LG prezentuje nowe soundbary i głośniki

LG prezentuje nowe soundbary i głośniki. Na CES 2018 poza najnowszymi telewizorami, koncern LG pokazał linię sprzętu audio na ten roku. Łączy je znakomity dźwięk, intuicyjność w obsłudze oraz inteligentne rozwiązania (między innymi oparte na sztucznej inteligencji). Ale po kolei…

Zobacz tegoroczną ofertę nowych soundbarów do telewizorów LG. Sprawdź także, jakie głośniki mogą być najczęściej kupowane w tym roku.

LG prezentuje nowe soundbary

 

LG prezentuje nowe soundbary
LG SK10Y / fot. LG

Na zbliżających się targach CES 2018 firma LG Electronics zaprezentuje najnowszą linię produktów audio klasy Premium. Dzięki niezrównanej czystości dźwięku oraz inteligentnym funkcjom definiuje ona na nowo sposób myślenia o głośnikach przeznaczonych do użytku domowego. Innowacją na rok 2018 jest zaawansowana, autorska technologia firmy Meridian Audio, która sprawia, że brzmienie jest cieplejsze i bardziej naturalne.

Firma LG przygotowała atrakcyjną ofertę dla miłośników muzyki oraz filmów, która obejmuje różnorodne urządzenia, od soundbarów z systemem Dolby Atmos® po przenośne głośniki Bluetooth oraz ten najnowszy, wyposażony w sztuczną inteligencję.
– Źródło: LG

Pierwszym ze sprzętów jest soundbar LG SK10Y. Ten oferuje aż 550W mocy całkowitej, obsługę technologii Dolby Atmos umożliwiającą odtwarzanie dźwięku kanałowego w układzie 5.1.2 oraz głośniki wśród których dwa z nich skierowane są do góry.

W celu dostosowania sprzętu do wysokości pomieszczenia, użytkownicy mogą regulować natężenie dźwięku emitowanego przez głośniki skierowane do góry. Meridian Audio to firma, która jest znana z pionierskich rozwiązań umożliwiających odtwarzanie dźwięku o najwyższej jakości oraz traktowana jest jako ekspert w dziedzinach cyfrowego przetwarzania sygnałów i psychoakustyki.

Współpraca z LG zaowocowała zastosowaniem w systemie SK10Y między innymi technologii Bass and Space, pozwalającej na otoczenie użytkowników bogatym dźwiękiem o bezkompromisowej jakości. Dzięki temu do słuchaczy dociera on cieplejszy i bardziej realistyczny, niezależnie od miejsca, w którym siedzą.
– Źródło: LG

Co jeszcze warto wiedzieć?

O wrażenie, że dźwięk dociera znad listwy głośnikowej odpowiada funkcja Height Elevation. Daje nam to (przy podłączeniu do telewizora) czystsze brzmienie muzyki i lepiej słyszalne dialogi.

LG SK10Y / fot. LG

Soundbar SK10Y przyciąga wzrok nowoczesnym wzornictwem o harmonijnych krawędziach, a smukły profil pozwala bezproblemowo ustawić go pod wieloma telewizorami LG OLED oraz SUPER UHD z oferty na rok 2018. Urządzenie jest też wyjątkowo wygodne w użyciu i może być łatwo podłączane do serwerów multimedialnych, głośników oraz innych inteligentnych urządzeń zgodnych z technologią Chormecast. Aby rozpocząć odtwarzanie piosenki, podcastu lub klipu audio z serwera streamingowego, wystarczy użyć polecenia zaczynającego się od „Ok Google”.
– Źródło: LG

Sprzęt jest kompatybilny z bezstratnymi plikami audio oraz odznacza się pasmem przenoszenia do 40kHz. Dodatkowo oferuje funkcję podwyższania jakości dźwięku ze standardowych formatów do poziomu odpowiadającego próbkowaniu 24 bit/192Hz.

Przenośne głośniki na każdą okazję to kolejny sprzęt na który warto zwrócić uwagę na CES 2018. Tutaj także (podobnie, jak w soundbarze) zastosowano zaawansowane technologie firmy Meridian, odpowiedzialne za uzyskanie silnych i czystych basów oraz lepszą jakość odtwarzania mowy i partii wokalnych.

Te możemy zabrać ze sobą gdziekolwiek, a dzięki zgodności ze standardem Apt-X HD Bluetooth, nie musimy się martwić o bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie 24-bitowej muzyki z zachowaniem jakości bliskiej oryginałowi.

Na koniec warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno urządzenie audio z klasy Premium. To głośnik LG ThinQ, wyposażony w sztuczną inteligencję. Ten nie tylko ma zauroczyć nas jakością dźwięku, jak i wbudowanym Asystentem Google. Także możliwością sterowania za jego pomocą inteligentnymi urządzeniami AGD firmy LG.

Dodatkowo, dzięki technologiom opracowanym przez firmę Meridian Audio, głośnik gwarantuje bezkompromisową jakość dźwięku. Między innymi, jest wyposażony w funkcję High Resolution Audio, która zapewnia kompatybilność z bezstratnymi plikami audio i pozwala na uzyskanie dźwięku identycznego z zarejestrowanym w studiu nagraniowym.
– Źródło: LG

LG prezentuje nowe soundbary. Nasz komentarz

Jednak ile czasu głośnik (ze sztuczną inteligencją) wytrzyma po jednym ładowaniu? Czy kupowanie soundbara o mocy 550W ma sens, skoro zapewne za podobne pieniądze możemy zyskać zestaw kina domowego o podobnej mocy, ale z kolumnami w drewnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *