Telewizory Samsung najlepsze dla graczy?

Telewizory Samsung – idealne dla graczy? Koncern Samsung poinformował o tym, że jego najnowsze telewizory Neo QLED z flagowej serii telewizorów QLED idealnie nadają się dla graczy. Jakie funkcje i technologie mają sprawić, że telewizory QLED mogą być najlepsze dla graczy?

Idealny telewizor dla gracz powinien odznaczać się 100 Hz matryca, co najmniej jednym złączem HDMI w wersji 2.1 czy niskim input lagiem (opóźnieniem sygnału). Obecnie najlepsze telewizory dla gracza to telewizory OLED. Jednak inni producenci (niekoniecznie telewizorów OLED) uważają, że ich ekrany również nadają się do gier. Co oferuję flagowe serie TV Neo QLED dla graczy?

Telewizory Samsung Neo QLED: idealne dla graczy?

Telewizory Samsung
Samsung Neo QLED QE55QN85AA / fot. Samsung

Telewizor Samsung QE55QN85A – zobacz aktualne ceny

W Neo QLED Samsung zaproponował szereg rozwiązań stworzonych specjalnie dla fanów gier. Jedną z nowości jest Ultra Szeroki Widok w Grach. Dzięki współpracy z komputerem, możemy przenieść na ekran TV proporcje dostępne wyłącznie w monitorach gamingowych. Oznacza to, że przy proporcjach obrazu obrazu 21:9 i 32:9 zobaczymy więcej szczegółów na ekranie.

Kolejnym przydatnym narzędziem jest Panel Gracza. To właśnie tam gracze w każdej chwili mogą sprawdzić liczbę klatek wyświetlanych na sekundę (FPS).

Technologia AMD FreeSync Premium Pro i certyfikat VDE

Telewizory Samsung
Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem VDE „Gaming TV Performance” / fot. Samsung

Telewizory Samsung z rodziny Neo QLED (flagowe telewizory QLED 2021/ 4K i 8K) są kompatybilne z technologią AMD FreeSync Premium Pro. Dzięki niej możemy wykorzystać prawdziwą jakość HDR na ekranie naszego TV.

Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem VDE „Gaming TV Performance” / fot. Samsung

Warto także dodać, że modele QN900, QN800, QN85, jako pierwsze w branży, otrzymały certyfikat VDE „Gaming TV Performance”. To wyróżnienie zostało przyznane za prawdziwie przełomową wydajność w grach, która obejmuje input lag na poziomie 10 ms lub niższym oraz HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *