ATSC 3.0 | nowy standard nadawania tv internetowej

ATSC 3.0 – co to jest ATSC 3.0? Wkrótce najnowsze telewizory będą oferowały najnowszy standard przesyłu telewizji internetowej (tzw. telewizję nowej generacji).

ATSC 3.0 to  nie tylko dostęp do nowych programów telewizyjnych, ale też do treści w rozdzielczości Ultra HD, zgodnych z technologią HDR. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Co zyskamy?

ATSC 3.0
ATSC 3.0 / fot. atsc.org

W skrócie ATSC 3.0 to nowy, nadchodzący standard nadawania  telewizji internetowej. Jego sygnał będzie rozprowadzany poprzez internet szerokopasmowy i skorzystają z niego nie tylko posiadacze telewizorów Smart TV. Także użytkownicy urządzeń mobilnych, jak smartfony czy tablety.


Oczywiście jedną z najważniejszych cech będzie dostarczanie odbiorcom treści w 4K. Musimy tylko pamiętać, żeby wyświetlać filmy i seriale w 4K nie tylko musimy posiadać telewizor o takiej rozdzielczości. Co dokładnie będzie potrzebne, by nasz telewizor był z nim kompatybilny okaże się już wkrótce.

Na corocznych targach elektroniki użytkowej w Las Vegas, w styczniu, m.in. koncern LG zaprezentuje kilkanaście nowości. Jedną z nich będzie telewizor OLED nowej generacji (NEXTGEN TV) zgodny z nowym standardem telewizji ATSC 3.0, opracowanym właśnie przy udziale firmy LG.

ATSC 3.0
LG pokaże OLED TV nowej generacji na CES 2020 / fot. LG

Zobacz ceny wszystkich telewizorów LGPrace nad stworzeniem nowego standardu nadawania telewizji internetowej trwały od dłuższego czasu. Poniżej możecie zobaczyć wideo, na którym wyjaśnione są zalety telewizji nowej generacji:

Co jeszcze warto wiedzieć?

Nowy standard nadawania telewizji internetowej oparty jest o pierwszy na świecie protokół IP Backbone. Dzięki internetowi szerokopasmowemu możliwe jest nadawanie kanałów telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości w niemal każdym miejscu na świecie. Oznacza to więcej streamów, więcej kanałów telewizyjnych, czyli większy wybór, niż mamy do tej pory.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Jednak jak się okazuje przesyłanie obrazu 4K oraz zgodnego z HDR, to nie wszystko. ATSC 3.0 poza kompresją przesyłanego obrazu, ma także oferować o wiele lepszy dźwięk. Poza tym telewizja nowej generacji ma działać wszędzie.

Nie tylko w naszym salonie, gdzie na dużym ekranie telewizora będziemy oglądali najlepsze filmy i seriale online. Także w samochodzie, autobusie, czy w metrze. Czyli w miejscach, gdzie do tej pory dostęp do telewizji internetowej mógł być utrudniony.

Więcej informacji o nowym standardzie nadawania telewizji internetowej przekażemy Wam wkrótce.

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo

1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w najpopularniejszych przedziałach cenowych:

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: