Gdzie oglądać lądowanie na Marsie?

Gdzie oglądać lądowanie na Marsie? Od czasu do czasu informujemy Was o interesujących transmisjach. Gdzie oglądać Lądowanie na Marsie? Czy łazik Perserverence wylądował bezpiecznie? Gdzie można zobaczyć najnowsze zdjęcia Marsa? Kim jest Steve Jurczyk?

Żyjemy w dość ciekawych czasach (no może z wyjątkiem pandemii). Obecnie wszystkie najważniejsze wydarzenia możemy oglądać na żywo online, nie wychodząc z domu. Nie przejmuj się, jeśli przegapiłeś lądowanie na Marsa. Transmisja z NASA (i nie tylko) trwa nadal. Gdzie oglądać lądowanie na Marsie łazika Perserverence?

Zobacz także:

TOP10 najlepsze filmy Netflix (maj 2021)

Gdzie oglądać lądowanie na Marsie?

Gdzie oglądać lądowanie na Marsie?

Na pewno jedną z najchętniej odwiedzanych stron jest Everyday Astronaut, która transmituje na żywo poprzez kanał YouTube wyczyn łazika Perserverence (tak – wylądował bezpiecznie). Transmisję na żywo, którą obecnie ogląda niemal 60 tysięcy osób z całego świata można zobaczyć tutaj.

Prawie 85 tysięcy osób ogląda stream na żywo z lądowania na Marsie, dzięki transmisji z NASA. Ta jest dostępna tutaj.

Dla miłośników oglądania na żywo transmisji z lądowania na Marsie w języku polskim przypominamy, że także jeden z kanałów na YouTubie prowadzi transmisję w rodzimym języku. Chodzi oczywiście o Astrofazę. Link dostępny jest tutaj i w tej chwili stream ogląda około 10 tysięcy osób.

Misja na Marsa 2021

Gdzie oglądać lądowanie na Marsie
Gdzie oglądać lądowanie na Marsie?

18 lutego 2021 roku zapewne przejdzie do historii, jako dzień, w którym łazik Perseverance bezpiecznie wylądował na Czerwonej Planecie. Warto przypomnieć, jakie są główne zadania łazika. Przede wszystkim naukowcy oraz sztab NASA (na czele ze Stevem Jurczykiem) chcą ustalić, czy na Marsie istniało kiedykolwiek życie. Przypomnijmy, że średnia temperatura wynosi tam minus 63 stopnie.

Do tego do zadań łazika dochodzi ocena klimatu, jaki panuje na czwartej planecie od Słońca, badania geologii oraz przygotowanie do przyszłych misji na Marsa. Tak w skrócie wygląda misja na Marsa 2021.

Zdjęcia z Marsa

Gdzie oglądać lądowanie na Marsie
Zdjęcia Marsa 2021 / fot. NASA

Jedną z najpopularniejszych fraz wpisywanych w wyszukiwarkę Google od kilku godzin jest Mars pictures (zdjęcia Marsa). Bez obaw, wytrwały łazik wykonał pierwsze zdjęcia Marsa. Gdzie oglądać zdjęcia Marsa? Na pewno na stronie NASA zobaczycie obszerną galerię zdjęć z Czerwonej Planety (link znajdziecie tutaj).

W serwisie TechCrunch także nie zabraknie z pewnością najnowszych zdjęć z dzisiejszego lądowania na Marsie. Link do zdjęć znajdziecie tutaj.

Lądowanie na Marsie: ciekawostki

Gdzie oglądać lądowanie na Marsie
Gdzie oglądać lądowanie na Marsie?

Ile leciał łazik na Marsa? Łazik Perserverence potrzebował aż siedmiu miesięcy, by odbyć podróż z Ziemi na Marsa. Podczas swojej trasy pokonał niemal pół miliarda kilometrów. Przypominamy ile wynosi odległość Ziemi od Marsa. Wszystko zależy, jak ułożą się obie planety. Kiedy Ziemia i Mars są od siebie najbardziej oddalone, to aż 401 mln km.  Tymczasem średnia odległość Ziemi od Marsa wynosi około 225 mln km.

Jeśli natomiast znudziła Was transmisja z lądowania na Marsie, zawsze możecie pooglądać Ziemię z kosmosu, dzięki transmisji na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Link do transmisji znajduje się tutaj.

Obecnie najwyższe cywilne stanowisko w NASA zajmuje Steve Jurczyk. Pełni on funkcję Associate Administratora. Nad sobą ma tylko szefa NASA i jego bezpośredniego zastępcę.

Zobacz także:

TOP10 najlepsze telewizory (maj 2021)

Źródło: NASA, YouTube

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: