LG prezentuje pierwsze telewizory OLED z NVIDIA G-SYNC

Dzisiaj dla odmiany przynosimy nowe wieści od koncernu LG. Ten zaprezentował pierwsze telewizory OLED z obsługą technologii NVIDIA G-SYNC. Chodzi o płynne odwzorowanie ruchu bez migotania, zacinania lub rozmazywania obrazu.

telewizory OLED z NVIDIA G-SYNC / fot. LG

 Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG OLED

LG Electronics połączyła siły z NVIDIA i wprowadza do modeli OLED z roku 2019 kompatybilność z technologią NVIDIA G-SYNC. Wydajność przetwarzania sygnału oraz jakość wyświetlanego obrazu, gwarantujące płynne odwzorowanie ruchu bez migotania, zacinania lub rozrywania obrazu, zostały potwierdzone podczas testów kompatybilności z technologią NVIDIA G-SYNC.

Ze względu na wyjątkową jakość obrazu, małe opóźnienie sygnału oraz bardzo krótki czas reakcji, telewizory LG OLED zyskały już dobrą opinię entuzjastów gier. Kompatybilność z technologią NVIDIA G-SYNC przekłada się na jeszcze wyższy realizm doznań, jakie zapewniają gry komputerowe wyświetlane na dużych ekranach telewizorów OLED 4K o przekątnych od 55 do 77 cali.
– LG

Każdy gracz wie, jak ogromne znaczenie mają wspomniane rzeczy podczas ważnych rozgrywek online. Co jeszcze da kompatybilność telewizorów OLED z technologią NVIDIA G-SYNC?

 

LG OLED88Z9 / fot. LG

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

Matryca OLED z pikselami emitującymi światło gwarantuje precyzję sterowania jasnością i barwą każdego punktu obrazu, dzięki czemu wyświetlana grafika staje się niezwykle realistyczna i pozwala użytkownikom całkowicie wczuć się w wartką akcję ulubionych gier. Oprócz nieskończenie dużego kontrastu oraz wysokiej precyzji odwzorowania kolorów, telewizory OLED charakteryzują się bardzo krótkim czasem reakcji i częstotliwością odświeżania nawet 120 Hz. Opóźnienie sygnału wejściowego, które może zadecydować o zwycięstwie lub przegranej, jest ledwo dostrzegalne i wynosi około 6 milisekund dla obrazu 1440p oraz około 13 milisekund dla obrazu 4K przy częstotliwości odświeżania 60 Hz. Minimalne opóźnienie sygnału, mniejsze niż jedna klatka, przy braku pogorszenia jakości obrazu sprawia, że telewizory LG OLED są najlepszymi wyświetlaczami dla graczy.
– LG

Koncern LG przypomniał, że jego najnowsze telewizory OLED są zgodne z popularnymi formatami obrazu HDR. Chodzi o HDR10 lub Dolby Vision (z prędkością do 120 klatek na sekundę dla obrazu Full HD). Do tego dochodzi kompatybilność z kinowymi formatami dźwięku przestrzennego, takimi jak Dolby Atmos i bezstratny Dolby TrueHD.

Źródło: LG

Nasz komentarz

To niewątpliwie ukłon w stronę klientów, którzy zakupili jeden z telewizorów OLED od koncerny LG. Szkoda tylko, że kompatybilność z technologią NVIDIA G-SYNC dotyczy tylko tych najdroższych modeli. A co z graczami którzy na co dzień wykorzystują telewizor z serii NanoCell z 2019 roku (modele oznaczone jako SM)? Czy oni też doczekają zgodności z NVIDIA G-SYNC?

Zobaczcie nasze inne publikacje

Telewizory - porównaj ceny

Poniżej znajdziecie informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na 2019 rok:

Jeśli interesują Was najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziecie najciekawsze artykuły na ten temat:

Poniżej pozostałe artykuły, które cieszą się obecnie największą popularnością:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *