LG 75SM9900: pierwszy TV 8K LG NanoCell

LG 75SM9900 o imponującej przekątnej ekranu, wynoszącej 75 cali jest już w sprzedaży w Polsce. Wszyscy producenci chcą mieć w swojej ofercie telewizory o rozdzielczości 8K. Nic dziwnego, że LG przedstawił niedawno kolejny model 8K.

Sprawdź, ile kosztuje LG 75SM9900. Czy opłaca się kupić nowy telewizor 8K?

TV LG 8K: co wiemy?

Pierwszy telewizor 8K LG NanoCell już w sprzedaży / fot. LG

LG 75SM9900 to pierwszy telewizor 8K, wchodzący w skład ekranów NanoCell, w tegorocznej ofercie. Oznacza to, że teraz nie tylko  OLED tego producenta (model z serii Z9 o wielkości 88 cali) oferuje rozdzielczość 8K. Czym odznacza się pierwszy telewizor 8K LG NanoCell?

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Telewizor LG NanoCell 8K zapewnia prawdziwą rozdzielczość 8K, przewyższającą surowe międzynarodowe normy. O dobrej rozdzielczości świadczy nie tylko liczba pikseli, ale również modulacja kontrastu. Im jest ona większa tym lepsza będzie jakość obrazu. Według renomowanej organizacji ICDM (Międzynarodowy Komitet ds. Metrologii Obrazu) modulacja kontrastu podczas definiowania rozdzielczości musi wynosić przynajmniej 50%.

W przypadku LG NanoCell 8K wyniosła ona aż 88%, dzięki czemu telewizor zapewnia użytkownikom niezwykle szczegółowy obraz i kontrast, a także doskonałe odwzorowanie kolorów w najwyższej dostępnej rozdzielczości.
– Źródło LG

Pierwszy telewizor 8K LG NanoCell już w sprzedaży / fot. LG

W tak zaawansowanym technicznie telewizorze nie mogło zabraknąć znakomitej jakości obrazu. LG 75SM9900 ma zaoferować żywe kolory, głęboką czerń oraz inteligentny procesor przetwarzania obrazu.

Inteligentny procesor Alpha 9 drugiej generacji analizuje natomiast jakość obrazu i optymalnie dostosowuje ją do rozdzielczości 8K. Treści 2K lub 4K skalowane są do niezwykle realistycznej ja-kości 8K, zwiększając ilość widocznych detali.
– Źródło LG

Co jeszcze?

LG 75SM9900
Pierwszy telewizor 8K LG NanoCell już w sprzedaży / fot. LG

Najbardziej zaawansowany i największy z modeli linii LG NanoCell, 75-calowy LG75SM9900 także wykorzystuje system operacyjny webOS 4.5 ze sztuczną inteligencją LG ThinQ AI.

Dzięki przetwarzaniu języka naturalnego telewizorem można sterować mówiąc – tak jak podczas zwykłej rozmowy. Telewizor LG NanoCell 8K ze sztuczną inteligencją LG ThinQ AI pozwala na korzystanie ze zróżnicowanych, naturalnych sformułowań, takich jak np.: „Zrób głośniej” czy „Jest za cicho” w przypadku gdy chcemy zrobić głośniej.

– Źródło LG

Telewizor LG NanoCell 8K jest już dostępny w Warszawie, w LG Brand Store w Domu Mody Klif, a jego cena wynosi 25999 złotych.

Zobacz także: Telewizor LG 86QNED863RE: cena


Źródło: LG

Nasz komentarz

W październiku pisaliśmy o tym, jak koncern LG sprzedał swój pierwszy telewizor OLED 8K w Polsce. Teraz pozostaje czekać, aż tańszy model z rodziny NanoCell zostanie sprzedany. Jego cena jest o wiele niższa, niż telewizora OLED, więc pierwszych chętnych z pewnością nie zabraknie. Jedyne czego nie będzie, to treści w rozdzielczości 8K, które można byłoby oglądać na ekranie takiego telewizora. A to nie zmieni się tak prędko.

Nie wszystkim przeszkadza brak filmów i programów telewizyjnych w rozdzielczości 8K, o czym świadczy ogromne zainteresowanie wszelkimi zestawieniami telewizorów 8K. Na razie swoje modele przedstawiły takie koncerny jak Samsung, LG czy Sony. Jednak po CES 2020, targach elektroniki użytkowej w Las Vegas, gdzie na początku każdego roku producenci przedstawiają swoje nowe telewizory, mamy wrażenie, że dużo się zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *