Sony: aktualizacja do amplitunerów i soundbarów

Sony: aktualizacja do amplitunerów i soundbarów. Uaktualnienie wewnętrznego oprogramowania dotyczy trzech soundbarów oraz dwóch amplitunerów kina domowego. Chodzi o Sony HT-ST5000, Sony HT-ZF9 i Sony HT-XF9000, Sony STR-DN1080 i Sony STR-DH790.

Przypominamy, że już od pewnego czasu niektóre sprzęty od koncernu Sony uzyskały aktualizację do najnowszej wersji. Posiadacze tych urządzeń zyskają HDMI eARC, czyli obsługę najnowszych formatów audio oraz najwyższą jakość dźwięku z połączonych elementów systemu kina domowego.

Sony: aktualizacja: jakie sprzęty?

Sony: aktualizacja
Sony ZF9 / fot. Sony

Sprawdź aktualne ceny soundbarów Sony

Uaktualnienie wewnętrznego oprogramowania zwiększające jakość, funkcjonalność i łatwość łączenia zestawów kina domowego dotyczy głośników w formie listwy Sony HT-ST5000, Sony HT-ZF9 i Sony HT-XF9000 oraz amplitunerów wielokanałowych Sony STR-DN1080 i Sony STR-DH790.

Funkcja eARC, rozszerzająca pasmo i zwiększająca prędkość transmisji, jest niezbędna do uzyskania najwyższej możliwej jakości dźwięku z zaawansowanych źródeł. Nowe oprogramowanie pozwoli więc przesyłać nieobsługiwane przez funkcję ARC, „obiektowe” materiały audio w formatach Dolby Atmos TrueHD, DTS:X HD Master Audio i wielokanałowym LPCM.

eARC jest elementem specyfikacji HDMI 2.1, wprowadzającej obsługę wyższych rozdzielczości, większych szybkości zmian obrazu, dynamicznego obrazu HDR i przewodów HDMI klasy „ultra high-speed”. Aktualizacja zapewnia pełną zgodność między urządzeniami audio z eARC a telewizorami z eARC, takimi jak modele Sony BRAVIA AF9 i ZF9.

Źródło: Sony

Sony STR-DN1080 / fot. Sony

Soundbar HT-ZF9 uzyska także asystenta głosowego Amazon Alexa. Wystarczy wypowiedzieć słowo „Alexa”, by włączać ulubione utwory czy regulować głośność.

Zobacz także | Który telewizor Sony kupić?

Poniżej linki do oprogramowania dla poniższych sprzętów:

Sony: aktualizacja
Sony STR-DH790 / fot. Sony

Źródło: Sony

Nasz komentarz

Dobrze, że są jeszcze producenci, którzy dbają o to, by ich niegdyś flagowe sprzęty otrzymywały na bieżąco aktualizację. Obecnie coraz częściej jest tak, że konkurencja nie dba o starsze wersje sprzętów audio video, zmuszając nas do kupna nowszych. Ale nie Sony. Czy w ślad za koncernem pójdą także inni najwięksi gracze na rynku AV?

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: