Poznaj innowacyjne telewizory Samsung

Poznaj innowacyjne telewizory Samsung. Na targach CES 2020 w Las Vegas, Samsung pokazał nowe telewizory na 2020 rok. Chodzi o telewizory MicroLED, QLED 8K i The Sero. Czego możesz się po nich spodziewać?

Samsung chce skupić się w tym roku na dostarczaniu telewizorów o nowych przekątnych ekranu, z trybem Inteligentnego Skalowania do 8K, czy innowacyjną technologią zmiany orientacji wyświetlacza w pionie i poziomie. Zobacz najlepsze telewizory Samsung.

Poznaj innowacyjne telewizory Samsung

MicroLED, czyli nowy wymiar rozrywki domowej

Telewizor Samsung Micro-LED / fot. Samsung

Ekrany MicroLED, dostępne w rozmiarach 75”, 88”, 93” i 110” pasują do różnych typów wnętrz i stylów życia. W nowych modelach MicroLED o wielkości 88” i 150” zastosowano ultracienki design Infinity, praktycznie usuwając ramki z wszystkich czterech stron, aby uzyskać wykończenie, które idealnie stapia się z każdą ścianą.

Użytkownicy mają też możliwość zestawiania wielu paneli MicroLED, tworząc nowe kombinacje i dostosowując ekran do swojej przestrzeni.

Gotowy do użytku domowego, modułowy MicroLED, to pierwsza z wielu nowości Samsunga. Producent łączy technologię ekranów nowej generacji z bezprecedensowymi możliwościami personalizacji.

Telewizor Samsung MicroLED / fot. Samsung

Ekrany MicroLED oferują najwyższą w swojej klasie jakość obrazu. Zapewniają większą głębię i wyrazistość, wyższą rozdzielczość i szczytową jasność, która wynosi 5000 nitów.

Wykorzystują również oparte na głębokim uczeniu się możliwości skalowania, aby dostarczyć najwyższej jakości treści niezależnie od ich źródła. Efekt? Niezrównane wrażenia wizualne podczas oglądania w domu.

Zobacz także: Czy warto kupić soundbar?

Linia telewizorów QLED 8K

Bezramkowy telewizor Samsung Q950TS 8K / fot. Samsung

Sercem telewizorów Samsung na 2020 rok będzie wzmocniony Procesor Quantum 8K. Poza nowymi technologiami, które będą wykorzystywały ekrany mamy do czynienia z oryginalnym wyglądem.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Pierwszym pokazanym na CES 2020 modelem jest Samsung Q950TS, łączący ultracienką konstrukcję, jakość obrazu 8K oraz imponujący dźwięk przestrzenny. Niemal bezramkowy Samsung odznacza się ekranem, który zajmuje 99% powierzchni z przodu telewizora.

Dzięki rozdzielczości 8K model Q950TS zapewnia najlepszą jakość obrazu LCD na rynku. Telewizor wyposażony jest w Procesor Quantum 8K, posiada także wbudowane opcje Inteligentnego Skalowania do 8K i głębokiego uczenia się, które automatycznie zwiększają rozdzielczość obrazu do możliwie zbliżonej do 8K. Za sprawą funkcji o nazwie Adaptive Picture telewizor może również optymalizować ekran zarówno pod kątem warunków otoczenia, jak i poszczególnych obrazów.

Zobacz także | Najlepsze promocje na telewizory

Z kolei Procesor Quantum 8K – niezwykła siła napędowa ukryta za sztandarowym wyświetlaczem – wspiera obsługę systemu Tizen, otwartej platformy firmy Samsung dla inteligentnych domów, umożliwiając użytkownikom korzystanie z wszelkich innowacji: od udoskonalonej jakości obrazu przez zwiększoną użyteczność po inne funkcje w ramach połączonego domu.

Poznaj innowacyjne telewizory Samsung: co jeszcze?

Telewizory Samsung 8K także będą kompatybilne z kodekami pozwalającymi na odtwarzanie treści w rozdzielczości 8K.

Ekosystem 8K nieustannie się rozwija, dodatkowo wspierając usprawnienia w zakresie jakości obrazu, by zapewnić bezproblemowe odtwarzanie treści 8K pochodzących od dostawców, takich jak YouTube. Z kolei zastosowanie kodeka AV1 przekłada się na lepszą kompresję i umożliwia obsługę technologii HDR10+, lepsze oddanie głębi obrazu, pozwala również na optymalizację jasności, a także współczynnika kontrastu.

Producent pamiętał także, by flagowe telewizory QLED 8K oferowały jeszcze lepszy dźwięk, niż w 2019 roku.

Wraz z wprowadzeniem udoskonalenia jasności obrazu w QLED 8K zastosowano również wysokiej klasy funkcje dźwiękowe– Q-Symphony, Object Tracking Sound+ (OTS+) oraz Active Voice Amplifier. Umożliwiają one osiągnięcie wciągającego brzmienia, gwarantując wielowymiarowy i dynamiczny dźwięk, który potęguje wrażenia towarzyszące oglądaniu treści na dużym ekranie.

A po sparowaniu z HQ-Q800T, nowym soundbarem uhonorowanym przez CTA nagrodą „Best of Innovation”, głośniki telewizora synchronizują się z nim, tworząc dodatkowy kanał audio, oferując bardziej dynamiczny dźwięk.

Poznaj innowacyjne telewizory Samsung Telewizor The Sero: obraz w pionie i w poziomie

Poznaj innowacyjne telewizory Samsung
Telewizor Samsung Sero / fot. Samsung

Samsung rozwija również linię telewizorów lifestyle’owych. Jednym z takich nietypowych modeli jest model The Sero.

W przypadku The Sero, którego nazwa wywodzi się od koreańskiego słowa „pionowy”, istnieje możliwość obracania i zmiany orientacji ekranu – tak samo jak w smartfonie czy tablecie. Ten niezwykły produkt, który w zeszłym roku zadebiutował w Korei Południowej teraz trafi na kilka kolejnych rynków na świecie.

Telewizor Samsung The Sero z technologią zmiany orientacji ekranu ułatwia połączenie z urządzeniami mobilnymi. Oznacza to prostsze wyświetlanie treści również w formatach pionowych, które do tej pory zarezerwowane były dla urządzeń przenośnych.

 

Użytkownicy mogą cieszyć się różnorodnymi treściami – w tym pochodzącymi z mediów społecznościowych i YouTube, a także osobistymi filmami wideo – w orientacji wyświetlacza analogicznej do ich urządzenia mobilnego.

The Sero, zaprojektowany z myślą o użytkownikach z pokolenia Milenialsów zwyciężył w kategorii „Best of Innovation” na targach CES 2020.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *