Tv Sony Android: problemy z aktualizacją

Przyzwyczailiśmy się do tego, że tańsze telewizory sprzed kilku lat mogą mieć problemy związane z aktualizacją oprogramowania. Jednak tym razem to posiadacze modeli z wysokich i najwyższych serii mogą mieć problemy.

Jak się okazuje modele sprzed dwóch lat ciężko „ulepszyć”, a chodzi o telewizory Sony Bravia z Androidem.

 

Sony KD-75XE8596 / fot. Sony

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Sony

Jeżeli jesteśmy posiadaczem któregoś z modeli z 2015 roku, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Długo wyczekiwana aktualizacja systemu operacyjnego Android na urządzeniach z rodziny Sony Bravia opóźni się.

Przypomnijmy, że modele z ubiegłorocznej oferty tego producenta (te z systemem Android) po aktualizacji zyskały dodatkowe funkcje, m.in. nowe aplikacje, czy rozszerzenia opcji związanych z kontrolą telewizora za pomocą komend głosowych. To właśnie zasługa najnowszej odsłony Androida 7.0.

Zobacz także | Który telewizor Sony 2020 kupić?

Dopiero na wiosnę kiedy mniej więcej w sprzedaży pojawią się telewizory z oferty na 2018 rok ma zostać ujawniona kolejność aktualizacji – czyli jakie modele w pierwszej kolejności otrzymają nowsze wersje Androida. Niestety jak to zwykle bywa posiadacze modeli, które znajdą się na końcu listy mogą poczekać nawet kilka kolejnych miesięcy. W najgorszym wypadku mogą oni otrzymać aktualizację, kiedy na rynku pojawią się serie na 2019 rok.
 

Źródło: Flatpanelshd

Nasz komentarz

A co jeśli do tego czasu padnie nam matryca? Wszak to niby trzeci rok jest najbardziej awaryjny (jak można usłyszeć w większości sklepów z elektroniką). Czy zamiast skupiać się na tym, by co roku najlepsze telewizory oferowały kolejne przełomowe technologie (8K, większe ekrany, niż 100 cali, itd.) nie lepiej postawić także na wsparcie sprzętu, który został zakupiony przez klientów stosunkowo niedawno?

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: