LG OLED WX | nowe telewizory OLED

LG OLED WX – telewizory cienkie, jak kartka papieru. Te idealnie przylegają do ściany dzięki specjalnemu uchwytowi. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Sprawdzamy!

Zawieszone wyglądają jak obraz. Jakie parametry techniczne zaoferuje 65-calowy (LG OLED65WX) i 77-calowy (LG OLED77WX) reprezentant serii WX?

LG OLED WX

Telewizor LG OLED TV_WX / fot. LG

Telewizory OLED z serii LG WX bardzo przypominają pod kątem specyfikacji technicznej modele z serii GX. Szkoda tylko, że występujący w komplecie soundbar oferuje moc głośników wynoszącą zaledwie 60W. Ale po kolei. Seria WX poza eleganckim designem ma być dostępna w dwóch wielkościach ekranów: 65 i 77 cali.

LG OLED65WX i LG OLED77WX poza rozdzielczością 4K oraz zgodnością z technologią HDR pracują na 100 Hz matrycy. Dzięki tej ostatniej ruch na ekranie jest bardzo płynny. Ma to znaczenie, jeśli oglądamy dużo sportu albo filmów, gdzie ruch na ekranie zmienia się bardzo szybko.

Opcje poprawy obrazu

Quad Step Noise Reduction, Frequency Based Sharpness Enhancer, Intense Color, Billion Rich Colors, Advanced Color Enhancer, True Color Accuracy Pro, AI 4K Upscaler, Advanced Contrast Enhancer, Face Enhancing, Ultra Luminance Pro

To co wyróżnia serię WX OLED od poprzedniej (GX OLED) to przede wszystkim głośniki Front Firing. W tym roku w telewizorach LG OLED do wyboru mamy dwa rodzaje: Front Firing albo Down Firing. To jedna z wielu różnic (druga to, m.in. moc głośników) pomiędzy danymi seriami.

LG OLED65WXPUA / fot. LG

Jak przystało na telewizory z wysokiej półki te oferują dodatkowe rozwiązania, których nie mają niższe serie (BX, CX, GX, RX). Jednak na tym nie koniec, bo tutaj mamy coś za coś. LG OLED65WX i LG OLED77WX będą kompatybilne z nowym standardem telewizji internetowej ATSC 3.0.

Ta występuje pod inną nazwą Next Gen TV. Przypomnijmy, że w tym roku tylko serie GX, WX oraz ZX (telewizory 8K) oferują takie rozwiązanie.

Minusem jest brak wsparcia dla technologii G-Sync i FreeSync. Poza serią WX jest jeszcze jedna, która nie wspiera tych technologii w tym roku – RX. Co najciekawsze, pozostałe LG OLED TV oferują to rozwiązanie.

LG OLED WX
LG OLED65WXPUA / fot. LG

Telewizory Smart TV oferują to, co poprzednie serie. Najważniejsze cechy to system webOS 5.0, przeglądarka internetowa, sterowanie za pomocą klawiatury, smartfona albo pilota Magic.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *