Joker debiutuje na Netflix: co warto wiedzieć?

Joker debiutuje na Netflix. Zdobywca dwóch statuetek Oskara w 2020 roku (Najlepszy aktor pierwszoplanowy Joaquin Phoenix, Najlepsza muzyka oryginalna Hildur Guðnadóttir) z pewnością sporo namiesza w TOP10 najlepszych filmów na Netflixie.

W końcu się doczekaliśmy. Joker z Joaquinem Phoenixem zadebiutował na platformie streamingowej Netflix. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce (może już jutro) pojawi się w zestawieniu TOP10 najlepsze filmy Netflix.

Joker debiutuje na Netflix

Joker debiutuje na Netflix
Joker debiutuje na Netflix / zrzut ekranu jokermovie.net

 

Joker: zwiastun, opis

  • 2 godz. 2 min.
  • gatunek: Dramat/Kryminał
  • kraj: USA
  • reżyser: Todd Phillips
  • obsada: Joaquin Phoenix, Robert De Niro

Film Joker to historia ze świata DC Comics (z tego samego, z którego pochodzą Batman czy Superman). Jednak nie jest to film akcji, ani wielki widowisko science fiction, jak było, np. w przypadku Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera. To dramat, w którym Todd Philips przedstawia sylwetkę Jokera, zanim ten stał się największym nemezis Batmana.

Joker na Netflix / fot. Netflix

Cierpiący na depresję komik popada w kłopoty w swojej pracy i wpada w depresję. Leki nie działają, a wszystko przybiera jeszcze gorszy obrót. W filmie zobaczymy przemianę (na którą wszyscy długo czekali) od komika w depresji (który chce wieść po prostu normalne życie), do psychopatycznego mordercy.

Joker: Oskary i nominacje

Najlepsze filmy 2019 / zrzut ekranu jokermovie.net

Przypomnijmy, że poza dwoma Oskarami, Joker zdobył także w 2020 roku aż 9 nominacji w innych kategoriach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *