Czym różnią się telewizory Sony KE od KD?

Czym różnią się telewizory Sony KE od KD? Przypomnijmy, że do tej pory telewizory Sony były oznaczone przedrostkiem KD (np. Sony KD-65XH9096). Teraz we wszystkich sklepach możemy znaleźć telewizory z przedrostkiem KE (np. Sony KE-65XH9096). O co chodzi? Wyjaśniamy!

Czym różnią się telewizory KE od KD? Tak naprawdę dla osoby zastanawiającej się jaki telewizor kupić nie ma to żadnego znaczenia. Jednak jak się odnaleźć w tym, że w sklepach są modele oznaczone jako KD, KE? Co zrobić, jeśli do wyboru mamy ten sam model interesującego nas telewizora, ale w sklepie mamy do wyboru wariant z KD oraz KE w nazwie? Który wtedy wybrać?

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Sony


Czym różnią się telewizory Sony KE od KD?

Czym różnią się telewizory Sony
Sony OLED XR-65A84J / fot. Sony

W marcu tego roku wiele modeli telewizorów SONY zmieniło swoje oznaczenie, a dokładnie jedną literę w prefiksie nazwy modelu. Dotychczasowe oznaczenia KD zostały zastąpione KE — co rodzi uzasadnione pytania Klientów, o różnice pomiędzy produktami oraz powody takiej zmiany. – Źródło: Sony

Sony KD, a Sony KE? No właśnie… Na szczęście koncern Sony wyjaśnia tajemniczą zmianę nazw modeli Sony Bravia. W oficjalnym komunikacie prasowym możemy o tym przeczytać i pozbyć się naszych wątpliwości.

Zmiana musiała nastąpić i była podyktowana nowymi przepisami obowiązującymi w całej Unii Europejskiej od marca 2021 roku. Chodzi o fabryczną konfigurację ustawień telewizora. Jednak w praktyce niczego to nie zmienia. Wystarczy, że weźmiemy do ręki pilota i sami ustawimy własne preferencje dotyczące wyświetlanego obrazu.

Wyjaśniamy – zmiany spowodowane są nowymi przepisami obowiązującymi od marca 2021 w całej Unii Europejskiej i dotyczą jedynie fabrycznej konfiguracji telewizora. Domyślne ustawienia obrazu modelu „KE” są na nieznacznie niższym poziomie jasności niż w przypadku „KD”, a co za tym idzie: sprzyjają oszczędzaniu energii. Zakresy ustawień obrazu (jasności czy kontrastu) nie uległy jednak zmianie i można przy użyciu pilota dostosować je według własnych preferencji. – Źródło: Sony

Co jeszcze warto wiedzieć?

Czym różnią się telewizory Sony
Sony OLED XR-65A90J / fot. Sony

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Sony OLED


Oczywiście może to rodzić wiele pytań, np. to, jaki telewizor Sony kupić? Ten oznaczony KD, czy ten z KE w nazwie. Odpowiedź jest prosta – wybierz tańszy (identyczny) model! Zresztą koncern Sony sam przypomina, że bez względu na przedrostek KD czy KE, to wciąż te same telewizory Sony Bravia.

W skrócie zatem:

Modele „KD” i „KE” to dokładnie te same produkty,  nieróżniące się żadnym parametrem technicznym ani wyglądem. – Źródło: Sony

 

Źródło: Sony/ Czym różnią się telewizory Sony

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo

1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w najpopularniejszych przedziałach cenowych:

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: