LG OLED48CX3: najmniejszy telewizor OLED

LG OLED48CX3: to najmniejszy telewizor OLED. W sklepach można już podziwiać tegoroczny TV o oznaczeniu LG OLED48CX3LB (LG OLED48CX). Ten pojawił się w sprzedaży w sklepach Media Expert.

W tym roku koncern LG ma w swojej ofercie pierwszy telewizor OLED o wielkości 48 cali. Wcześniej do wyboru były głównie TV o wielkości 55 oraz 65 cali. Czy LG OLED48CX3 podbije rynek?

LG OLED48CX3LB

LG OLED48CX3LB / fot. LG
  • Ekran OLED 48 cali
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: Dolby Vision, HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma)
  • Matryca 100 Hz
  • Moc głośników 2x10W + 2x10W
  • Smart TV webOS 5.0
  • Liczba HDMI 4
  • Liczba USB 3
  • Rok produkcji 2020

W tym roku oferta najlepszych telewizorów OLED przedstawia się znakomicie. Wcześniej mogliście przeczytać u nas o modelach od Sony czy Panasonica. Jednak nie zmienia to faktu, że to koncern LG będzie miał najwięcej modeli tego typu do wyboru.

Najciekawszym zapewne będzie 48-calowy telewizor z bardziej podstawowej serii (jest jeszcze niższa o oznaczeniu LG OLED BX). Wszystko dlatego, że w końcu osoby poszukujące telewizora OLED mają do dyspozycji wielkość 48 cali.

Telewizor LG 48” OLED 4K Cinema HDR AI TV ze sztuczną inteligencją OLED48CX pracuje na kolejnej wersji ulepszonego procesora obrazu o nazwie α9 Gen3 AI 4K. Ten poza samozaświecającymi się diodami OLED jest wspierany przez sztuczną inteligencję (IA), by wyświetlać realistyczny obraz tak, jak w prawdziwym kinie.

Zobacz także | Najlepsze telewizory z Dolby Vision

 

Co jeszcze?

LG OLED poza HDR10 i HLG (podstawowe formaty HDR) jest zgodny z Dolby Vision. Przypomnijmy, że przeważnie najlepsze telewizory oferują to rozwiązanie. Są też firmy w ogóle niezainteresowane tym formatem w swoich urządzeniach. Na przykład na próżno szukać Dolby Vision w telewizorach Samsung.

Oczywiście producent nie zapomniał, by telewizor LG OLED został także wyposażony w lepsze nagłośnienie. Tutaj do dyspozycji otrzymujemy system dźwięku 2.2-kanałowy o całkowitej mocy 40W. Z opcji poprawy wrażeń audio (AI Sound Pro, Bluetooth Audio, Clear Voice III, Dolby Audio, Wireless Sound Sync, WiSA Speakers) dochodzi także najważniejsza –  Dolby Atmos.

Oglądaj filmy dokładnie tak jak powinno się je oglądać – w zapierającej dech w piersi jakości. Inteligentna technologia Dolby Vision IQ dostosowuje jasność ekranu, kolory i kontrast na podstawie rodzaju treści i warunków oświetlenia. Technologia Dolby Atmos pozwala delektować się najwyższej jakości dźwiękiem w każdym rodzaju treści.
Źródło: LG

W ofercie telewizorów na 2020 rok niemal wszyscy producenci oferują nowe rozwiązanie o nazwie Filmmaker Mode. Pisaliśmy już o tym, że także modele Panasonica i Samsung będą z nim zgodne. Przypomnijmy na czym będzie polegała jego funkcja:

Procesor automatycznie reguluje obraz, wyłączając wygładzanie ruchu, aby pozwolić w pełni cieszyć się ruchomymi obrazami. Oglądaj filmy zgodnie z zamiarem twórcy i z zachowaniem kinowych wrażeń. Zachwycaj się treścią w kinowej jakości i doświadcz w pełni artystycznych walorów każdego filmu. Usłysz to od liderów branży.
Źródło: LG

Smart TV pracuje na systemie operacyjnym weBOS 5.0. Model jest kompatybilny z urządzeniami od Apple (AirPlay 2 i Homekit). Na razie 48-calowy telewizor OLED dostępny jest tylko w sklepach Media Expert. Jego cena zaczyna się od 6499 złotych.

Źródło: Media Expert, LG OLED48CX3

Nasz komentarz

LG OLED48CX3: najmniejszy telewizor OLED o wielkości 48 cali będzie jednym z ciekawszych urządzeń o tej wielkości przekątnej. Szkoda tylko, że cena, która jeszcze do niedawna wynosiła 5999 złotych (Media Expert) wynosi teraz 6499 złotych. Czy wcześniej model objęty był promocją? Jeśli tak, to czy możemy jeszcze spodziewać się niższej (5999 złotych) ceny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *