Sony HT-X8500: kolejny soundbar do TV Sony

Sony HT-X8500 to kolejny soundbar z tegorocznej oferty producenta. Sprzęt zaoferuje nie tylko bogaty dźwięk ze wszystkich stron, ale i wiele opcji dodatkowych.

Jednym z ciekawszych soundbarów dedykowanych do telewizorów z linii Bravia będzie zapewne model Sony HT-X8500. Głośnik w formie listwy z kinowymi systemami dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, DTS:X i wbudowanym subwooferem trafi do sprzedaży pod koniec marca tego roku.

Sony HT-X8500: co zaoferuje?

Sony HT-X8500
Sony / fot. Sony

Nowy głośnik w formie listwy X8500 to propozycja dla kinomanów ceniących sobie komfort domowego zacisza. Ten 2.1-kanałowy model jest zgodny z systemami kinowego, obiektowego dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i DTS:X, przenoszącego widza w sam środek akcji. Firmowe technologie cyfrowego przetwarzania sygnału, w tym Vertical Surround Engine, pozwalają natomiast generować 7.1.2-kanałowy efekt przestrzenny bez użycia dodatkowych głośników.

Za zapewnienie mocnego basu odpowiada para wbudowanych subwooferów. Użytkownik ma także do wyboru siedem zoptymalizowanych trybów reprodukcji dźwięku, w tym „Kino”, tworzący najlepsze warunki do oglądania filmów.

– Źródło: Sony

Sony HT-X8500
Sony / fot. Sony

Sony HT-X8500 oferuje zgodność z popularnym w tym roku standardem eARC. Oznacza to obsługę sygnałów audio zakodowanych przy użyciu zaawansowanych formatów. Do tego dochodzi eleganckie wzornictwo. Stylowa listwa głośnikowa z perforowanego metalu posiada dyskretne wyprowadzenia dźwięku z dwóch wbudowanych subwooferów.

Elegancki, niewielki, nierzucający się w oczy głośnik HT-X8500 o rozmiarach 890 × 64 × 96 mm świetnie pasuje do telewizora BRAVIA. Charakterystyczne elementy wzornictwa obejmują dziurkowaną, metalową osłonę głośników oraz kanały subwooferów po obu stronach.

Źródło: Sony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *