Sony: aktualizacja do amplitunerów i soundbarów

Sony: aktualizacja do amplitunerów i soundbarów. Uaktualnienie wewnętrznego oprogramowania dotyczy trzech soundbarów oraz dwóch amplitunerów kina domowego. Chodzi o Sony HT-ST5000, Sony HT-ZF9 i Sony HT-XF9000, Sony STR-DN1080 i Sony STR-DH790.

Przypominamy, że już od pewnego czasu niektóre sprzęty od koncernu Sony uzyskały aktualizację do najnowszej wersji. Posiadacze tych urządzeń zyskają HDMI eARC, czyli obsługę najnowszych formatów audio oraz najwyższą jakość dźwięku z połączonych elementów systemu kina domowego.

Sony: aktualizacja: jakie sprzęty?

Sony: aktualizacja
Sony ZF9 / fot. Sony

Uaktualnienie wewnętrznego oprogramowania zwiększające jakość, funkcjonalność i łatwość łączenia zestawów kina domowego dotyczy głośników w formie listwy Sony HT-ST5000, Sony HT-ZF9 i Sony HT-XF9000 oraz amplitunerów wielokanałowych Sony STR-DN1080 i Sony STR-DH790.

Funkcja eARC, rozszerzająca pasmo i zwiększająca prędkość transmisji, jest niezbędna do uzyskania najwyższej możliwej jakości dźwięku z zaawansowanych źródeł. Nowe oprogramowanie pozwoli więc przesyłać nieobsługiwane przez funkcję ARC, „obiektowe” materiały audio w formatach Dolby Atmos TrueHD, DTS:X HD Master Audio i wielokanałowym LPCM.

eARC jest elementem specyfikacji HDMI 2.1, wprowadzającej obsługę wyższych rozdzielczości, większych szybkości zmian obrazu, dynamicznego obrazu HDR i przewodów HDMI klasy „ultra high-speed”. Aktualizacja zapewnia pełną zgodność między urządzeniami audio z eARC a telewizorami z eARC, takimi jak modele Sony BRAVIA AF9 i ZF9.

Źródło: Sony

Sony STR-DN1080 / fot. Sony

Soundbar HT-ZF9 uzyska także asystenta głosowego Amazon Alexa. Wystarczy wypowiedzieć słowo “Alexa”, by włączać ulubione utwory czy regulować głośność.

Poniżej linki do oprogramowania dla poniższych sprzętów:

Sony: aktualizacja
Sony STR-DH790 / fot. Sony

Źródło: Sony

Nasz komentarz

Dobrze, że są jeszcze producenci, którzy dbają o to, by ich niegdyś flagowe sprzęty otrzymywały na bieżąco aktualizację. Obecnie coraz częściej jest tak, że konkurencja nie dba o starsze wersje sprzętów audio video, zmuszając nas do kupna nowszych. Ale nie Sony. Czy w ślad za koncernem pójdą także inni najwięksi gracze na rynku AV?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *