Nowe telewizory Samsung: co zaoferują?

Już za kilka tygodni będziemy mogli zobaczyć telewizory Samsunga w sklepach. Czego możemy spodziewać się po modelach z tegorocznych serii? Z pewnością nie zabraknie nowych technologii i najwyższych, flagowych serii określanych jako QLED.

Oczywiście wszędzie reklamowane są modele z najwyższych serii, wspomniane telewizory QLED. Dopiero potem przyjdzie nam dowiedzieć się o seriach dla przeciętnego Kowalskiego, który chce po prostu wymienić stary telewizor na nowy, niż wydawać majątek swojego życia na 88-calowy telewizor.

 

Samsung Q7C / fot. Samsung

Nowa linia telewizorów QLED dokładnie odtwarza przestrzeń kolorów DCI-P3, co wnosi nową jakość w zakresie głębi barw. Oznacza to, że ekran może wyświetlić wszystkie kolory na każdym poziomie jasności, a przy szczytowej wartości luminancji, wynoszącej 1500–2000 nitów, widoczne są nawet najsubtelniejsze różnice. Paleta barw obejmuje kolory wyświetlane przy różnym poziomie jasności.

Przykładowo liść, w zależności od jasności światła, może przybierać w oczach widza różne barwy, od żółtawozielonej po turkusową. Ekran telewizora Samsung QLED wychwytuje nawet najdrobniejsze różnice kolorów. Tego rodzaju detale barwne niełatwo oddać w tradycyjnych, dwuwymiarowych modelach przestrzeni kolorów. – Samsung

Zobacz także | Który telewizor Samsung 2020 wybrać?

Oczywiście są tacy, którzy nie zawahają wydać kilku, a nawet kilkunastu tysięcy na flagowe modele o oznaczeniu Q9, Q8 oraz Q7. Tak samo, jak modele z 2016 roku, będą one występowały na pewno w wielkościach 55 i 65 cali. Ciekawe czy na polski rynek trafią modele 75, 78 i 88-calowe? Obstawiamy, że takie TV będą raczej dostępne na zamówienie.

Zobacz najniższe ceny telewizorów Samsung QLED

Co jeśli chodzi o modele, nie QLED, tylko z podstawowej i średniej półki dla zwykłych zjadaczy chleba? Z pewnością większość nich zostanie wyposażona w system operacyjny Tizen, który znacznie ułatwi poruszanie się po stronach internetowych na dużym ekranie i korzystanie z najlepszych aplikacji telewizora Smart TV.

Zobacz także | Jaki telewizor Samsung QLED kupić?

Wiadomo też, że Samsung raczej zrezygnuje w najbliższych miesiącach z zakrzywionych ekranów. Według prognoz ekspertów to właśnie ta technologia (zakrzywione ekrany w TV) miała być rozwijana przez kolejne lata. Jednak wbrew wynikom badań popularność znacznie droższych (niekoniecznie o niebo polepszających jakość obrazu) telewizorów Curved zmalała i to znacznie.

Zobacz najniższe ceny telewizorów Samsung

Jakich cen możemy się spodziewać? Na razie nie wiadomo. Na to przyjdzie nam poczekać zapewne do marca. Ciekawe ile koreański koncern policzy sobie za przyzwoity telewizor Full HD o wielkości 49 cali albo popularną 40-tkę (też Full HD)? Dla porównania w 2016 roku za pierwszego musielibyśmy zapłacić około 2300 złotych (za model z obrazem Ultra HD około 3000 złotych), za ten drugi 1700-1800 złotych.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Źródło: samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: