TOP10: najlepsze filmy (wirus)

TOP10: najlepsze filmy (wirus). W wyniku pojawienia się koronawirusa najlepszym zaleceniem przez najbliższe dwa tygodnie może być to, żeby zostać w domu. Co robić, żeby przetrwać ten nieprzyjemny okres? Można obejrzeć ulubiony serial albo film. Jako, że o koronawirusie mówią wszystkie media, przygotowaliśmy 10 najlepszych filmów o wirusach.

Nasze zestawienie TOP10: najlepsze filmy z wirusem w tle obejmuje superprodukcje sprzed kilku i kilkunastu lat od najbardziej znanych reżyserów na świecie. Zobaczcie jakie filmy nakręcili o tej tematyce, m.in. Wolfgang Petersen, Steven Soderbergh, Danny Boyle, Terry Gilliam, Paul W.S. Anderson czy M. Night Shyamalan.

TOP10: najlepsze filmy

Ich oglądanie jest bezpieczne i stanowczo zachęcamy do obejrzenia i zobaczenia, jak ludzkość w czasach największej próby radzi sobie z zagrożeniem epidemiologicznym.

1. Epidemia

Zobacz zwiastun tutaj

Outbreak
2 godz. 3 min.
Dramat, Thriller, Akcja (1995)
reżyser Wolfgang Petersen

Dustin Hoffman (Sam Daniels) musi stawić czoła epidemii, która może doprowadzić do zniszczenia całego świata. Epidemia to świetny film trzymający w napięciu do ostatnich minut. Wolfgang Petersen jest znany głównie z filmów: Mój własny wróg (1985), Troja (2004) czy Gniew oceanu (2000).

2. Contagion – Epidemia strachu

Zobacz zwiastun tutaj

Contagion
1 godz. 45 min.
Dramat, Sci-Fi (2011)
reżyser Steven Soderbergh

Contagion – Epidemia strachu to film w reżyserii Stevena Soderbergha, mającego na swoim koncie, m.in. Traffic (2000), Erin Brockovich (2000) czy Seks, kłamstwa i kasety wideo (1989). Grupa naukowców walczy z epidemią, która dziesiątkuje ludzkość.

3. Rec

Zobacz zwiastun tutaj

Rec
1 godz. 20 min.
gatunek Horror (2007)
reżyser Jaume Balagueró

Jaume Balagueró wziął się za ukazanie efektów działania śmiercionośnego wirusa od innej strony. W Rec oglądamy wszystko jak reportaż kręcony telewizyjną kamerą w kamienicy, w której ogłoszono kwarantannę. Film zrobił furorę i powstały jeszcze trzy kolejne części.

4. 28 dni później

28 Days Later…
1 godz. 53 min.
gatunek horror (2002)
reżyseria Danny Boyle

Danny Boyle zrobił kilkanaście świetnych filmów. Warto wspomnieć chociażby Trainspotting (1996), Slumdog. Milioner z ulicy (2008) czy Życie mniej zwyczajne (1997). 28 dni później to horror dziejący się w małym miasteczku, gdzie zabójczy wirus powoduje u ludzi niepohamowaną agresję. W roli głównej wystąpił Cillian Murphy (Jim) znany, m.in. z takich filmów, jak Incepcja (2010), Mroczny rycerz (2008) czy Intermission (2005).

5. 12 małp

Zobacz zwiastun tutaj

Twelve Monkeys
2 godz. 9 min.
Dramat / Sci-Fi (1995)
reżyseria Terry Gilliam

12 małp to niemal kultowy film Terrego Gilliama, znanego z takich filmów, jak Przygody barona Munchausena (1988), Fisher King (1991), Las Vegas Parano  (1999) czy Nieustraszeni bracia Grimm (2005). Bruce Willis (James Cole) cofa się w czasie, by zapobiec epidemii, która zniszczyła niemal doszczętnie świat. Oczywiście nikt nie bierze go na poważnie i ten ląduje w szpitalu psychiatrycznym, gdzie poznaje Jeffrey’a Goinesa (Brad Pitt). Film dostał nagrodę Złoty Glob.

6. Resident Evil

Zobacz zwiastun tutaj

Resident Evil
1 godz. 40 min.
gatunek Horror / Akcja (2002)
reżyseria Paul W.S. Anderson

TOP10: najlepsze filmy – a może film na podstawie kultowej gry komputerowej?

Paul W.S. Anderson ma na swoim koncie głównie filmy science fiction. Komputerowi gracze najbardziej (poza Resident Evil) kojarzą go z Mortal Kombat (1995). Jego najbardziej znane filmy to również Ukryty wymiar (1997) czy Death Race: Wyścig śmierci (2008). Oczywiście potem dochodzą jeszcze kolejne części Resident Evil, nakręconego na podstawie kultowej gry komputerowej o tym samym tytule.

Wszystko zaczyna się na terenie podziemnego, tajnego kompleksu badawczego, gdzie dochodzi do uwolnienia wirusa. Sztuczna inteligencja zarządzająca obiektem eliminuje wszystkich ludzi, żeby nie rozprzestrzenić wirusa. Grupa ocalałych na czele z Alice (Milla Jovovich) próbuje wydostać się na powierzchnię. W tym samym czasie pojawiają się zmutowane stwory…

7. Jestem legendą

Zobacz zwiastun tutaj

I Am Legend
1 godz. 41 min.
gatunek Horror / Sci-Fi (2007)
reżyseria Francis Lawrence

Francis Lawrence znany jest z takich hitów, jak Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia (2013), Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 (2014), Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 (2015) czy Constantine (2005) z Keanu Reeves. W Jestem legendą pokazuje nam niemal doszczętnie zniszczoną Ziemię i jedynego ocalałego, wędrującego ze swoim psem naukowca Roberta Neville’a (Will Smith). Jego zadaniem jest znaleźć szczepionkę, by odwrócić działanie wirusa zamieniającego ludzi w zombie.

8. World War Z

Zobacz zwiastun tutaj

World War Z
1 godz. 56 min.
gatunek Horror / Akcja (2013)
reżyseria Marc Forster

Marc Forster ma na swoim udane produkcje z wielu gatunków. Nakręcił m.in. 007 Quantum of Solace (2008), czy Krzysiu, gdzie jesteś? (2018). W World War Z główną rolę gra Brad Pitt, jako Gerry Lane, były pracownik ONZ, chcący uchronić ludzkość przed pandemią zombie.

9. Zdarzenie

Zobacz zwiastun tutaj

The Happening
1 godz. 30 min.
gatunek Thriller / Sci-Fi (2008)
reżyseria M. Night Shyamalan

M. Night Shyamalan to twórca, mi.n takich obrazów, jak Szósty zmysł (1999), Niezniszczalny (2000), Znaki (2002), Osada (2004) czy wielkiego hitu sprzed dwóch lat Glass (2018). W swoim nieco starszym filmie – Zdarzenie – przedstawia bohaterów małego miasteczka, którzy muszą walczyć z dziwnym wirusem, powodującym masowe samobójstwa na całym świecie. W roli głównej wystąpił Mark Wahlberg (Elliot Moore).

10. Venom

Zobacz zwiastun tutaj

Venom
gatunek Akcja / Sci-Fi (2018)
1 godz. 52 min.
reżyseria Ruben Fleischer

Ruben Fleischer jest najbardziej znany z filmu Zombieland z 2009 roku. Jednak Dwa lata temu do kin trafił film Venom, gdzie w rolę dziennikarza śledczego wcielił się Tom Hardy (Eddie Brock/Venom). Główny bohater zostaje zainfekowany pozaziemskim symbiontem dającym mu nadludzkie zdolności. Na początku robi wszystko, by pozbyć się pasożyta ze swojego ciała. Później staje do walki ze złem, jako nieustraszony Venom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *