Nowe telewizory Samsung: co zaoferują?

Nowe telewizory Samsung: co zaoferują? Już za kilka tygodni będziemy mogli zobaczyć telewizory Samsunga w sklepach. Czego możemy spodziewać się po modelach z tegorocznych serii? Z pewnością nie zabraknie nowych technologii i najwyższych, flagowych serii określanych jako QLED.

Oczywiście wszędzie reklamowane są modele z najwyższych serii, wspomniane telewizory QLED. Dopiero potem przyjdzie nam dowiedzieć się o seriach dla przeciętnego Kowalskiego, który chce po prostu wymienić stary telewizor na nowy, niż wydawać majątek swojego życia na 88-calowy telewizor.

Nowe telewizory Samsung

Nowe telewizory Samsung
Samsung Q7C / fot. Samsung

Nowa linia telewizorów QLED dokładnie odtwarza przestrzeń kolorów DCI-P3, co wnosi nową jakość w zakresie głębi barw. Oznacza to, że ekran może wyświetlić wszystkie kolory na każdym poziomie jasności, a przy szczytowej wartości luminancji, wynoszącej 1500–2000 nitów, widoczne są nawet najsubtelniejsze różnice. Paleta barw obejmuje kolory wyświetlane przy różnym poziomie jasności.

Przykładowo liść, w zależności od jasności światła, może przybierać w oczach widza różne barwy, od żółtawozielonej po turkusową. Ekran telewizora Samsung QLED wychwytuje nawet najdrobniejsze różnice kolorów. Tego rodzaju detale barwne niełatwo oddać w tradycyjnych, dwuwymiarowych modelach przestrzeni kolorów. – Samsung

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Oczywiście są tacy, którzy nie zawahają wydać kilku, a nawet kilkunastu tysięcy na flagowe modele o oznaczeniu Q9, Q8 oraz Q7. Tak samo, jak modele z 2016 roku, będą one występowały na pewno w wielkościach 55 i 65 cali. Ciekawe czy na polski rynek trafią modele 75, 78 i 88-calowe? Obstawiamy, że takie TV będą raczej dostępne na zamówienie.

TV Samsung: Co jeszcze?

Co jeśli chodzi o modele, nie QLED, tylko z podstawowej i średniej półki dla zwykłych zjadaczy chleba? Z pewnością większość nich zostanie wyposażona w system operacyjny Tizen, który znacznie ułatwi poruszanie się po stronach internetowych na dużym ekranie i korzystanie z najlepszych aplikacji telewizora Smart TV.

Wiadomo też, że Samsung raczej zrezygnuje w najbliższych miesiącach z zakrzywionych ekranów. Według prognoz ekspertów to właśnie ta technologia (zakrzywione ekrany w TV) miała być rozwijana przez kolejne lata. Jednak wbrew wynikom badań popularność znacznie droższych (niekoniecznie o niebo polepszających jakość obrazu) telewizorów Curved zmalała i to znacznie.

Jakich cen możemy się spodziewać? Na razie nie wiadomo. Na to przyjdzie nam poczekać zapewne do marca. Ciekawe ile koreański koncern policzy sobie za przyzwoity telewizor Full HD o wielkości 49 cali albo popularną 40-tkę (też Full HD)? Dla porównania w 2016 roku za pierwszego musielibyśmy zapłacić około 2300 złotych (za model z obrazem Ultra HD około 3000 złotych), za ten drugi 1700-1800 złotych.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *