Sharp 40BI5EA: telewizor Full HD 40 cali z Androidem

Sharp 40BI5EA to jeden z najnowszych telewizorów o wielkości 40 cali, który trafił niedawno do sprzedaży. Ten odznacza się przede wszystkim rozdzielczością Full HD, zgodnością z HDR, a to nie wszystko. Telewizor Smart TV pracuje na systemie operacyjnym Android. Sprawdź ile kosztuje Sharp i czy warto go kupić?

Sharp 40BI5EA często można znaleźć w cenie zaczynającej się od 1249 złotych. Czego możemy się spodziewać po tanim telewizorze Full HD?

 

Sharp 40BI5EA
Sharp 40BI5EA / fot. Sharp
  • Ekran LED 40 cali
  • Rozdzielczość Full HD, 1920x 1080
  • Technologia HDR: HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma)
  • Matryca 50 Hz
  • Moc głośników 2x10W
  • Smart TV Android
  • Liczba HDMI 3
  • Liczba USB 2
  • Rok produkcji 2020

Dobrą wiadomością dla wszystkich poszukujących niedrogiego i prostego telewizora o rozdzielczości Full HD jest pojawienie się w wielu sklepach modelu Sharp 40BI5EA. Obecnie producenci coraz rzadziej produkują telewizory 40-calowe. Na szczęście telewizory Sharpa zawsze cieszyły się dużą popularnością, zwłaszcza o tej wielkości ekranu, więc zapewne producent dalej będzie inwestował w matryce o tej wielkości.

HDR, procesor i 50 Hz

Sharp 40BI5EA
Sharp 40BI5EA / fot. Sharp

Sharp poza wykorzystywaniem rozdzielczości Full HD odznacza się wsparciem technologii HDR. Dzięki wspomnianym HDR10 i HLG możemy uzyskać lepszy kontrast niż w telewizorach Full HD bez wsparcia HDR. Jeśli chodzi o opcje poprawy obrazu, nie ma ich dużo. Wiadomo, to bardziej budżetowy telewizor z podstawowej serii.

Jednak warto wiedzieć, że telewizor Sharp pracuje na procesorze obrazu o nazwie Ace Pro Engine. Dzięki niemu telewizor zaoferuje lepsze odwzorowanie kolorów, większą wyrazistość i mniejsze szumy. O płynność ruchu na ekranie dba technologia Active Motion 400. Jednak jak przystało na telewizory 40-calowe, model również pracuje na 50 Hz matrycy.

Dźwięk

Sharp 40BI5EA oferuje standardowe nagłośnienie o mocy 20 W, czyli tyle samo, co większość telewizorów 40 cali. Na uwagę zasługuje fakt, że ponownie telewizory Sharp wykorzystują głośniki telewizyjne stworzone przy współpracy z firmą Harman Kardon – cenionym na całym świecie producentem sprzętu audio.

Telewizor Smart TV pracuje na systemie operacyjnym Android, co oznacza przede wszystkim przyjazną i szybką pracę podczas przeglądania stron internetowych na dużym ekranie. Model posiada wstępnie zainstalowane aplikacje Netflix, Youtube, Google Play Movies & TV, Google Play Store, Prime Video. Resztę można instalować samemu mając konto mailowe na Gmail.

Warto dodać, że telewizory Sharp jako jedyne posiadają dodatkowo złącze na karty pamięci. Dzięki temu możemy włożyć kartę pamięci z filmami czy zdjęciami i od razu oglądać albo słuchać zawartości karty pamięci na ekranie telewizora.

Źródło: Sharp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *