Telewizory Samsung Neo QLED i Lifestyle mają nowy certyfikat

Telewizory Samsung Neo QLED i Lifestyle z oferty na 2023, które trafią do sklepów zapewne wiosną, już mogą pochwalić się zdobyciem prestiżowego certyfikatu. Chodzi o certyfikat „Urządzeń przyjaznych dla rytmu okołodobowego” przyznany przez Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE). Co to oznacza w praktyce?

Przypomnijmy, że pierwszy raz telewizory Samsung Neo QLED i Lifestyle z oferty na 2023 rok mogliśmy oglądać na targach CES 2023 w Las Vegas. Wybrane modele poprawiają komfort ich użytkowania, właśnie za sprawą nowego certyfikatu.

Telewizory Samsung Neo QLED
Telewizory Samsung Neo QLED i Lifestyle mają nowy certyfikat / fot. Samsung

Certyfikat potwierdza, że Tryb Komfort dla Oczu w telewizorach Samsung zapewnia optymalne wrażenia wizualne widzom, którzy spędzają dużo czasu w pomieszczeniach. Automatycznie bilansuje ekspozycję na światło i temperaturę barwową tak, by możliwie jak najbliżej oddać własności naturalnego światła zewnętrznego.

Przyznany certyfikat oferują następujące serie:

  • Samsung Q70C (TV QLED 4K 2023) wzwyż
  • telewizory lifestylowe The Frame, The Serif oraz The Sero z oferty na 2023 rok.

Certyfikat przyznany przez VDE potwierdza korzystny wpływ Trybu Komfort dla Oczu na rytm okołodobowy użytkowników. Badania przeprowadzano przy różnych poziomach podświetlenia ekranu, a także oceniając ich wpływ na obniżanie produkcji melatoniny.

Warto dodać, że podczas trwających targów CES 2023 można było zobaczyć, jak wygląda oglądanie materiałów wideo na powyższych modelach. W Tym celu zaaranżowano specjalną strefę, gdzie można było zobaczyć, jak zmiany warunków oświetleniowych wpływają na ustawienia ekranu.

W zeszłym roku telewizory Samsung również zostały nagrodzone certyfikatami „Eye Care” (VDE), „Glare-Free” (UL), a także „Pantone Validated” i „SkinTone Validated” (Pantone). Dwa ostatnie potwierdzają, że ekrany marki Samsung spełniają standardy Pantone w zakresie wiernego odwzorowywania kolorów.

Więcej o telewizorach Samsung możesz przeczytać w osobnych artykułach związanych z odbywającymi się targami CES 2023 w Las Vegas (początek stycznia 2023 r.). To, m.in. tam poznaliśmy następcę serii Samsung S95B – czyli przełomowych telewizorów OLED. Druga generacja będzie oznaczona w 2023 roku, jako S95C (flagowa seria telewizorów OLED). Nowością będzie seria tańszych TV OLED S90C.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *