Czym różnią się telewizory Sony KE od KD?

Czym różnią się telewizory Sony KE od KD? Przypomnijmy, że do tej pory telewizory Sony były oznaczone przedrostkiem KD (np. Sony KD-65XH9096). Teraz we wszystkich sklepach możemy znaleźć telewizory z przedrostkiem KE (np. Sony KE-65XH9096). O co chodzi? Wyjaśniamy!

Czym różnią się telewizory KE od KD? Tak naprawdę dla osoby zastanawiającej się jaki telewizor kupić nie ma to żadnego znaczenia. Jednak jak się odnaleźć w tym, że w sklepach są modele oznaczone jako KD, KE? Co zrobić, jeśli do wyboru mamy ten sam model interesującego nas telewizora, ale w sklepie mamy do wyboru wariant z KD oraz KE w nazwie? Który wtedy wybrać?

Czym różnią się telewizory Sony KE od KD?

Czym różnią się telewizory Sony
Sony OLED XR-65A84J / fot. Sony

Telewizor Sony XR55A84J – zobacz aktualne ceny

W marcu tego roku wiele modeli telewizorów SONY zmieniło swoje oznaczenie, a dokładnie jedną literę w prefiksie nazwy modelu. Dotychczasowe oznaczenia KD zostały zastąpione KE — co rodzi uzasadnione pytania Klientów, o różnice pomiędzy produktami oraz powody takiej zmiany. – Źródło: Sony

Sony KD, a Sony KE? No właśnie… Na szczęście koncern Sony wyjaśnia tajemniczą zmianę nazw modeli Sony Bravia. W oficjalnym komunikacie prasowym możemy o tym przeczytać i pozbyć się naszych wątpliwości.

Zmiana musiała nastąpić i była podyktowana nowymi przepisami obowiązującymi w całej Unii Europejskiej od marca 2021 roku. Chodzi o fabryczną konfigurację ustawień telewizora. Jednak w praktyce niczego to nie zmienia. Wystarczy, że weźmiemy do ręki pilota i sami ustawimy własne preferencje dotyczące wyświetlanego obrazu.

Wyjaśniamy – zmiany spowodowane są nowymi przepisami obowiązującymi od marca 2021 w całej Unii Europejskiej i dotyczą jedynie fabrycznej konfiguracji telewizora. Domyślne ustawienia obrazu modelu „KE” są na nieznacznie niższym poziomie jasności niż w przypadku „KD”, a co za tym idzie: sprzyjają oszczędzaniu energii. Zakresy ustawień obrazu (jasności czy kontrastu) nie uległy jednak zmianie i można przy użyciu pilota dostosować je według własnych preferencji. – Źródło: Sony

Co jeszcze warto wiedzieć?

Czym różnią się telewizory Sony
Sony OLED XR-65A90J / fot. Sony

Oczywiście może to rodzić wiele pytań, np. to, jaki telewizor Sony kupić? Ten oznaczony KD, czy ten z KE w nazwie. Odpowiedź jest prosta – wybierz tańszy (identyczny) model! Zresztą koncern Sony sam przypomina, że bez względu na przedrostek KD czy KE, to wciąż te same telewizory Sony Bravia.

W skrócie zatem:

Modele „KD” i „KE” to dokładnie te same produkty,  nieróżniące się żadnym parametrem technicznym ani wyglądem. – Źródło: Sony

Źródło: Sony/ Czym różnią się telewizory Sony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *