Telewizory Samsung 2023 z trybem Relumino

Telewizory Samsung 2023 nie tylko mają zachwycać znakomitym obrazem i dźwiękiem przestrzennym. Tym razem producent wyposażył najnowsze modele (które pojawią się w tym roku w sprzedaży) w Tryb Relumino. To rozwiązanie dla osób słabowidzących. Na czym polega?

Tryb Relumino to kolejna zaawansowana funkcja w telewizorach Smart TV 2023, dzięki której telewizor dopasowuje parametry obrazu tak, aby osoby z wadami wzroku mogły cieszyć się filmami pełnymi barw i kontrastów na ekranie telewizora.

Tryb Relumino: nowość w TV Samsung

Telewizory Samsung 2023 z trybem Relumino / fot. Samsung

W skrócie tryb Relumino podświetla kontury i poprawia kontrast i kolory, dzięki czemu obraz jest wyraźniejszy i łatwiejszy w odbiorze. Samsung informuje, że to pierwsza tego typu technologia, która pozwala osobom słabowidzącym cieszyć się ulubionymi programami telewizyjnymi, najlepszymi filmami i grami bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu. Całość napędzana jest sztuczną inteligencją, która odgrywa kluczową rolę.

Dzięki niej możliwe jest dynamiczne obrysowywanie krawędzi elementów na ekranie i przywracanie równowagi kolorów, co wpływa na lepsze widzenie ludzi, obiektów i tekstu.

Ponadto, podczas tegorocznych targów CES firma Samsung zaprezentowała nową generację okularów Relumino, które zadebiutowały na tej imprezie w 2018 roku w ramach programu C-Lab, a także aplikację mobilną, która ma sprawić, że wrażenia wizualne będą przyjemniejsze i bardziej spersonalizowane na każdym ekranie.

Telewizory Samsung 2023
Telewizory Samsung 2023 z trybem Relumino / fot. Samsung

Telewizory Samsung – zobacz aktualne ceny

Relumino to nie jest jedyne ułatwienie dla osób z wadami wzroku. Kilka lat temu firma Samsung pokazała także aplikację dla osób z zaburzeniami widzenia barw. Dzięki aplikacji SeeColors na telewizory Samsung, użytkownicy mogą rozpoznać typ oraz stopień swoich zaburzeń widzenia barw i na tej podstawie dostosować ustawienia ekranu. Jest dostępna na wszystkich TV od 2022 roku oraz na wybranych seriach od 2015 do 2021 roku (głównie wyższe modele bez FHD i najbardziej podstawowych modeli Crystal UHD).

Telewizory Samsung z trybem Relumino

Telewizory Samsung 2023
Samsung QE77S95C / fot. Samsung

Telewizory Samsung – zobacz aktualne ceny

Tryb Relumino, zaprezentowany na targach CES 2023 będzie dostępny w poniższych seriach telewizorów z katalogu na 2023 rok:

  • Neo QLED 4K: QN80C, QN85C, QN90C,
  • OLED: S90C, S95C
  • Neo QLED 8K: QN800C, QN900C

Warto dodać, że tryb Relumino otrzymał nagrodę na targach w Las Vegas – CES 2023 Innovation Award.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *