LG OLED WX | nowe telewizory OLED

W tym roku LG ma najwięcej serii telewizorów OLED. Dzisiaj przyglądamy się serii LG OLED WX, czyli modelom cienkim jak kartka papieru. Telewizory idealnie przylegają do ściany dzięki specjalnemu uchwytowi.

Zawieszone wyglądają jak obraz. Jakie parametry techniczne zaoferuje 65-calowy (LG OLED65WX) i 77-calowy (LG OLED77WX) reprezentant serii WX?

LG OLED WX

Telewizor LG OLED TV_WX / fot. LG

 Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG OLED

 


  • Ekran OLED 65, 77 cali
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: Cinema HDR (Dolby Vision, HDR10, HLG), Dolby Vision IQ, HDR Dynamic Tone Mapping Pro
  • Matryca 100 Hz
  • Moc głośników 60W
  • Smart TV webOS 5.0
  • Liczba HDMI 4
  • Liczba USB 3
  • Rok produkcji 2020

Telewizory OLED z serii LG WX bardzo przypominają pod kątem specyfikacji technicznej modele z serii GX. Szkoda tylko, że występujący w komplecie soundbar oferuje moc głośników wynoszącą zaledwie 60W. Ale po kolei. Seria WX poza eleganckim designem ma być dostępna w dwóch wielkościach ekranów: 65 i 77 cali. 

Zobacz także | Ranking telewizorów OLED 2020

LG OLED65WX i LG OLED77WX poza rozdzielczością 4K oraz zgodnością z technologią HDR pracują na 100 Hz matrycy. Dzięki tej ostatniej ruch na ekranie jest bardzo płynny. Ma to znaczenie, jeśli oglądamy dużo sportu albo filmów, gdzie ruch na ekranie zmienia się bardzo szybko.

Quad Step Noise Reduction, Frequency Based Sharpness Enhancer, Intense Color, Billion Rich Colors, Advanced Color Enhancer, True Color Accuracy Pro, AI 4K Upscaler, Advanced Contrast Enhancer, Face Enhancing, Ultra Luminance Pro

LG OLED65WXPUA / fot. LG

To co wyróżnia serię WX OLED od poprzedniej (GX OLED) to przede wszystkim głośniki Front Firing. W tym roku w telewizorach LG OLED do wyboru mamy dwa rodzaje: Front Firing albo Down Firing. To jedna z wielu różnic (druga to, m.in. moc głośników) pomiędzy danymi seriami.

Zobacz także | Jaki telewizor LG 2020 kupić?

LG OLED65WXPUA / fot. LG

Jak przystało na telewizory z wysokiej półki te oferują dodatkowe rozwiązania, których nie mają niższe serie (BX, CX, GX, RX). Jednak na tym nie koniec, bo tutaj mamy coś za coś. LG OLED65WX i LG OLED77WX będą kompatybilne z nowym standardem telewizji internetowej ATSC 3.0.

Ta występuje pod inną nazwą Next Gen TV. Przypomnijmy, że w tym roku tylko serie GX, WX oraz ZX (telewizory 8K) oferują takie rozwiązanie.

LG OLED65WXPUA / fot. LG

Minusem jest brak wsparcia dla technologii G-Sync i FreeSync. Poza serią WX jest jeszcze jedna, która nie wspiera tych technologii w tym roku – RX. Co najciekawsze, pozostałe LG OLED TV oferują to rozwiązanie.

LG OLED65WXPUA / fot. LG

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów LG

 


Telewizory Smart TV oferują to, co poprzednie serie. Najważniejsze cechy to system webOS 5.0, przeglądarka internetowa, sterowanie za pomocą klawiatury, smartfona albo pilota Magic. Do tego telewizory OLED są zgodne z Google Assistant, Alexą oraz aplikacjami pozwalającymi na współpracę z iPhonami (Apple Airplay2, Apple Homekit).

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: