Pierwsza w historii transmisja z kosmosu w 4K

26 kwietnia 2017 roku z pewnością przeszedł do historii. Wszystko za sprawą pierwszej na świecie transmisji sygnału o rozdzielczości 4K na żywo z kosmosu. Posiadacze telewizorów Samsung mogli ją oglądać na swoich Smart TV.

Samsung poinformował o tym istotnym wydarzeniu na swojej stronie, co nie znaczy, że posiadacze innych telewizorów 4K (LG czy Panasonica) nie mogli jej zobaczyć. Astronautka NASA Peggy Whitson poprowadziła transmisję z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Źródła podają, że wszystko działo się od 250 do nawet 400 km od Ziemi. Jednak nie to jest najważniejsze.

Zobacz także | Gdzie oglądać darmową telewizję internetową?

To dowodzi, że prace nad upowszechnieniem tego formatu idą w dobrym kierunku. Trochę na plan dalszy zeszła gwiazda jej wywiadu Sam Blackman, dyrektor generalny i współzałożyciel AWS Elemental. W skrócie jego organizacja pozwala właśnie na przekaz mediów na żywo z każdego niemal miejsca na Ziemi, na dowolne urządzenie. W zasadzie od kilku dni nie tylko z Ziemi, jak udowodniła to Peggy Whitson.

Zobacz także | TOP10: najlepsze filmy 2020 kino

Transmisję w 4K, którą można było oglądać na stronie https://live.awsevents.com/nasa4k, oczywiście w 4K oglądało co najmniej 20 tysięcy osób z całego świata. Sygnał na żywo był jednak opóźniony o 9 sekund.

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Pierwsza w historii transmisja z kosmosu w 4K to zupełnie nowe doświadczenie dla wszystkich niedowiarków, że nie ma sensu kupować telewizora o rozdzielczości Ultra HD. Skoro udało się przesłać sygnał aż z kosmosu, to kwestią czasu jest nadawanie większej ilości materiałów w tym formacie i odbiór ich na ekranie naszego TV 4K. Teraz „kiedy” staje się coraz bliższe.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: