych telewizorach są o niebo lepsze, niż w modelach budżetowych. To właśnie soundbary, czyli listwy głośnikowe występujące najczęściej w zestawie wraz z bezprzewodowym subwooferem pozwolą poczuć nam się jak w kinie.

Zobacz także | TOP10: najlepsze filmy 2020 kino

Niestety ceny niektórych z nich nadal przekraczają ponad 1000 złotych (mamy tu na myśli dobre i godne polecenia listwy). Kruger&Matz Odyssey kosztuje 1999 złotych. Co dokładnie zaproponuje?

Wybór soundbara zamiast kolumn nie musi oznaczać rezygnacji z dynamicznych efektów surround. W Kruger&Matz Odyssey zastosowano technologię Dolby Atmos, która wykorzystując akustykę pomieszczenia, sprawia, że widz znajduje się w centrum wydarzeń.

Urządzenie wyposażone zostało w 10 przetworników (centralnych pełnozakresowych 2×2” i bocznych 2×2”, górnych średniotonowych 2×2” i wysokotonowych 2×20 mm, a także bocznych średniotonowych 2×2”), których odpowiednie ułożenie kieruje dźwięk na ściany, który po odbiciu wraca do uszu widza z różnych stron i wysokości, dając poczucie prawdziwej głębi brzmienia.

W celu uzyskania pełnego zakresu odtwarzanego pasma, zestaw dopełnia aktywny 8-calowy subwoofer, który zapewnia doskonałą dynamikę i idealną jakość dźwięków o niskiej częstotliwości. Co ważne, jego bezprzewodowa technologia pozwala na szybkie sparowanie z sounbarem, gwarantując estetykę i swobodę ustawienia urządzenia w domu.
Źródło: Kruger&Matz

Soundbar Kruger&Matz Odyssey / fot. producent
Soundbar Kruger&Matz Odyssey / fot. producent

Dzięki optymalnej liczbie portów (optyczne, coaxial, HDMI, USB i AUX) w jakie został wyposażony Kruger&Matz Odyssey, użytkownik otrzymuje dużą różnorodność nie tylko w sposobie podłączenia urządzenia do telewizora, ale także możliwości odtwarzania dźwięku z nośników zewnętrznych.

Dużą zaletą soundbara, dającą użytkownikowi poczucie swobody jest funkcja Bluetooth, która pozwala odtwarzać ulubioną muzykę z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety, bez potrzeby używania dodatkowych kabli. Zdalną kontrolę nad funkcjami, w tym wybór źródła dźwięku, ustawienie equalizera czy regulację niskich tonów, umożliwia dołączony do zestawu pilot.
Źródło: Kruger&Matz

Jak widać powyżej, soundbar Odyssey oferuje najważniejsze gniazda i złącza, by połączyć się z każdym telewizorem. Gdzie można kupić listwę głośnikową od K&M?

Soundbar Kruger&Matz Odyssey / fot. producent

Sprawdź aktualne ceny soundbarów

Soundbar Kruger&Matz Odyssey dostępny jest w oficjalnym sklepie www.krugermatz.com, sieci sklepów Rebel Electro oraz na www.rebelelectro.com w cenie 1999 złotych.


Źródło: Kruger&Matz

Nasz komentarz

Na razie Kruger&Matz Odyssey nie ma zbyt wielu opinii w sklepach, w których można go kupić. Producent często kojarzony jest raczej z produktami dostępnymi dla każdego, ze względu na konkurencyjną cenę. Jednak czy to oznacza, że sprzęt jest warty swojej ceny?

Gdybyśmy mieli wybierać idealny soundbar do telewizora w cenie do 2000 złotych, z pewnością zdecydowalibyśmy się na model, któregoś ze znanych producentów (Sony, Philips, Panasonic, czy LG). Nie tylko ze względu na cenę, która często nawet nie jest zbliżona do 2000 złotych. Bardziej ze względu na sprawdzoną jakość, doskonałe brzmienie i intuicyjną obsługę.

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

Naszym zdaniem cena tego cuda zdecydowanie powinna być niższa. Ciężko konkurować firmie K&M, gdzie w niższych cenach mamy do wyboru, markowe i światowe produkty, które idealnie współgrają z telewizorami tej samej marki. Jedynymi wyjątkami są niektóre modele soundbarów JBL (model Cinema SB 450 o mocy całkowitej 440 W), w podobnym przedziale cenowym, które często przewyższają moc całkowitą urządzeń od LG, czy Samsunga.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

 

Telewizory - zobacz na Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: