Skymaster 42SF1000: test telewizora 42 cali

Skymaster 42SF1000: test telewizora 42 cali. Co jakiś czas będziemy informować Was o najciekawszych promocjach na telewizory znalezionych w sieci. To Wy zdecydujcie czy to opłacalny interes. Jakie jest nasze zdanie na temat śmiesznie niskiej ceny za 42-calowy telewizor Skymaster 42SF1000?

Naszą uwagę zwróciła cena za 42-calowy telewizor koncernu Skymaster w sklepie internetowym Redcoon wynosząca uwaga… 978 złotych. Dla porównania za takie pieniądze, albo podobną kwotę jesteśmy w stanie co najwyżej cieszyć się z w miarę dobrej (ze średniej półki) 32-ki, a nie 40, a co dopiero 42-ki.

Skymaster 42SF1000: test

 

Skymaster 42SF1000: test
Skymaster 42SF1000 / fot. Prod.

 

Skymaster 42SF1000 to 42-calowy telewizor LED, łączący w sobie wiele cech nowoczesnego sprzętu, a zarazem będący łatwy w obsłudze. Sprawdzi się doskonale w domu, gdzie telewizor nie jest urządzeniem wielofunkcyjnym, a służy jedynie do oglądania filmów, seriali oraz programów telewizyjnych.

Zarówno jakość wykonania, jak i dźwięku oraz obrazu zadowoli każdego użytkownika, szukającego nowoczesnych doznań audiowizualnych. Produkt w pikantnej cenie tylko w redcoon.pl!
-Redcoon

Na stronie Redcoon możemy dowiedzieć się nieco więcej na temat telewizora Skymaster 42SF1000. Podpowiemy Wam, za takie pieniądze to naprawdę najprostszy i najtańszy sprzęt, jaki możemy faktycznie dostać. Ale to nie jest odpowiedź na pytanie czy warto go kupić?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że Skymaster raczej nie jest znaną marką na polskim rynku, jeśli chodzi o telewizory. Tutaj króluje niepodzielnie Samsung produkujący TV na masową skalę co nie znaczy, że Samsungi są najlepsze, jest ich po prostu najwięcej. Co mogą zrobić inne firmy chcące się przebić? Skusić niebywałą okazją. Bo nigdzie nie dostaniemy 42-ki za tak niską cenę. To prawdziwy hit cenowy, jednak co otrzymamy w zamian?

Specyfikacja techniczna

 • Rozdzielczość 1920 x 1080
 • Tuner DVB-T/C MPEG4 (H264)
 • Format obrazu 16:9
 • Telegazeta tak
 • Elektroniczny informator programowy (EPG) tak
 • Tryb hotelowy tak
 • Standard VESA 200 x 200
 • Moc RMS (W) 2 x 8W
 • Złącze CI+ tak
 • Ilość złączy HDMI 3
 • Scart tak
 • USB tak
 • Wyjście słuchawkowe tak
 • Złącze HDMI tak
 • Klasa efektywności energetycznej A
 • Przekątna ekranu (cm) 106
 • Przekątna ekranu (w calach) 42
 • Pobór mocy w czasie pracy (W) 56
 • Zużycie energii w trybie czuwania (W) < 0.5

Obraz i dźwięk

W telewizorze Skymaster 42SF1000 zaimplementowano wiele rozwiązań, które ułatwią codzienne użytkowanie sprzętu. Ekran TFT LED o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080, pozwoli przenieść się w sam środek akcji ulubionego filmu bądź pozwoli Ci poczuć się jak na stadionie podczas oglądania meczu lub transmisji z olimpiady czy też mistrzostw świata.

Dzięki doskonałemu odwzorowaniu kolorów oraz kontrastowi dynamicznemu 3000000:1 obraz będzie niezwykle realistyczny, a barwy będą odwzorowane w 100% – biały będzie wybielony do granic możliwości, a czarny najczarniejszy. Telewizor posiada również szereg przydatnych wejść z HDMI na czele, dzięki którym podłączysz wszelkie urządzenia rozszerzające funkcjonalność sprzętu TV – konsole, odtwarzacze DVD oraz Blu-ray, a także wszelkiego rodzaju dekodery.
-Redcoon

Nie dajcie się zwieść na powyższy opis. Zaimplementowane rozwiązanie jakim jest rozdzielczość Full HD? Choć naszym ulubionym fragmentem jest ten o tym, że przeniesiemy się w sam środek akcji ulubionego filmu. Duchowo? Fizycznie? Po pierwsze obraz Full HD (1920×1080 pikseli) to do dzisiaj standardowa rozdzielczość, jaką spotykamy w telewizorach powyżej 40 cali (nie ma gorszej). Ekran TFT LED?

Dla ułatwienia dodajmy, że wszystkie telewizory dostępne obecnie w sklepach to takie z ekranem LED. Nie ma już plazm (telewizorów plazmowych). Uogólniając każdy z nich wykorzystuje technologię LED. Jedyny wyjątek to matryca OLED, ale tym nie musimy się martwić, bowiem cena telewizora OLED jest zdecydowanie o wiele wyższa, niż normalnego TV.

W telewizorze za 978 złotych ciężko mówić o idealnym odwzorowaniu kolorów. Idealne odwzorowanie względem czego? Innego modelu? O wiele wiele gorszego telewizora? Za takie pieniądze nie możemy uzyskać tak żywych kolorów, jak w modelach konkurencyjnych producentów za około 1800-2100 złotych. Bowiem tyle kosztują 40-43-calowe telewizory LED i wiadomo, że płacimy więcej za dodatkowe funkcje (m.in. dostęp do internetu), ale tam jakość obrazu, paleta barw pojawiających się na ekranie jest o niebo lepsza, niż w sprzęcie za 978 złotych.

Skymaster 42SF1000: test Co jeszcze?

Jednym z elementów składających się na jakość obrazu jest jasność. Jednak ten element często jest pomijany przez największych producentów, bowiem to trochę sztuczny, nic nie wnoszący parametr. Jednak dla kogoś, kto absolutnie nie zna się na nich (parametrach sprawiających, że jakość obrazu jest zła albo dobra) 3000000:1 to wyjątkowo ogromna liczba, więc na pewno to dobrze, prawda? Producenci chcą, żebyśmy tak myśleli. Zobaczcie specyfikację telewizorów LG, Samsung albo Sony. Czy znajdziemy tam wartość jasności albo w ogóle taki parametr? Oczywiście, że nie.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Kolejny aspekt to kontrast (kolejny element składający się na jakość obrazu). W opisie telewizora Skymaster czytamy, że “biały będzie wybielony do granic możliwości, a czarny najczarniejszy”. Co to oznacza? Że kontrast będzie faktycznie najlepszy jaki tylko możemy zobaczyć w telewizorze? Nie.

Oznacza to tylko, że będzie on taki, jaki tylko może być osiągnięty na maksymalnych obrotach. To tak jak w przypadku biegacza, który daje z siebie wszystko, a może przybiec na metę przedostatni. To prawda, że dał z siebie wszystko (100%), ale to nie znaczy, że był najlepszy.

Podsumowując telewizor Skymaster oferuje zadowalającą jakość obrazu. W takiej cenie to zrozumiałe, że kolory nie będą żywe, jak w modelach droższych. Jeśli ktoś poszukuje zwykłego, ale przede wszystkim taniego TV, nie przejdzie obok niego obojętnie. Zwłaszcza, że pod kątem opcji dotyczących dźwięku wcale nie jest tak źle, jakby mogło się wydawać.

42-calowy telewizor został wyposażony w głośniki o mocy wynoszącej 16W (2x8W). Inne telewizory odznaczają się nieco większą mocą. Przyjmuje się, że standardem w telewizorach 40-43 cali jest 20W. Tutaj nie mamy zastrzeżeń. To ważne bowiem zdarzają się modele (40 cali), które oferują zaledwie 10W (2x5W), więc jest dobrze.

Skymaster 42SF1000: test. Gniazda i złącza

Skymaster 42SF1000: test
Skymaster 42SF1000 / fot. Prod.

W dalszym opisie możemy przeczytać, że telewizor Skymaster został wyposażony w szereg przydatnych złączy, jak HDMI. Jednak to żadna rewelacja, bowiem od lat wszystkie telewizory LED posiadają standardowe gniazda. Inaczej nie byłoby możliwe podłączenie do nich dodatkowych urządzeń. Mam tu na myśli konsole, dekodery, odtwarzacze Blu-Ray, DVD, pendrive, czy nawet laptop. To jakby napisać w ogłoszeniu sprzedając samochód, że ten posiada kierownicę umożliwiającą jazdę.

Telewizor Skymaster 42SF1000 został wyposażony w tuner DVB-T oraz DVB-C, które umożliwiają oglądanie kanałów udostępnianych zarówno przez naziemną telewizję cyfrową, jak i niekodowaną kablową. Jeżeli wciąż posiadasz stary odbiornik TV i chciałbyś poznać jakość cyfrowego sygnału to zainwestuj w nowy telewizor marki Skymaster i odpuść sobie poszukiwania tunera DVB-T – stare urządzenie nie pozwoli Ci poznać pełni możliwości nowej jakości.
– Redcoon

Skymaster 42SF1000 jak każdy inny telewizor dostępny obecnie w sklepach musi posiadać wbudowany tuner DVB-T. Inaczej nie byłby dopuszczony do sprzedaży. Oznacza to, że jak wszystkie telewizory możemy oglądać naziemną telewizję cyfrową bez konieczności dokupowania dodatkowego dekodera. Obecnie wiele osób jest do tego zmuszona, posiadając stary odbiornik, sprzed kilka, a może nawet kilkunastu lat, bez wbudowanego tego tunera.

Po cyfryzacji, która nastąpiła w całej Polsce mają oni do wyboru trzy opcje: dokupić do starego TV dekoder DVB-T, wymienić telewizora na nowy (z wbudowanym dekoderem DVB-T) albo oglądać telewizję u sąsiada:)

Skymaster 42SF1000: test. Jak wygląda reszta opcji telewizora Skymaster?

Opcje, o które rozszerzono funkcjonalność telewizora Skymaster 42SF1000 pozwalają na poznanie wielu możliwości nowoczesnej, multimedialnej rozrywki. Port USB umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki oraz zdjęć z wakacji – pochwal się wspomnieniami i zafunduj znajomym i rodzinie seans pełen wspomnień. Ponadto tryb hotelowy dopuszcza możliwość zablokowania niektórych ustawień oraz programów.

Przyda się on szczególnie w domach, gdzie grasują małe dzieci – już nigdy nie przełączą na film pełen brutalności i wulgaryzmów wbrew Twojej woli.
-Redcoon

Obecnie wszystkie telewizory dostępne w sklepach oferują odczyt najpopularniejszych plików zapisanych na pendrivie (muzyka, zdjęcia i przede wszystkim filmy). Wystarczy podłączyć pendrive do telewizora w port USB i po chwili jego zawartość wyświetla się na ekranie TV. To wygodne rozwiązanie, jeśli nie chce nam się podłączać komputera. Mało tego wygodniccy wolą od czasu do czasu obejrzeć odcinek ulubionego serialu właśnie z pendrive, niż z płyty DVD, czy Blu-Ray, które od pewnego czasu powoli stają się przeszłością.

Tryb hotelowy to zdecydowanie ciekawe rozwiązanie, jeśli przed ekranem kręcą się dzieci. Jednak mało kto z tego korzysta tak samo, jak z blokady rodzicielskiej – tak, można ustawić tak telewizor, by włączał się dopiero po wpisaniu PINu, który wcześniej zapiszemy w telewizorze.

Skymaster 42SF1000: test. Podsumowanie

Jak widać wiele informacji dotyczących tego telewizora dostępnych na stronie producenta albo na stronie sklepu Redcoon to po prostu cechy taniego i prostego sprzętu. Nie mamy zastrzeżeń, jeśli zależy Wam tylko (albo głównie) na cenie, bo za taką cenę niejeden z nas kupiłby sobie taki TV do sypialni albo na działkę, żeby np. nie przegapić kolejnego meczu naszej reprezentacji. Do salonu… hmmm, jeśli nasz budżet jest ograniczony do 1000 złotych to w zasadzie jedyna opcja.

Pamiętajmy tylko, że w tej cenie zawsze możemy zainwestować w co prawda mniejszy (32 cali) telewizor, ale znanego producenta (LG albo Samsung), który z pewnością zaoferuje lepsze odwzorowanie kolorów, co przekłada się na znacznie lepszą jakość obrazu na co dzień.

Decyzja należy do Was. Alternatywą pozostają modele o wielkości 40 albo 43 cali (wielkość 42″ jest coraz rzadsza), za które musielibyśmy wydać od 1200 do nawet 1500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *