Najlepsze aplikacje w Sony Android TV

Najlepsze aplikacje w Sony Android TV. Sony Bravia z wyższej półki oferują system operacyjny Android. Zasada działania jest podobna jak do tej w smartfonach. W prosty sposób zyskujemy dostęp do najlepszych aplikacji, filmów, seriali na żądanie i tysięcy przydatnych treści, często za darmo.

Najważniejszą cechą systemu Android w nowoczesnych telewizorach jest oczywiście dostęp do najlepszych aplikacji. Od kilkunastu miesięcy w Polsce numerem jeden jest Netflix. To największa baza filmów i seriali z całego świata, także treści w rozdzielczości Ultra HD na wyciągnięcie ręki.

Najlepsze aplikacje w Sony Bravia

Netflix jest największą na świecie wypożyczalnią filmów i seriali online, która szturmem podbiła serca polskich kinomanów. Szeroka baza treści, w tym wielu popularnych autorskich serii na wyłączność, to zdecydowanie najmocniejsza strona tego amerykańskiego serwisu.

W bazie Nextflix znajdziemy takie serialowe hity, jak chociażby Stranger Things, Narcos, Orange Is The New Black, czy House of Cards z automatycznym dostępem do wszystkich najnowszych i archiwalnych odcinków. Telewizory Sony BRAVIA otrzymały tytuł Netflix Recommended TV, przyznawany telewizorom o najlepszej wydajności, z nowoczesnymi, inteligentnymi rozwiązaniami i łatwym dostępem do aplikacji.
– Sony

Najlepsze aplikacje w Sony TV
Sony KD-43XE8005 / fot. Sony

Amazon Video to kolejna appka, która oferuje filmy na życzenie. Co prawda największą popularność osiąga zapewne w telewizorach Samsung. Ich posiadacze mogą korzystać z lepszej jakości wideo za sprawą współpracy Samsung-Amazon Video. Jednak nie jest to aż tak ważne bowiem i tak większość materiałów dostępna jest w standardowej jakości.

Co jeszcze?

Od jakiegoś czasu furorę w Polsce robi też ShowMax. Nowość wśród polskich serwisów VOD, powinna już być dostępna w telewizorach Sony Bravia. Ponownie zyskujemy dostęp do tysięcy seriali, filmów, bez wychodzenia z domu. Jednak przewagą tej aplikacji nad Netflixem czy Amazon Video jest jedna rzecz. To właśnie tutaj naszych rodzimych filmów i seriali będzie najwięcej, a całość dostępna jest w rozdzielczości HD (720p).

Oczywiście przedstawione powyżej aplikacje/serwisy to tylko te wybrane. System Android oferuje ich całą masę.

Baza aplikacji SMART TV to dziesiątki serwisów streamingujących filmy, seriale i kanały telewizyjne w różnych językach. Interesują Cię sport, wiadomości, polityka, przyroda, kreskówki, gry komputerowe? Dzięki SMART TV na telewizorach Sony BRAVIA z pewnością znajdziesz coś dla siebie i całej rodziny. Oglądaj co i kiedy tylko zechcesz. Na użytkowników czekają między innymi takie aplikacje jak VOD Onet, IPLA, FilmBox Live, Vimeo, Toon Goggles, YouTube oraz Twitch.
– Sony

Mało tego nie tylko miłośnicy filmów i seriali znajdą w Androidzie coś dla siebie. Platforma przeniesiona z telefonów komórkowych na ekrany telewizorów to także aplikacje dające nam dostęp do naszej ulubionej muzyki. Spotify, Vevo, Polskie Radio Stacje TV, to tylko kropla w morzu, bowiem każdego dnia ciekawych appek przybywa.

Maniacy gier znajdą także wiele interesujących tytułów. Grać w gry pobierane do pamięci telewizora można za pomocą pilota do TV, bezprzewodowej klawiatury, a nawet pada od konsoli Xbox 360.

Źródło: Sony, najlepsze aplikacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *