Telewizory Samsung mają tryb SeeColors

Telewizory Samsung mają tryb SeeColors. Chodzi o modele z roku 2023 Neo QLED, QLED, OLED. Co to oznacza dla posiadaczy wspomnianych telewizorów?

Wcześniej producent przedstawił informacje o telewizorach Samsung z trybem Relumino i  o ułatwieniach dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Teraz nadchodzi jeszcze jedno ważne udogodnienie – tryb SeeColors.

Tryb SeeColors: co to takiego?

Telewizory Samsung mają tryb SeeColors / fot. Samsung

Telewizory Samsung posiadają Tryb SeeColors, który oferuje dziewięć fabrycznie skonfigurowanych ustawień wyświetlania obrazu, umożliwiających użytkownikom wybór optymalnej opcji dla siebie. Ta funkcja dostosowuje poziomy nasycenia obrazu za pomocą trzech podstawowych kolorów: czerwonego, zielonego i niebieskiego. Dzięki temu tryb ułatwia rozróżnianie koloru.

Tryb SeeColors, który został wprowadzony po raz pierwszy w 2017 roku jako aplikacja, umożliwia osobom z zaburzeniami widzenia barw dostrzeganie kolorów w sposób bardziej zgodny z rzeczywistością. Teraz ta funkcja została wbudowana bezpośrednio w menu ustawień telewizora, co sprawia, że korzystanie z niej jest jeszcze łatwiejsze. Użytkownicy, którzy zakupili telewizory z oferty na rok 2023, otrzymają aktualizację oprogramowania, która dodaje tryb SeeColors do menu dostępności.

Telewizory Samsung
Telewizory Samsung mają tryb SeeColors / fot. Samsung

Firma Samsung otrzymała również certyfikat “Color Vision Accessibility” od instytutu TÜV Rheinland za zdolność trybu SeeColors do wzbogacania wizualnych doświadczeń osób z dysfunkcjami wzroku. To prestiżowe wyróżnienie jest wynikiem zaangażowania firmy Samsung w ułatwianie dostępu konsumentom do treści zgodnie z ich wizją “Ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich”.

Tryb Relumino dla osób słabowidzących

Telewizory Samsung 2023 z trybem Relumino / fot. Samsung

Tryb SeeColors to nie jedyne tego typu ułatwienie. W tym roku po raz pierwszy na targach CES 2023 firma Samsung zaprezentowała tryb Relumino dla osób słabowidzących, który to pozwoli dopasować parametry obrazu tak, aby osoby z wadami wzroku mogły cieszyć się filmami pełnymi barw i kontrastów na telewizorze.

Do optymalizacji parametrów obrazu Relumino wykorzystuje opracowaną przez firmę Samsung sztuczną inteligencję. Dzięki niej możliwe jest dynamiczne obrysowywanie krawędzi elementów na ekranie i przywracanie równowagi kolorów, co wpływa na lepsze widzenie ludzi, obiektów i tekstu. Tryb jest dostępny w modelach telewizorów Neo QLED 4K: QN85C, QN90C, OLED: S90C, S95C i Neo QLED Excellence Line 8K: QN800C, QN900C na 2023 rok, połączonych ze źródłami sygnału przez port DTV lub HDMI.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *