Telewizory LG mają sztuczną inteligencję

Telewizory LG i ich sztuczna inteligencja to niewątpliwie najciekawszy aspekt kampanii reklamowej  producenta. Wiadomo, że wszyscy najwięksi gracze na rynku będą chcieli, by ich telewizory były wyposażone w takie rozwiązania.

Telewizory LG mają sztuczną inteligencję, a jak my możemy ją wykorzystać? Na razie możemy przyjrzeć się modelom od LG, by zobaczyć, na czym dokładnie polegają funkcje ThinQ AI w LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018.

Telewizory LG z AI

Model LG ThinQ AI / fot. LG

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV zaoferują funkcje ThinQ AI, które pozwolą przetwarzać ludzką mowę oraz “uczyć się” (przez telewizor) zachowań użytkownika zasiadającego przed ekranem telewizora. Brzmi to ciekawie i z pewnością przetestujemy to rozwiązanie, kiedy już wszystkie modele pojawią się w sklepach.

Telewizory zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Źródło: LG

Podstawą działania sztucznej inteligencji w telewizorach LG jest technologia DeepThinQ. To platforma opracowana przez koncern, wykorzystująca algorytmy głębokiego uczenia. Jej kluczowe umiejętności to głos (indywidualny sposób mówienia użytkownika, wymowa, tembr głosu), język oraz ruch.

DeepThinQ wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia, aby rozpoznawać wzorce i pozyskiwać informacje poprzez analizę danych. W przypadku LG TV AI, DeepThinQ analizuje jednocześnie głos (sposób wymowy) oraz język. Platforma stworzona przez LG, dzięki mechanizmom głębokiego uczenia, stale ewoluuje.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Telewizory LG
Model LG ThinQ AI / fot. LG

Co najważniejsze telewizory LG będą rozróżniały język polski i wciąż będą “ewoluowały” ucząc się nowych zwrotów i sformułowań. A na tym nie koniec, bowiem w przyszłości modele 2018 mają pełnić rolę centrum sterowania inteligentnym sprzętem domowym.

Mowa tu o takich urządzeniach, jak automatyczne odkurzacze, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, lampy, głośniki, itp., które są podłączone do telewizora poprzez sieć Wi-Fi lub interfejs Bluetooth (IoT) – Internet rzeczy.

Nasz komentarz

LG jest pierwszym producentem elektroniki użytkowej, który w 2018 roku wprowadza w Polsce i na świecie telewizory wykorzystujące technologię sztucznej inteligencji w komunikacji z użytkownikami w języku polskim. Jednak dla nas nie to jest najważniejsze, tylko rozwój tej platformy, by była ona łatwa w obsłudze dla posiadaczy telewizorów LG.

Przypomnijmy, że kilka lat temu Sony i Philips wprowadziły Androida do swoich modeli. Jednak niektóre zaawansowane opcje do dzisiaj nie są wykorzystywane przez użytkowników. Niektórzy z nich nie wiedzą do czego służy Android poza korzystaniem z Netflixa, czy YouTube (który tak naprawdę jest niezależny od tego czy telewizor ma Androida, czy nie).

Po drugie mamy nadzieję, że inne telewizory (niekoniecznie OLEDy i te z rodziny SUPER UHD) będą wyposażone w to rozwiązanie (np. na zasadzie późniejszej aktualizacji). Tak jak było to w zeszłym roku, gdzie wszystkie LG-ki posiadały system operacyjny webOS (bez względu czy był to najdroższy OLED, czy najtańszy 43-calowy Smart TV). Bo na chwilę obecną wychodzi na to, że pozostałe modele (jak jedna z pierwszych serii SK7900 na zdjęciu powyżej) zaoferują tylko właśnie wspomnianego webOSa.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *