Telewizory Samsung najchętniej kupowane w czerwcu

Telewizory Samsung o większych przekątnych zyskały trwałe miejsce w polskich domach. Według danych dostarczonych przez firmę badawczą GfK, w czerwcu bieżącego roku aż 5 spośród 10 najpopularniejszych modeli telewizorów to propozycje marki Samsung. Ten trend zdaje się potwierdzać rosnące zapotrzebowanie na większe ekrany, zwłaszcza modele o przekątnej 65 cali.

Samsung QE65Q77B najpopularniejszym TV 65 cali

Telewizor Samsung QE65Q77B
Telewizor Samsung Q77B / fot. Samsung

Aktualne statystyki GfK wykazują, że telewizory Samsung cieszą się stałym zainteresowaniem wśród konsumentów. W czerwcu 2023 roku aż 5 modeli firmy Samsung znalazło się w pierwszej dziesiątce najczęściej kupowanych telewizorów. Wśród pierwszych dwudziestu pozycji aż 10 to produkty tego producenta. Najbardziej preferowanym telewizorem w Polsce w tym okresie okazał się model QLED Q77B o przekątnej 65 cali.

Telewizory Samsung / fot. Samsung

Ten telewizor wyróżnia się korzystnym stosunkiem jakości do ceny, doskonale sprawdzając się zarówno w przypadku filmów, sportu, jak i rozgrywek wirtualnych. Wyjątkowe wrażenia oglądania wspiera Procesor AI Quantum 4K, który dzięki technologii głębokiego uczenia optymalizuje treści z niesamowitą precyzją, zapewniając rozdzielczość zbliżoną do 4K. Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ natomiast gwarantuje płynność ruchu, co jest szczególnie ważne podczas oglądania meczów czy wirtualnych pojedynków.

Samsung QE65S95B – najlepszy telewizor OLED

Telewizory Samsung
Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Ciekawym zjawiskiem jest obecność w pierwszej dwudziestce modelu Samsung S95B z technologią OLED oraz przekątną ekranu 65 cali. Seria telewizorów OLED zyskała popularność już rok wcześniej, oferując głęboką czerń, nasyconą biel i żywe kolory. Certyfikat “Zweryfikowane przez PANTONE” potwierdza wiarygodność odwzorowania barw. Dodatkowo, zaawansowany proces skalowania bliski jakości 4K sprawia, że obraz jest bardziej realistyczny i szczegółowy. Elegancki i minimalistyczny wygląd ekranu jest wzmacniany przez Laserowy Design.

Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Trend na większe ekrany pozostaje aktualny. Dane GfK wykazują, że widzowie coraz chętniej sięgają po telewizory o większych przekątnych. Przekątne 65 cali stanowią już ćwierć spośród dwudziestu najpopularniejszych modeli telewizorów w czerwcu. Warto zaznaczyć, że telewizory o przekątnej 55 cali również cieszą się sporym zainteresowaniem. Dalsze dane wewnętrzne firmy Samsung potwierdzają tę tendencję, wskazując, że w pierwszym półroczu 2023 roku aż dwie najlepsze pozycje pod względem wartości to modele o przekątnej 65 cali: OLED Samsung S95B i Samsung QLED Q77B.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Telewizory Samsung / fot. Samsung

Wszystko wskazuje na to, że popyt na telewizory z większymi ekranami będzie rosnąć. Od 2018 roku trend ten jest widoczny i wynosi powyżej 6% w tej kategorii produktowej. Widzowie zdają sobie sprawę, że większy ekran przekłada się na lepsze wrażenia wizualne, dzięki wyrazistszym kolorom i większej widoczności detali. Wzrost popularności telewizorów z wyższą rozdzielczością (4K), dostępem do Internetu oraz udoskonalonymi technologiami tylko potęguje tę tendencję.

Telewizory 98 cali już dostępne

Telewizory Samsung
Telewizor Samsung QLED QE98Q80C / fot. Samsung

Firma badawcza Omdia przewiduje, że ten trend utrzyma się w przyszłości, a konsumenci będą wybierać jeszcze większe telewizory. Prognozuje się również skrócenie cyklu wymiany telewizorów z 6-7 lat do 4-5 lat. David Hsieh, starszy dyrektor w dziale badawczym firmy Omdia, uważa, że jest to nieodwracalny trend, ponieważ odbiorcy nie będą chcieli wracać do mniejszych rozmiarów ekranów.

Telewizory Samsung
Telewizory Samsung / fot. Samsung

Przykładem tego kierunku jest wprowadzenie przez firmę Samsung modeli telewizorów 98 cali. Modele te, takie jak 98Q80A i Samsung 98Q90C, są już dostępne w stacjonarnych sklepach, a nie tylko w sklepach internetowych, co umożliwia natychmiastowy zakup bez oczekiwania na dostawę.

Telewizory Samsung 2023: najciekawsze modele

Telewizory Samsung
Samsung QE55S95C / fot. Samsung

Telewizory Samsung QE65S95B i Samsung QE65Q77B, o których mowa, są modelami z roku 2022. Obecnie, w sklepach, masz możliwość wyboru z tegorocznych odpowiedników tych modeli. Są to:

Samsung QE65S95C to telewizor OLED, który dostarcza najwyższą jakość obrazu, wspaniałe wrażenia dźwiękowe i inteligentne funkcje, które sprawią, że oglądanie telewizji stanie się prawdziwą przyjemnością. Ten flagowy model jest perełką wśród telewizorów OLED i z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających entuzjastów.

Samsung Q77C / fot. Samsung

Telewizor Samsung QE65Q77C to wyjątkowe urządzenie, które zapewni niezapomniane wrażenia z oglądania filmów i programów telewizyjnych. Doskonała jakość obrazu i funkcjonalność, a także nowoczesne rozwiązania, takie jak system Smart TV czy funkcja Multi-View, sprawiają, że jest to doskonały wybór dla wymagających użytkowników, którzy szukają urządzenia o wysokich parametrach technicznych.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *