Nowe telewizory Sony: co zaoferują?

Nowe telewizory Sony nadchodzą. Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, co zaoferują telewizory Panasonic. Dzisiaj przyszła kolej na Sony i jego TV Full HD.

Na pewno największym zaskoczeniem będzie wprowadzenie do sprzedaży serii telewizorów OLED o oznaczeniu A1 o przekątnych 55, 65 i 77 cali. Przypomnijmy do tej pory prym w dostarczaniu na rynek matryc z zupełnie innym podświetlaniem (niż w TV LED) wiedzie LG. W tym roku Sony chce konkurować w kategorii najlepsze telewizory OLED. Czy plan się powiedzie?

Poznaj nowe telewizory Sony

Aby zwiększyć wybór produktów 4K HDR, Sony wprowadza telewizory 4K HDR „BRAVIA OLED”, oparte na technologii OLED. Modele z serii A1 są źródłem zupełnie nowych wrażeń wizualnych, na które składa się jakość obrazu OLED, efekt działania procesora X1 Extreme, zupełnie nowy system reprodukcji dźwięku oraz niepowtarzalny wygląd.

Matryca OLED wykorzystana w serii A1 zawiera ponad 8 milionów samorzutnie świecących pikseli. Niezrównana czerń, wierna kolorystyka, krystalicznie czysty obraz i praktycznie nieograniczony kąt widzenia owocują znacznie bogatszymi doznaniami wizualnymi. Kontrolę nad tą ogromną liczbą pikseli sprawuje procesor X1 Extreme, rozszerzający możliwości matrycy OLED, by zapewnić obraz 4K HDR o znakomitej jakości.
– Źródło: Sony

Poznaj nowe telewizory Sony: co jeszcze?

Jednak nas najbardziej interesuje, co zyskają osoby chcący zamienić stary odbiornik na nowy za rozsądne pieniądze. W 2017 roku koncern Sony stawia na rozwój telewizorów o rozdzielczości Full HD. Wiadomo TV Ultra HD (o lepszej rozdzielczości, niż Full HD) są o wiele droższe i nie wykorzystujemy ich w 100% podczas codziennego oglądania telewizji. Więc po co przepłacać?

Zobacz także | Najlepsze telewizory OLED

Co jeszcze?

Telewizory Sony z obrazem Full HD nie będą zwykłymi modelami (porównywalnymi z tymi z 2016 roku), bowiem tegoroczne serie zostały wyposażone w przełomową technologię HDR.

Technologia HDR (High Dynamic Range) pojawiła się po raz pierwszy w telewizorach w 2016 roku. Dzięki niej kontrast był o wiele lepszy, niż w modelach bez (HDR). Widać było to w scenach ciemnych oraz bardzo jasnych. Niestety w 2016 roku tylko TV o rozdzielczości Ultra HD zostały w nią wyposażone. Teraz ma to się zmienić, za sprawą Sony. Zwłaszcza, że nawet te najtańsze (najbardziej podstawowe serie) będą oferowały HDR na pokładzie. Jednak coś za coś.

Jeśli interesuje nas dobry telewizor bez dostępu do internetu, nie ma problemu. Gorzej, jeśli zależy nam na Smart TV. Tak samo, jak w roku ubiegłym modele Full HD nie zaoferują systemu operacyjnego Android. Oznacza to brak wyszukiwarki internetowej, w zamian za Netflixa, YouTube i dostęp do mniej popularnych aplikacji ze sklepu Opera TV Store.

  • Seria WE75: telewizory Full HD HDR (49″ i 43″)
  • Seria WE66: telewizory Full HD HDR (49″ i 40″)
  • Seria WE61: telewizor Full HD HDR (32″)
  • Seria RE45: telewizor Full HD HDR (40″).

Oczywiście poza ekranem OLED, modelami Full HD z HDR, koncern przygotował także telewizory o rozdzielczości Ultra HD. Więcej informacji znajdziecie o nich już wkrótce.

Źródło: Sony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *