Samsung Q950T i Q900T | nowe soundbary na 2020 rok

Samsung zaprezentował nowe listwy głośnikowe z oferty na 2020 rok. Oba urządzenia mają uzupełniać telewizory QLED z najwyższych serii. Co wiemy o soundbarach Samsung Q900T i Q950T? Ile będą kosztować nowe soundbary Samsung?

Soundbary Q950T oraz Q900T to urządzenia z klasy audio Premium. Oznacza to, że będą to flagowe soundbary w tym roku tego producenta. Z najważniejszych technologii listwy głośnikowe Samsung wspierają Dolby Atmos oraz DTS:X.

Zobacz także | Jaki telewizor Samsung QLED kupić?

Samsung Q950T oraz Q900T odznaczają się wyjątkowym designem, wieloma funkcjami dodatkowymi oraz przede wszystkim znakomitą jakością dźwięku. Warto dodać, że jeden ze sprzętów (Samsung Q950T) otrzymał prestiżowe wyróżnienie CES 2020 Innovation Award Honoree.

 

Soundbar Samsung Q900T / fot. Samsung

Sprawdź aktualne ceny soundbarów Samsung

Samsung Q950T to 9.1.4-kanałowy soundbar wyróżniający się wysoką mocą wbudowanych głośników oraz dodatkowymi efektami wzmocnienia dźwięku przestrzennego. To ostatnie to zasługa dwóch bezprzewodowych głośników tylnych.

Zobacz także | Który telewizor Samsung 2020 wybrać?

Soundbar Samsung Q900T / fot. Samsung

Poza obsługą Dolby Atmos oferowaną przez Dolby Laboratories, a także DTS:X firmy DTS, soundbary Samsung 950T, jak i Q900T obsługują kanał zwrotny eARC. Dzięki temu ich posiadacze uzyskają bogaty dźwięk przestrzenny Dolby TrueHD o najwyższej jakości.

Zobacz także | Samsung QLED QE55Q77TA

Soundbar Samsung Q900T / fot. Samsung

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED

Nowe listwy głośnikowe Samsunga są mniejsze (zmniejszono ich wysokość), dzięki czemu bardziej pasują pod telewizor QLED. Ich wysokość wynosi 69,5 mm. Z opcji dodatkowych warto wspomnieć o zgodności z aplikacją SmartThings oraz usługą Alexa, co ułatwia dostęp do ulubionych serwisów muzycznych, jak Amazon Music, Spotify, Tunein, czy iHeart Radio (w zależności od kraju).

Zobacz także | Gdzie oglądać darmową telewizję internetową?

Całość uzupełnia funkcja Dotknij i otwórz, czyli szybkie i wygodne udostępnianie muzyki odtwarzanej na smartfonie bezpośrednio na soundbarze będzie jeszcze łatwiejsze.

Soundbar Samsung Q950T / fot. Samsung

Sprawdź aktualne ceny soundbarów

Producent nie poinformował o cenie nowych urządzeń. Listwy będą miały premierę na polskim rynku we wrześniu 2020 roku.

Zobacz także | TOP10: najlepsze filmy w Polsce wg Netflix (Wrzesień 2020)

Soundbar Samsung Q950T / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: