Panasonic promuje telewizory OLED

Panasonic promuje telewizory OLED. W tym roku najwięksi producenci stawiają na telewizory OLED. W przypadku Panasonic w 2017 roku najciekawiej zapowiadać będą się serie EZ1000 i EZ950 4K Pro HDR OLED.

Nietypowa wielkość 77 cali była głównie domeną koncernu LG. Tym razem to Panasonic stworzył taką przekątną. Nic dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie LG dostarcza matryce do nowych telewizorów OLED Panasonic. Jednak matryca, matrycą, a i tak ważne są też podzespoły.

Telewizory OLED: co warto wiedzieć?

Panasonic promuje telewizory OLED
Panasonic TX-65EZ950E / fot. Panasonic

Najdokładniejszy i najbardziej zaawansowany technicznie procesor sygnału wideo zastosowany przez firmę Panasonic łączy niezrównane możliwości reprodukcji kontrastu i barw gwarantowane przez technologię OLED. To rozwiązanie wprowadzi do Twojego domu całkowicie nową jakość rodem z Hollywood (…)

Po styczniowej prezentacji 65-calowego modelu EZ1000, który urzekł uczestników targów w Las Vegas, Panasonic ma przyjemność przedstawić 77-calową wersję tego modelu, a także drugą serię telewizorów OLED na rok 2017 (EZ950), które będą dostępne z ekranem o przekątnej 65 i 55 cali.
– Źródło: Panasonic

Panasonic chwali się tym, że modele EZ1000 i EZ950 umożliwiają wykorzystanie pełnego potencjału prezentacji kontrastu i koloru. Chodzi głównie o niesamowity poziom czerni, czy najbardziej realistyczne odwzorowanie barw. Tutaj faktycznie Panasonic wykonał solidną robotę.

Oba telewizory zostały wyposażone w najnowocześniejszy chipset Panasonic Studio Colour HCX2. Jednak na jakości obrazu nie koniec. Firma wie, jak ważny jest również dźwięk wydobywający się z telewizyjnych głośników.

Panasonic promuje telewizory OLED
Panasonic TX-65EZ1000E / fot. Panasonic

Aby zapewnić najlepszą jakość toru audio, w modelu EZ1000 zastosowano specjalnie wyprofilowane głośniki, które poddano dodatkowemu tuningowi przeprowadzonemu przez inżynierów uznanej w świecie marki audio — Technics. W modelu EZ950 niezwykłą jakość audio oferują głośniki 40-watowe, a efektowna podstawa telewizora inspirowana najnowszymi trendami obowiązującymi w wystroju wnętrz sprawia, że urządzenie jest ozdobą każdego pomieszczenia.
– Źródło: Panasonic

Najważniejsza cecha telewizorów OLED od Panasonica to przede wszystkim technologia 4K Pro HDR, dzięki której kontrast będzie nieporównywalnie lepszy, niż nawet w najlepszych telewizorach LED. Tak wyglądać ma ich dostępność na rynku europejskim:

  • Panasonic EZ1000 (65″) – czerwiec 2017
  • Panasonic EZ950 (55, 65″) – czerwiec 2017
  • Panasonic EZ1000 (77″) – jesień 2017.

Panasonic promuje telewizory OLED. Nasz komentarz

Czytamy i czytamy i nie możemy oprzeć się wrażeniu, że to największe przełomowe wręcz dzieło producenta. Jednak potem odnajdujemy archiwalne wiadomości prasowe z 2016, 2015 i 2014 roku, dotyczące flagowych telewizorów Panasa, wkraczających wtedy na rynek. Za każdym razem informacje były przedstawione tak, jakby to miały być te najlepsze z najlepszych telewizorów. Czy koncern ma patent na to, że z każdym rokiem wymyśla jakąś przełomową technologię, raz na zawsze zmieniającą oblicze swoich telewizorów?

Naszym zdaniem to bardziej chwyt marketingowy tak, żeby pokazać komuś (kto nie śledzi na bieżąco nowinek ze świata TV), że właśnie w tym roku nachodzą najlepsze telewizory. Czy tak też będzie teraz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *